چه تفاوتی بین Null و Undefined در Javascript وجود دارد؟visibility  
mode_comment   ۰

چه تفاوتی بین Null و Undefined در Javascript وجود دارد؟

در این مطلب قصد داریم تفاوت بین null و undefined رو در Javascript مورد بررسی قرار بدیم و ببینیم که چه کاربردی دارن و چطور تصمیم بگیریم که از کدوم یکی از اونا استفاده کنیم.

در واقع استفاده از null به این معنی هست که شما متغیرتون رو مقداردهی کردید اما به اون مقدار تهی رو دادید اما undefined به این معنا هست که شما فعلا مقداری به متغیرتون نسبت ندادید اما این امکان وجود داره که در هر جای کدنویسی به متغیر مقدار جدیدی رو نسبت بدید.

در واقع در undefined متغیر تعریف شده اما هنوز مقدار دهی نشده. در کد زیر متغیر TestVar تعریف شده اما مقدار خاصی به آن تخصیص داده نشده. بنابراین در هر جای برنامه که متغیر TestVar فراخوانی بشه با پیغام undefined مواجه می شید.

اما null خودش یک مقدار برای متغیر به شمار میاد. در واقع شما با استفاده از null مقدار تهی رو به متغیر اختصاص می دید.

با توجه به مثال های بالا میشه متوجه شد که null و undefined دارای type های متفاوتی هستن. Undefined خودش یک type به شمار میاد ولی null یک object هست و خودش نوع مخصوص و جداگانه نیست.

more  بیشتر بخوانید : ترفندهای پیشرفته jQuery (قسمت 13)

در آخر برای تکمیل مطالب فوق به کدهای زیر توجه کنید:

همونطور که میبینید زمانی که از == استفاده میکنید چون بصورت ضمنی تغییر نوع صورت میگیره، هر دو به false تبدیل میشن و در نتیجه با هم برابر میشن و true برگشت داده میشه. اما وقتی از === استفاده میشه دیگه تغییر نوع یا Type صورت نمیگیره و به خاطر همین نتیجه false خواهد بود.

به همین راحتی.

پس از این به بعد با توجه به توضیحات بالا از مقدار مناسب استفاده کنید.

متخصص وردپرس
قالب ها و پلاگین های حرفه ای وردپرس رو خودت بنویس! بازار طراحی قالب و پلاگین نویسی وردپرس به شدت داغه و اگر بلد باشید با برنامه نویسی اختصاصی، قالب ها و پلاگین های دلخواه بنویسید تو مارکت های مطرح دنیا و یا از طریق فریلنسری می تونید به درآمد بالا برید. دوره متخصص وردپرس سون لرن رو حتما ببینید: متخصص وردپرس arrow_back
comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.