چه زمانی از single یا double quote در Javascript استفاده کنیم؟visibility  
mode_comment   ۲

در بسیاری از کتابخانه های Javascript هنگام استفاده از رشته ها دیده میشه که از علامت ' ' استفاده میشه و در برخی دیگه از " " استفاده میشه. حالا می خوایم ببینیم که چه زمانی از single یا double quote در Javascript استفاده کنیم و این که آیا قابل تعویض هستن یا نه؟

مهم ترین دلیل برای استفاده از ‘ ' یا " " ترجیح برنامه نویس یا سازگاری کد با API هست. علاوه بر سازگاری توجه به این نکته هم مهمه که استفاده از کدوم حالت برای خوانایی رشته در کد مناسب تر هست. به مثال زیر توجه کنید:

حتی رشته می تونه پیچیده تر هم باشه، در مثال زیر به نظرتون استفاده از کدوم علامت برای رشته مورد نظرمناسب تره؟

وقتی که از single استفاده میکنید دیگه نمیتونین مستقیما از single درون اون استفاده کنید و اگر بخواید اینکار رو انجام بدین باید اون رو با استفاده از \ یا Backslash در اصطلاح scape کنید تا با اروری مواجه نشید.

یک ویژگی جدید با نام Template literals در ES6 ایجاد شده که برای رشته ها از علامت back-tick (`) استفاده می کنه. Template literals یک syntax جمع و جور و مرتب رو برای درونیابی متغیرها (variable interpolation) و رشته های چند خطی در اختیار برنامه نویسان قرار میده. مثال زیر رو ببینید:

شما میتونین درون Template literal متغیرهای مورد نظرتون رو قرار بدین و رشته ها رو پویاتر کنید. در Back tick شما میتونین هم از ' و هم از " استفاده کنید و دستتون خیلی بازتر هست و میتونین کارهای بیشتری رو انجام بدین.

اگر شما هم روشی برای انجام اینکار به ذهنتون میرسه خوشحال میشیم که در بخش نظرات با ما در میان بذارید.

متخصص جاوا اسکریپت
با جاوا اسکریپت جادوگری کنید! آیا می دونید با زبان جاوااسکریپت می تونید، برای فرانت اند و بک اند وبسایت ها برنامه نویسی کنید؟ همینطور اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل بسازید؟ اگر دوست داری اینکارها رو انجام بدی و React, ElectronJS, ReactNative, NodeJS,MongoDB و ... رو تو یه دوره یاد بگیری، متخصص جاوااسکریپت سون لرن رو حتما ببین : متخصص جاوا اسکریپت arrow_back
comment دیدگاه کاربران
Mohammad replyپاسخ

عالی! من این توضیحات رو تو دوره دکتر آوند دیده بودم و بلد بودمم

محمد اسفندیاری

خیلی هم خوب. موفق باشید

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :