شبیه سازی document.ready با Javascript خالصvisibility  
mode_comment   ۲

همونطور که اطلاع دارید در jQuary می تونیم از $(document).ready استفاده کنیم تا بفهمیم که DOM چه زمانی بصورت کامل آماده شده است. اما در این مطلب قصد داریم که روش هایی رو برای شبیه سازی $(document).ready با Javascript خالص معرفی کنیم تا دیگه لازم نباشه که از jQuery استفاده کنیم.

یکی از روش ها استفاده از window.onload هست، اما دقیقا عملکرد یکسانی ندارند. زیرا window.onload زمانی فراخوانی میشه که تمامی تصاویر و فریم ها و ... load شده باشن ولی ما اینجا فقط میخوایم بفهمیم که DOM چه زمانی آماده هست و نیاز نداریم که همه چیز لود شده باشه.

DOMContentLoaded نیز یک روش استاندارد از پیش تعریف شده هست که می تونه جایگزین خوبی برای $(document).ready باشه که حدود 98% مرورگرها از اون پشتیبانی می کنن اما مشکل اینجاست که توسط مرورگرهای قدیمی مانند IE8 پشتیبانی نمیشه. برای استفاده از این رویداد بصورت زیر استفاده میکنیم:

از کد زیر می تونید به عنوان روش جایگزین دیگه ای استفاده کنید. در ابتدا یک تابع بنام ready میسازیم و کدهای زیر رو درونش قرار میدیم:

حالا میتونیم بصورت زیر از اون استفاده کنیم:

کد بالا از سایت https://plainjs.com/javascript/events/running-code-when-the-document-is-ready-15/ گرفته شده است.

اگر شما هم روشی برای انجام اینکار به ذهنتون میرسه خوشحال میشیم که در بخش نظرات با ما در میان بذارید.

متخصص وردپرس
قالب ها و پلاگین های حرفه ای وردپرس رو خودت بنویس! بازار طراحی قالب و پلاگین نویسی وردپرس به شدت داغه و اگر بلد باشید با برنامه نویسی اختصاصی، قالب ها و پلاگین های دلخواه بنویسید تو مارکت های مطرح دنیا و یا از طریق فریلنسری می تونید به درآمد بالا برید. دوره متخصص وردپرس سون لرن رو حتما ببینید: متخصص وردپرس arrow_back
comment دیدگاه کاربران

عالی بود با تشکر از مطلب مفیدتون

محمد اسفندیاری

موفق باشید دوست عزیز

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.