نکاتی از جاوا اسکریپت که شاید ندانیدvisibility  
mode_comment   ۰

یکی از قوی ترین و قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی تحت وب که می توانید از آن برای برنامه نویسی وب سایت استفاده کنید، زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت می باشد، نکات جاوا اسکریپت نکاتی هستند که بعضا بسیاری از برنامه نویس های بزرگ نیز از آنها اطلاع ندارند. این زبان برنامه نویسی دارای ابزارهای بسیار متعددی می باشد که می توانید از آن برای راحت کردن کار خود در برنامه نویسی استفاده کنید. با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت می توانید سخت ترین طراحی های سایت را نیز انجام دهید و مشکلی برای این کار ندارید. با این که آموزش های بسیار زیادی در رابطه با جاوا اسکریپت وجود دارد با این حال همواره نکاتی از جاوا اسکریپت وجود دارد که شاید ندانید. در این مطلب قصد داریم کمی درباره نکات جاوا اسکریپت که از چشم بسیاری از افراد دور مانده است صحبت کنیم.

نکات جاوا اسکریپت(1): در جاوا اسکریپت دو صفر وجود دارد

یکی از مهمترین نکات جاوا اسکریپت که شاید هر کسی آن را درباره جاوا اسکریپت نداند این است که در این زبان برنامه نویسی دو صفر وجود دارد، شاید بپرسید که دو صفر به چه معنا است؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانید که به صورت کلی در همه زبان های برنامه نویسی صفر را به عنوان صفر مثبت در نظر می گیرند اما در جاوا اسکریپت صفر منفی نیز وجود دارد، شاید گمان کنید که صر منفی یک چیز کاملا بی معنی است که استفاده ای از آن نمی شود، اما در جاوا اسکریپت از صفر منفی نیز استفاده هایی می شود که نمی توان آن را نادیده گرفت و این نکته را حتی بسیاری از برنامه نویس های بسیار بزرگ جاوا اسکریپت نیز نمی دانند. به عنوان مثال یکی از کاربردهای صفر منفی را می توان در هنگام تقسیم بر یک عدد مثبت دانست این مورد را شاید یکی از مهمترین نکاتی از جاوا اسکریپت که شاید ندانید می توان دانست.

 نکات جاوا اسکریپت

نکات جاوا اسکریپت(2): NAN به چه معنا است؟

یکی دیگر از نکات جاوا اسکریپت این است که بسیاری از برنامه نویسانی که در زمینه طراحی سایت از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت استفاده می کنند معنای واقعی NAN  را در این زبان نمی دانند، در نگاه اول بسیاری از افراد گمان می کنند که NAN  یک مقدار می باشد همانند سایر مقادیر این زبان برنامه نویسی ولی این طور نیست و NAN  یک مقدار نیست بلکه شماره ای خاص است که می توان آن را بر اساس تقسیم عدد صفر بر صفر و یا تقسیم بی نهایت بر بی نهایت بدست آورد. نکته بسیار جالبی که در این باره باید بدانید این است که در برخی از اوقات NAN=NAN  نیست و این نکته را حتی بسیاری از برنامه نویسان بزرگ دنیای جاوا اسکریپت نیز نمی دانند. این مورد نیز یکی دیگر از نکات مهم جاوا اسکریپت می باشد.

 نکات جاوا اسکریپت

نکات جاوا اسکریپت(3): اپراتورهای بیتی چیستند؟

از دیگر نکات جاوا اسکریپت این است که  در زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت از bitwise استفاده می شود و شما حتما باید کار کردن با این عملگر را فرا بگیرید. اگر بخواهیم ضرب عددی و تقسیم صحیح را به وسیله این عملگر توضیح دهیم بهتر است با هم یک مثال را مشاهده کنیم. فرض کنید که می خواهید دنباله ای از اعداد دودویی را ایجاد کنید برای این کار لازم است که اعداد 2,4,8,16,… تولید شوند. با استفاده از اپراتورهای بیتی به راحتی می توانید تنها با یک شیفت ساده به سمت چپ و یا راست این اعداد را تولید کنید بدون آن که نیاز به انجام محاسبات پیچیده داشته باشید.

 نکات جاوا اسکریپت

نکات جاوا اسکریپت(4): رشته ها را با کد هگز به نمایش بگذارید

یکی از بهترین نکات جاوا اسکریپت که بسیاری از برنامه نویسان حرفه ای نیز از آن بی خبر هستند استفاده از کدهای مخفی جاوا اسکریپت می باشد. در زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت می توانید با استفاده از دنباله ها و توالی های هگزا رشته ها را به شکل های عجیب و غریبی در بیاورید. در واقع این زبان برنامه نویسی امکانی را برای شما فراهم کرده است که بتوانید رمزنگاری بسیار سختی را بر روی داده های خود قرار دهید که از هک شدن اطلاعات شما تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند. این نکته را بسیاری از افرادی که به طراحی سایت با جاوا اسکریپت مشغول هستند نیز نمی دانند.

 نکات جاوا اسکریپت

نکات جاوا اسکریپت(5): استفاده از توابع پویا در جاوا اسکریپت

یکی دیگر از مهمترین نکات جاوا اسکریپت استفاده از توابع پویا میباشد، یادگیری کار کردن با توابع پویا یکی از ضروریاتی است که هر برنامه نویسی باید برای آن وقت کافی را بگذارد. یکی از بهترین ویژگی های جاوا اسکریپت این است که توابع را می توانید از طریق سازنده سایر تابع ها نیز تعریف کنید که این امکان در برنامه نویسی فوق العاده می باشد. در این زبان برنامه نویسی از توابع پویا به نحو بهینه ای استفاده شده است که باعث می شود تا کار برنامه نویسان به مقدار بسیار زیادی راحت تر شود.

 نکات جاوا اسکریپت

نکات جاوا اسکریپت(6): جاوا اسکریپت اهمیتی به فضاهای خالی نمی دهد

یکی از مهمترین نکات جاوا اسکریپت این است که اهمیتی به اسپیس هایی که می زنید نمی دهد و تمامی این اسپیس ها را تنها یک فاصله در نظر می گیرد، بنابراین اگر شما در کدهای خود به تعداد بسیار زیادی فاصله قرار دهید این فاصله ها تنها یک فاصله در نظر گرفته خواهد شد و شما اگر قصد داشته باشید که بیشتر از یک فاصله دهید باید از دستورهایی که در زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت برای این کار در نظر گرفته شده است استفاده کنید. دستورهای بسیار زیادی در زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت وجود دارد که می توانید از آنها برای فاصله دادن در برنامه هایتان استفاده کنید.

 نکات جاوا اسکریپت

نکات جاوا اسکریپت(7): استفاده از ترد های داخلی متعدد در موتور v8 جاوا اسکریپت

یکی دیگر از برترین نکات جاوا اسکریپت این است که از تردهای مختلفی در آن استفاده شده است که برنامه نویسی و اجراهای هم زمان را راحت تر می کند و برنامه نویسان از این طریق می توانند برنامه های بسیار پیچیده ای را طراحی کنند. ترد اصلی این زبان کدها را دریافت می کند و آنها را کامپایل می کند و از آنها اجرا میگیرد، علاوه بر ترد اصلی یک ترد دیگر هم وجود دارد که از آن نیز برای کامپایل استفاده می شود تا عمل کامپایل کردن بهینه تر شود. یکی دیگر از ترد های این موتور ترد پروفایلر نام دارد که به ران تایم اطلاع می دهد که برنامه نویس بر روی کدام تابع زمان بیشتری را گذاشته است. علاوه بر تردهای گفته شده چندین ترد نیز در این موتور طراحی شده اند که وظیفه گاربج کالکشن را بر عهده دارند و متغیرهایی را که شما ایجاد می کنید را بعد از تمام شدن کارتان پاک می کنند.

متخصص جاوا اسکریپت
با جاوا اسکریپت جادوگری کنید! آیا می دونید با زبان جاوااسکریپت می تونید، برای فرانت اند و بک اند وبسایت ها برنامه نویسی کنید؟ همینطور اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل بسازید؟ اگر دوست داری اینکارها رو انجام بدی و React, ElectronJS, ReactNative, NodeJS,MongoDB و ... رو تو یه دوره یاد بگیری، متخصص جاوااسکریپت سون لرن رو حتما ببین : متخصص جاوا اسکریپت arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :