دوره مجازی پلاگین نویسی وردپرس (جلسه 13) : پلاگین آمار بازدید کاربران - ایجاد منوی مدیریتvisibility  
mode_comment   ۲

به نام خدا و سلام. در خدمت شما هستیم با جلسه سیزدهم از دوره مجازی پلاگین نویسی وردپرس. در این جلسه قصد داریم تا وارد بخش مدیریت پلاگین شویم و برای شروع هم منوی مدیریت پلاگین را ایجاد می کنیم. در ابتدا با تابع add_menu_page آشنا خواهیم شد و پارامتر های مختلف آن را بررسی خواهیم کرد. سپس این تابع را پیاده سازی خواهیم کا تا منوی مدیریت پلاگین را ایجاد کنیم. باری دوستانی که تازه کدهای وردپرس را شروع کرده اند مطمئنا جذابیت زیادی خواهد داشت.

در این جلسه خواهیم دید :

  • معرفی تابع add_menu_page
  • پیاده سازی کدهای بخش admin
  • نحوه اجرای کدهای سمت admin
  • ایجاد منوی مدیریت پلاگین
info توجه

این مطلب یک جلسه از آموزش پلاگین نویسی برای وردپرس می باشد و برای مشاهده آن باید در دوره ثبت نام کنید.

ثبت نام در آموزش پلاگین نویسی برای وردپرس

comment دیدگاه کاربران
زارعی هوشیار replyپاسخ

سلام استاد….
خسته نباشید….یه سوال ازتون داشتم…این جلسه واسم مبهم نبود….فقط باعث شد یه چیز خوب یاد بگیرم…من تو دوره طراحی قالب شما هم ثبت نام کردم …این بحث add_menu با custom post type چه فرقی داره….
چیزی که من برداشت کردم این بود که در add menu میتونیم خودمون صفحه مربوط به مدیریت پلاگین خودمون طراحی کنیم…ولی در custom post type یک پست سفارشی خود وردپرس برامون درست میکنه با ههمه جزییات مربوط به خودش….آیا این درسته؟

کیوان علی محمدی

سلام هوشیار عزیز. add_menu فقط یک منو با محتوای خالی با بخش مدیریت اضافه میکنه اما بحث custom post type وقتی register میشه بحث محتوایی و فرم ها یک نوع مطلب رو در اون بخش اضافه میکنه. برداشت خودت هم کاملا درسته.add_menu برای کارهای خیلی سفارشی هستش.ممکنه من بخوام یک دکمه بذارم که لیست کاربران رو برام خروجی بگیره.

ارسال نظرات

کاربر گرامی، امکان ارسال نظر و پشتیبانی برای دوره های مجازی فقط برای دانشجویان این دوره امکان پذیر می باشد.