مقایسه سرعت php 7 در مقابل php 5.6 در اجرای درخواست هاvisibility  
mode_comment   ۰

سرعت php 7

شمار بسیاری از برنامه نویسانی که با زبان php آشنایی دارند و با اون کار کردند مدت های بسیاری هست که با php 5.6 کار میکنند و این در حالی است که php 7 از سال 2015 منتشر شده .

در این تاپیک میخواهیم سرعت اجرای php 7 و php 5.6 رو در اجرای درخواست ها با یکدیگر مقایسه کنیم تا برنامه نویسانی که هنوز از php 5.6 استفاده میکنند و در استفاده از php 7 مرددند بتونند تصمیم گیری بهتری داشته باشند  .

بزرگترین مزیت php 7 در مقابل php 5 سرعت عمل بالای php 7 هست و به زعم بسیاری از کاربران همین مورد میتواند بهترین دلیل مهاجرت از php 5 به php 7 باشد چرا که این تفاوت بسیار زیاد و نزدیک به دو برابر است .

در php 7 از راه های بهینه سازی بسیاری استفاده شده است تا در زمان تفسیر کد ، کد به نزدیکترین زبان به زبان ماشین تبدیل شود و به همین دلیل حافظه بسیار کمتری را هنگام اجرای کدها اشغال میکند که همین مورد باعث میشود که php 7 سرعت بالایی داشته باشد به صورتی که گفته میشود php 7 از php 5 تقریبا دو برابر سریع تر است . یعنی یک سرور در php 7 نسبت به php 5 دو برابر بیشتر قدرت جوابگویی به درخواست ها را دارد .

مقایسه سرعت php 7 با php 5 در cms ها و فریمورک های مختلف

اگر سری به این اینفوگرافیک بزنید متوجه خواهیم شد که php 7 چقدر سریع تر از php 5.6 میباشد. در تصویر زیر خلاصه ای از مقایسه سرعت اجرای درخواست ها توسط php 7 و php 5 در cms ها و فریمورک های مختلف php آمده است :

phps2one

در ادامه به صورت مجزا مقایسه سرعت در cms ها و framework های مختلف php را نمایش میدهیم  .

در مقایسه اول به سراغ cms معروف php یعنی wordpress میرویم :  

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید سرعت اجرای درخواست ها توسط php 5.6 و php 7 در دو ورژن مختلف از wordpress مقایسه شده است . همانطور که مشاهده میکنید در هر دو ورژن wordpress تعداد درخواستی که در ثانیه توسط php 7 جواب داده میشود  تقریبا دو برابر مقدار است که توسط php 5.6 جواب داده میشود .

در مقایسه دوم به سراغ cms معروف دیگر drupal ، php میرویم :

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید سرعت اجرای درخواست ها توسط php 5.6 و php 7 در دو ورژن مختلف از drupal مقایسه شده است .  در هر دو ورژن drupal تعداد درخواستی که در ثانیه توسط php 7 جواب داده میشود  تقریبا دو برابر مقدار است که توسط php 5.6 جواب داده میشود .  پس اینجا هم برتری با سرعت php 7 میباشد .

در مقایسه بعد سرعت دو ورژن php را در فریمورک های laravel و zend برسی میکنیم :

در تصویر بالا به وضوح مشخص است که همانند cms های wordpress و drupal در فریمورک های laravel و zend نیز سرعت اجرای درخواست ها در php 7 تقریبا دو برابر php 5.6 میباشد .

همانطور که مشاهده میکنید انتخاب php 7 در برابر php 5 انتخاب بسیار عاقلانه ای میباشد چرا که سرعت php 7  بالاتر است .

اگر در مورد این مطلب نظر یا توضیحی داشتید خوشحال میشویم در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید  .

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.