فرمت دهی مقادیر تاریخ و زمان در PHPvisibility  
mode_comment   ۰

آموزش تغییر دادن فرمت تاریخ و زمان در PHP

آموزش تغییر دادن فرمت تاریخ و زمان در PHP

در این مطلب میخوام به شما آموزش بدم که چطور میتونین فرمت تاریخ میلادی رو تغییر بدین و اونجوری که میخواید نشون بدین. در مطالب بعدی در مورد تاریخ شمسی و تغییر دادن فرمت اون هم توضیح خواهیم داد.

وقتایی که با تاریخ سر و کار دارید بهتر هست اولین کاری میکنید در خط اول Timezone مورد نظرتون رو مشخص کنید تا محاسبات با توجه به جایی که شما میخواید انجام بشه. بصورت زیر:

با این کار Timezone به تهران تغییر پیدا میکنه. فرض کنید که میخوایم یک تاریخ با فرمت مشخص و استاندارد رو به فرمت دیگری تبدیل کنیم. برای اینکار مثلا تاریخ فعلی رو با استفاده از strtotime به timestamp تبدیل میکنیم و بعد از اون فرمتی که میخوایم رو با اون میسازیم. کد زیر رو ببینید:

همونطور که میبینید تاریخ فعلی رو با استفاده از فرمت مورد نظر در old_date قرار دادیم و بعد اون رو به timestamp تبدیل کرده و در نهایت اون رو به عنوان ورودی دوم به متد date پاس دادیم و فرمت جدید رو هم قرار دادیم. با اینکار new_date با فرمت مورد نظر ما چاپ میشه.

اگر از PHP نسخه 5.3 به بالا استفاده میکنید میتونین از DateTime::createFromFormat استفاده کنید. مثال زیر رو ببینید:

همونطور که میبینید یک رشته از نوع تاریخ رو قرار دادیم و فرمت اون رو نیز مشخص کردیم. حالا میتونیم با استفاده از متد format هر کاری که میخوایم با تاریخ بکنیم و فرمت مورد نظر خودمون رو بسازیم.

اگر بخواید تاریخ فعلی رو با فرمت مورد نظرتون نشون بدین، میتونین به سادگی بصورت زیر عمل کنید:

به همین راحتی.

اگر شما هم روشی برای انجام اینکار به ذهنتون میرسه خوشحال میشیم که در بخش نظرات با ما در میان بذارید.

متخصص وردپرس
قالب ها و پلاگین های حرفه ای وردپرس رو خودت بنویس! بازار طراحی قالب و پلاگین نویسی وردپرس به شدت داغه و اگر بلد باشید با برنامه نویسی اختصاصی، قالب ها و پلاگین های دلخواه بنویسید تو مارکت های مطرح دنیا و یا از طریق فریلنسری می تونید به درآمد بالا برید. دوره متخصص وردپرس سون لرن رو حتما ببینید: متخصص وردپرس arrow_back
comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.