آموزش کامل لینک دادن (تگ <a>)visibility  
mode_comment   ۵۹

:: تو پست های اخیر مربوط به آموزش Html ، بیشتر به کلیات پرداختیم . حالا از این به بعد هر پست رو اختصاص می دیم به آموزش کامل یک یا چندتا از تگهای Html . امیدوارم که مفید باشه .

:: لینک چیست ؟

توی دنیای اینترنت فایل ها و صفحات بیشماری از سایت های مختلف وجود داره . برای ارتباط بین این صفحات و فایل ها ، مسلما یک رابط مورد نیازه . لینک در اینترنت این وظیفه رو بر عهده داره . لینکهای موجود در صفحات مختلف ارتباط بین صفحات و فایل های بیشماری رو که در فضای وب موجود هستند برقرار می کنن . درست مثل این لینک که با کلیک روی اون به یک صفحه ی دیگه منتقل میشید .

:: تگ لینک دادن

توی ادیتورهای مختلف برای قرار دادن لینک معمولا دکمه ای به شکل زنجیر یا کره زمین ( ) وجود داره ، که با کلیک روی اون و وارد کردن اسم لینک و آدرس اون لینکتون ایجاد میشه . برای اینکه یه کم دقیقتر و عمیقا متوجه بشید که چه چیزی لینک رو بوجود میاره بهتره که با کد لینک دادن آشنا بشید .

ساده ترین کد لینک دادن به شکل زیره :

متخصص جاوا اسکریپت
با جاوا اسکریپت جادوگری کنید! آیا می دونید با زبان جاوااسکریپت می تونید، برای فرانت اند و بک اند وبسایت ها برنامه نویسی کنید؟ همینطور اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل بسازید؟ اگر دوست داری اینکارها رو انجام بدی و React, ElectronJS, ReactNative, NodeJS,MongoDB و ... رو تو یه دوره یاد بگیری، متخصص جاوااسکریپت سون لرن رو حتما ببین : متخصص جاوا اسکریپت arrow_back
<a href="URL">Link Name</a>

به جای Link Name اسم لینک و به جای URL آدرس لینک رو قرار می دید . به طور مثال کد زیر یک لینک با نام 7Learn.com و آدرس www.7Learn.com بوجود میاره . نمایش کد رو در سمت راست کد می بینید .

<a href="http://www.7Learn.com/">7Learn.com</a> 7Learn.com

:: باز شدن لینک در پنجره ی جدید :

اگر بخواید که لینکتون در پنجره ی جدیدی باز بشه باید یه میانکد "target="_blank به کد لینکتون اضافه کنید :

<a target="_blank" href="http://www.7Learn.com/">7Learn.com</a> 7Learn.com

البتهمقادیر دیگه ای مثل self ، top  ،  parent برای ویژگی target وجود دارند که مربوط می شن به کار با فریم ها و زیرپنجره ها که سعی می کنم در پست های آینده توضیح بدم .

:: نمایش توضیح با رفتن موس روی لینک :

:: حتما دیدید که روی بعضی از لینک ها که میرید یه توضیحی در مورد لینک ظاهر میشه . برای اینکه وقتی روی لینک میرید یه توضیحی در مورد اون ظاهر بشه باید یه میانکد "title="Description به کد لینک اضافه کنید . که به جای Description باید توضیح لینکتون رو بنویسید . می تونید موس رو روی لینک سمت راست کد در زیر نگه دارید تا توضیح لینکو ببینید :

<a title="Description" href="http://www.7Learn.com/">7Learn.com</a> 7Learn.com

موفق باشید .

comment دیدگاه کاربران
نیلوفر

سلام . من کاردانی کامپیوتر دارم و خیلی به طراحی وب علاقه دارم . راهی هست که بشه مستقیما به خود شما ایمیل بدم ؟

لقمان آوند

ایمیل بنده : avand.loghman@gmail.com
در عین حال سوالاتتون رو می تونید در انجمن سایت مطرح کنید .

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.
1 3 4 5