دوره مجازی قالب وردپرس (جلسه 28): ajax در وردپرس و ارسال داده های php به جاوااسکریپت

- visibility ۳۶ mode_comment

به نام خدا و سلام. در جلسه ۲۸ ام از دوره مجازی آموزش طراحی قالب حرفه ای وردپرس در خدمت شما هستیم با پیاده سازی ایجکس در ودرپرس. در ابتدای حلسه فایل جی کوئری پیش فرض وردپرس رو با جی کوئری گوگل عوض می کنیم و سپس مبحث ارسال داده های از سمت php به جاوااسکریپت رو آموزش میدیم که برای بحث ajax بهش نیاز داریم. در ادامه یک درخواست ajax برای وردپرس ارسال می کنیم و نتایج اون رو بررسی می کنیم که به چه صورت این نوع درخواست ها در وردپرس مدیریت خواهد شد.در جلسات بعدی به صورت حرفه ای و عملی از ای جکس استفاده خواهیم کرد.

در این جلسه خواهیم داشت :

  • تغییر جی کوئری پیش فرض وردپرس با جی کوئری گوگل
  • ارسال داده های سمت سرور به سمت کلاینت از طریق وردپرس
  • پیاده سازی درخواست های ای جکس در وردپرس
info توجه

این مطلب یک جلسه از دوره طراحی قالب وردپرس می باشد و برای مشاهده آن باید در دوره ثبت نام کنید.

ثبت نام در دوره طراحی قالب وردپرس

comment دیدگاه کاربران
زارعی هوشیار

سلام ..استاد علی محمدی خسته نباشید….خیلی خوب بووود….
فقط یه سوالی واسم پیش اومد..اونم این است که در ایجکس مگه درخواست به url که مشخص میکنیم ارسال نمی شود؟وگفتین که براینکه داینامیک بشود باید از تابع wp_localize_script استفاده کنیم تا یه یک دیتا به فایل جاوا اسکریپت بفرستیم و ازاونجا هم url مربوطه به وردپرس …یعنی فایل admin_ajax.php….تا اینجا درست!ولی در وردپرس شما از یک اکشن استفاده کردین و ایجکس مربوطه رو نمایش دادید ولی نه در فایلی که در url مشخص شده بود….بلکه اول در function.php وبعد برای اینکه مرتب بشه به فایل ajax.php انتقال دادید..‌‌.پس url چه نقشی داشت ؟شما که همه این کارهارو انجام دادید…تا داینامیک باشه …ولی در طرف وردپرس بیشتربراساس اون اکشنی که در داخل ایجکس تعریف شده بود …ایجکس پردازش شد ونمایش داده شد…چرا در داخل فایلی که در urlبود کد های مربوطه رو پردازش نکردید؟….خیلی ممنون میشم یه توضیحی بدید…‌

کیوان علی محمدی

تمام درخواست های ایجکسی وردپرس در فایل admin-ajax.php هندل میشه و ما تمام درخواست ها رو به اون فایل می فرستیم. حالا وردپرس این قابلیت رو به ما میده که با استفاده سیستم هوک ها در هر کجای سیستم (قالب یا پلاگین) بتونیم به اون درخواست پاسخ بدیم. در واقع این مورد برای انعطاف پذیری سیستم هستش.

زارعی هوشیار

سلام…..خیلی ممنون استاد علی محمدی از پاسختون…..دمتون گرم واقعا ….مطلب رو خوب توضیح میدین

کیوان علی محمدی

موفق باشید.

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.
1 2