آموزش پکیج نویسی در فریم ورک لاراولvisibility  
mode_comment   ۰

یکی از مهم ترین بخش های آموزش فریم ورک لاراول این است که بتوانید اقدام به پکیج نویسی در لاراول کنید، در واقع پکیج ها امکاناتی هستند که شما با استفاده از آن ها می توانید قابلیت های جدیدی را به لاراول اضافه کنید، پکیج ها میتوانند در هر مکانی باشند که باعث بهبود روند برنامه نویسی و راحت شدن کار برنامه نویسان شود. پکیج ها دارای انواع مختلفی همچون پکیج های مستقل، پکیج های مخصوص لاراول و سایر پکیج ها می باشند. در ادامه این مطلب نکاتی مهم درباره پکیج نویسی در لاراول را بررسی خواهیم کرد تا پس از مطالعه کامل این مطلب بتوانید اقدام به پکیج نویسی در لاراول  کنید و پکیج های مد نظر خود را برای فریم ورک قدرتمند لاراول طراحی کنید تا سایر افراد و برنامه نویسان نیز بتوانند از پکیج های شما استفاده کنند.

Service provider ها در لاراول

اولین قدم برای پکیج نویسی در لاراول این است که با سرویس پروایدرها در لاراول آشنا شوید، service provider ها در واقع نقش یک پل ارتباطی  بین اپلیکیشن شما و پکیج مورد نظرتان می باشد، یکی از مهم ترین عملکردهای service provider این است که منابع پکیج ها را بارگذاری می کند و علاوه بر آن ویوها و فایل های تنظیمات را نیز برای شما بارگذاری می کند تا به راحتی بتوانید از آن ها استفاده کنید. service provider از کلاس ServiceProvider ارث بری کرده است و دارای دو متد اصلی می باشد که بیشتر کار را همین دو متد انجام می دهند، متدهای register , boot دو متد اصلی service provider می باشند.

 پکیج نویسی در لاراول

پکیج نویسی در لاراول و رابطه آن با Routing

دومین قدم از پکیج نویسی در لاراول این است که بتوانید با روت ها به خوبی ارتباط برقرار کنید، برای این که بتوانید route های جدیدی را برای پکیج خود اضافه کنید کافی است در داخل بدنه متد boot از کلاس service provider فایل routes را توسط دستور require فراخوانی کنید، مثال زیر را در نظر بگیرید:

 پکیج نویسی در لاراول

آشنایی با Resourceها برای پکیج نویسی در لاراول

یکی دیگر از مهم ترین آموزش های لاراول که برای پکیج نویسی در لاراول بسیار مفید می باشد آموزش مفاهیم resource ها در لاراول می باشد، در صورتی که قصد دارید ویوهای پکیج خود را در لاراول ثبت کنید ابتدا باید مسیر ویوهای خود را تعیین کنید و سپس از آن مسیر آن ها را بارگذاری کنید. بارگذاری این ویوها با استفاده از متد loadViewFrom صورت می گیرد، اگر می خواهید با این مفهوم بیشتر آشنا شوید بهتر است مثال زیر را مشاهده کنید:

ویوهای پکیج خود را می توانید با استفاده از عملگر دو نقطه نیز ارجاع دهید که به صورت زیر انجام می شود:

 پکیج نویسی در لاراول

آشنایی با فایل های ترجمه در پکیج نویسی در لاراول

بخش بسیار مهم دیگری از آموزش پکیج نویسی در لاراول آشنایی با فایل های ترجمه می باشد، در صورتی که در پکیج شما فایل های ترجمه یا همان فایل های translation وجود دارد باید به لاراول اعلام کنید که این فایل ها را از کجا بارگذاری کرده اید، برای این کار می توانید از متد loadTranslationFrom استفاده کنید، برای این که با این کار بیشتر آشنا شوید بهتر است مثال زیر را مشاهده کنید:

در صورتی که قصد دارید فایل های translation را ارجاع دهید و یا معرفی کنید می توانید از عملگر :: به صورت زیر استفاده کنید:

 پکیج نویسی در لاراول

آشنایی با فایل تنظیمات برای پکیج نویسی در لاراول

آموزش بسیار مهم دیگری که برای پکیج نویسی در لاراول باید با آن آشنا شوید کار کردن با فایل تنظیمات است، همانطور که می دانید فایل تنظیمات پکیج شما در داخل پوشه config صورت می گیرد با این حال شما می توانید خیلی راحت این تنظیمات را بازنویسی کنید و برای انتشار آن ها نیز تابع boot از service provider را فراخوانی کنید، برای این که با این قسمت نیز آشنایی کاملی پیدا کنید بهتر است مثالی که در ادامه آورده ایم را به صورت کامل مطالعه کنید:

 پکیج نویسی در لاراول

آشنایی با منابع و assetهای public  

یکی دیگر از مواردی که برای پکیج نویسی در لاراول به یادگیری آن نیاز دارید این است که بتوانید با منابع و asset های پابلیک نیز کار کنید، برای قرار دادن assetها در پوشه public می توانید از متد publishes استفاده کنید، با اضافه کردن یک تگ پابلیش می توانید به صورت گروهی assetهای مربوطه را publish کنید. حال فرض کنید که کاربرانی که از پکیج شما در برنامه نویسی استفاده می کنند دستور vendor::publish را اجرا کنند، همانطور که می دانید باید هر بار که قصد آپدیت پکیج خود را داشته باشید باید assetها را نیز بازنویسی کنید تا ایرادات آن ها رفع شود، برای این کار می توانید از قطعه کد زیر استفاده کنید که برای این کار از پارامتر force استفاده کرده است.

این دستور باعث می شود تا asset هایی که درون پوشه پابلیک پکیج شما هستند همواره به روز باشند و بتوانید به راحتی از آن ها استفاده کنید و یک فرد موفق در پکیج نویسی در لاراول باشید.

 پکیج نویسی در لاراول

انتشار file group ها آخرین مرحله از پکیج نویسی در لاراول

آخرین مرحله از پکیج نویسی در لاراول این مرحله است که شما در این مرحله باید asset ها و سایر منابعی را که برای پکیج خود در نظر گرفته اید را به صورت گروه گروه منتشر کنید. در ادامه با بررسی یک مثال بیشتر با این مفهوم آشنا می شویم.

اگر پکیج نویسی در لاراول را به این شکل انجام دهید می توانید مطمئن شوید که کاربران در صورت نیاز به منابع گروهی شما خیلی راحت با استفاده از نام تگ آن ها اقدام به اجرای دستور مورد نظرشان کنند.

7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :