campaign-Ghorban-to-Ghadir

آموزش افزودن پست تایپ در وردپرسvisibility  
mode_comment   ۰

افزودن پست تایپ در وردپرس معمولا مشکلاتی را برای کاربران این سیستم ایجاد می کند، در صورتی که قصد دارید یک پست تایپ شخصی سازی شده را در سیستم وردپرس قرار دهید بهتر است این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید تا با روش افزودن پست تایپ در وردپرس آشنا شوید و بتوانید از این پس خودتان به سادگی این کار را انجام دهید.

پست تایپ پیش فرض وردپرس چیست؟

قبل از این که بخواهیم به موضوع افزودن پست تایپ در وردپرس بپردازیم بهتر است ابتدا این موضوع را بررسی کنیم که پست تایپ پیش فرض وردپرس چیست؟ به صورت کلی وردپرس دارای پنج نوع پست تایپ می باشد که نام آن ها به ترتیب Nav – Attachment – page – post – Menu می باشد، کاربردی ترین نوع پست تایپ های پیش فرض وردپرس post و page می باشند. از پست تایپ post برای نوشتن متن های معمولی و انتشار آن ها استفاده می شود و از پست تایپ page نیز برای منتشر کردن برگه هایی مانند درباره ما و تماس با ما و ... استفاده می شود.

 افزودن پست تایپ در وردپرس

پست تایپ سفارشی چیست و افزودن پست تایپ در وردپرس چه مزیتی دارد؟

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که پست تایپ سفارشی وردپرس چیست و اصلا افزودن پست تایپ در وردپرس چه مزیتی دارد؟ فرض کنید که شما دو نوع مطلب را در وب سایت خودتان منتشر می کنید که این دو با یکدیگر تفاوت هایی هم در محتوا و هم در نحوه نمایش دارند، به همین علت است که شما نیاز پیدا می کنید که یک پست تایپ سفارشی در وردپرس ایجاد کنید، با افزودن پست تایپ در وردپرس می توانید محتواهای خاص خود را که هم دارای محتوای خاص می باشند و هم دارای نحوه نمایش متفاوتی نسبت به سایر مطالب هستند را به راحتی نمایش دهید.

 افزودن پست تایپ در وردپرس

یک مثال از افزودن پست تایپ در وردپرس

برای این که بیشتر با مفهوم افزودن پست تایپ در وردپرس آشنا شوید بهتر است این مثال را به صورت کامل مطالعه کنید، فرض کنید که دارای یک وب سایت آموزشی هستید، همانطور که می‌دانید مطالب شما در این وب سایت به صورت پیش فرض باید یا به صورت عکس و متن باشند و یا به صورت فیلم که بتوانید یک مطلب را به درستی آموزش دهید، حال فرض کنید شما می خواهید یک پست تایپ سفارشی بسازید که بتوانید دوره ها و پکیج های آموزشی خود را نیز در وب سایت خود قرار دهید، برای این کار تنها کافی است آموزش ساخت و اضافه کردن پست تایپ در وردپرس را یاد بگیرید و به درستی آن را پیاده سازی کنید.

 افزودن پست تایپ در وردپرس

نحوه ایجاد پست تایپ سفارشی در وردپرس

برای این که بتوانید یک پست تایپ سفارشی بسازید تا بتوانید اقدام به افزودن پست تایپ در وردپرس کنید دو روش را به صورت کلی می توانید پیش بگیرید. روش اول این است که از افزونه هایی که مخصوص این کار ساخته شده اند استفاده کنید و بعد از آن اقدام به افزودن پست تایپ در وردپرس کنید و روش دوم این است که این کار را به صورت دستی انجام دهید و کدهایی را به فانکشن قالب خود اضافه کنید. برای این کار کافی است کدهای زیر را درون فایل functions.php قرار دهید.

 افزودن پست تایپ در وردپرس

عملکرد این کد به چه شکل است؟

اگر هنوز متوجه نشده اید که این کد دقیقا چه کاری را برای شما انجام می دهد با مشاهده تصویر می توانید متوجه شوید که دقیقا چه کاری انجام می شود. در این تصویر مشاهده می کنید که منو با نام دوره آموزشی ساخته شده است، برای افزودن پست تایپ در وردپرس شما دقیقا باید همین کار را انجام دهید، کارکرد این بخش ایجاد شده دقیقا مانند نوشته های شما می باشد، می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید که یک ادیتور برای تمامی کارهایی که می خواهید انجام دهید وجود دارد.

 افزودن پست تایپ در وردپرس

توضیحات این کد برای افزودن پست تایپ در وردپرس

در خط اول این کد مشاهده می کنید که از تابع add_action برای اضافه کردن یک تابع به نام my_function به هوک init استفاده کردیم. در قسمت بعدی سعی کردیم که label ها را تعیین کنیم و تعیین کنیم که هر قسمت از این منوهای ما دارای چه قسمت هایی باشد. مهم ترین بخش از افزودن پست تایپ در وردپرس بخش rewrite می باشد که در آن باید اسلاگ را نامی دلخواه قرار دهید و در بخش support نیز باید امکاناتی که می خواهید در هنگام افزودن پست تایپ در وردپرس اضافه  شود را اضافه کنید و به این ترتیب شما موفق به ایجاد و افزودن پست تایپ در وردپرس شدید.

 افزودن پست تایپ در وردپرس

به نمایش گذاشتن کدها

برای این که بتوانید کدها را به نمایش بگذارید می توانید از قطعه کد زیر برای این کار استفاده کنید:

به این ترتیب شما اقدام به ساخت و افزودن پست تایپ در وردپرس کردید و موفق شدید که آن را نیز به نمایش بگذارید.

امیدواریم که از آموزش افزودن پست تایپ در وردپرس لذت برده باشید و بتوانید به خوبی از آن استفاده کنید.

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :