روش های حذف کردن یک عضو آرایه در PHPvisibility  
mode_comment   ۰

روش حذف کردن یک عضو آرایه در PHP

در این مطلب میخوایم روشهای مختلفی که با استفاده از اون میتونین یک یا چند عضو از آرایه رو در زبان PHP‌ حذف کنید رو بهتون آموزش بدم. روشهای متفاوتی برای انجام این کار وجود داره که در ادامه در مورد اونا توضیح میدم.

اگر شما میخواید فقط یک عضو رو از آرایه حذف کنید، میتونین از متدهای unset و array_splice استفاده کنید. همچنین شما اگر مقدار یک عضو رو دارید و نمیتونین که کلید اون چی هست که با استفاده از اون پاکش کنید، میتونین از array_search استفاده کنید و در ابتدا کلید اون رو پیدا کنید و در نهایت با استفاده از کلید، عضو مورد نظر رو پاک کنید.

با استفاده از متد unset

متخصص وردپرس
قالب ها و پلاگین های حرفه ای وردپرس رو خودت بنویس! بازار طراحی قالب و پلاگین نویسی وردپرس به شدت داغه و اگر بلد باشید با برنامه نویسی اختصاصی، قالب ها و پلاگین های دلخواه بنویسید تو مارکت های مطرح دنیا و یا از طریق فریلنسری می تونید به درآمد بالا برید. دوره متخصص وردپرس سون لرن رو حتما ببینید: متخصص وردپرس arrow_back

دقت داشته باشید زمانی که از unset استفاده میکنید، کلیدهای آرایه مورد نظر تغییر نمیکنن و index اونا عوض نمیشه. اگر میخواید که آرایه رو reindex کنید باید بعد از استفاده از unset از تابع array_values استفاده کنید. کد زیر رو ببینید:

همونطور که میبینید یک آرایه با 3 عضو وجود داره و میخوایم با استفاده از unset عضو دوم اون رو حذف کنید. خروجی بصورت زیر خواهد شد:

میبینید که عضو دوم پاک شده ولی index شماره 1 هم وجود نداره و reindex نشده.

با استفاده از متد array_splice

اگر شما از array_splice استفاده کنید، کلیدها بعد از حذف reindex میشن. دقت کنید که اگر با آرایه انجمنی سر و کار داشته باشیم، array_splice تغییری در index های اون به وجود نمیاره. (برعکس array_values که همه کلیدها رو از 0 مرتب میکنه)

همچنین با استفاده از این متد میتونین چند المنت رو بصورت همزمان پاک کنید. در اینجا فقط قصد داریم که یک عضو پاک بشه. برای اینکار بصورت زیر عمل میکنیم:

میبینید که در اینجا مشخص کردیم که از ایندکس 1 به اندازه 1 المنت از آرایه مورد نظر حذف بشه. خروجی کد بالا بصورت زیر میشه:

به همین راحتی.

اگر شما هم روشی برای انجام اینکار به ذهنتون میرسه خوشحال میشیم که در بخش نظرات با ما در میان بذارید.

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.