آموزش تغییر دادن رنگ Placeholder با استفاده از CSSvisibility  
mode_comment   ۰

آموزش تغییر دادن رنگ Placeholder با استفاده از CSS

آموزش تغییر دادن رنگ Placeholder با استفاده از CSS

در این مطلب میخوام روش تغییر دادن رنگ متن Placeholder ورودی های HTML رو بهتون آموزش بدم. این کار رو به راحتی میتونین در مرورگرهای مدرن انجام بدین ولی اگر بخواید کاری کنید که بیشتر مرورگرها و حتی مرورگرهای قدیمی نیز رنگ Placeholder رو اونطوری که شما میخواید نشون بدن، باید از روشهایی که در ادامه قرار میدیم استفاده کنید.

ما در اینجا برای مرورگرهای مختلف، روشها و کدهای مختلفی رو قرار میدیم. کدهایی که مربوط به مرورگرهای خاصی هستند در مرورگرهای دیگه شناخته نمیشن و از اونا صرف نظر میشه.

فرض کنید که یک Input بصورت زیر دارید:

خب حالا فرض کنید بخوایم کاری کنیم که بیشتر مرورگرها متن رو با رنگ #909 نشون بدن. برای اینکار بصورت زیر عمل میکنیم:

همونطور که میبینید برای مرورگرهای با نسخه های متفاوت، کدهای مختلفی رو قرار دادیم. سه خط آخر از کد بالا مربوط به مرورگرهای مدرن و به روز هست و دیگه نیاز نیست در اونا از Prefix استفاده کنیم. برای مشاهده میزان پشتیبانی مرورگرها از روش بدون Prefix، میتونین سایت Caniuse رو مشاهده کنید.

به همین راحتی تونستیم رنگ متن Placeholder رو تغییر بدیم.

متخصص وردپرس
قالب ها و پلاگین های حرفه ای وردپرس رو خودت بنویس! بازار طراحی قالب و پلاگین نویسی وردپرس به شدت داغه و اگر بلد باشید با برنامه نویسی اختصاصی، قالب ها و پلاگین های دلخواه بنویسید تو مارکت های مطرح دنیا و یا از طریق فریلنسری می تونید به درآمد بالا برید. دوره متخصص وردپرس سون لرن رو حتما ببینید: متخصص وردپرس arrow_back
comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.