دوره مفاهیم شی گرایی (فصل 4) : چهار اصل مهم برنامه نویسی شی گراvisibility  
mode_comment   ۴

در جلسه امروز در مورد 4 اصل اساسی برنامه نویسی شی گرا صحبت می کنیم و میگیم هر کدوم از اینها چی هستند و چه مزیتی رو به ما میدن. این اصل ها عبارتند از Inheritance, Abstraction, Polymorphism و Encapsulation .

info توجه

این مطلب یک جلسه از دوره مفاهیم شی گرایی می باشد و برای مشاهده آن باید در دوره ثبت نام کنید.

ثبت نام در دوره مفاهیم شی گرایی

comment دیدگاه کاربران
Mehdi Hosein pour replyپاسخ

استاد انتظار داشتم رو design pattern های OOP وقت بیشتری بذارید ، چون به نظرم نقطه ضعف اصلی عموم برنامه نویس های ایرانی رعایت نکردن design pattern هاست . همه فقط می خوان از کدشون یه خروجی بگیرن که کار کنه دیگه کاری به ساختار کد ندارن. من اینو تو tutorial های خیلی محبوب تو تمام سایت های ایرانی دیدم به ندرت از design pattern ها استفاده می کنند.
همین تفاوت هاست که یکی مثل taylor otwell رو خارج از ایران پرورش میده که فریمورک لاراول رو می نویسه اونوقت همه تلاش امثال من اینه که ببینم کدمون تو اون فریمورک کار می کنه یا نه!
با همه این اوصاف انتظار داشتم شما مانور بیشتری رو این مبحث می دادید چون قطعا می تونستید یه نقطه ضعف بزرگ رو پوشش بدید. البته میدونم دیگه در سطح advance نمیشه همه چیز رو در قالب video در آورد و باید خودمون documention و source code مطالعه کنیم ولی باز هر چی فکر میکنم حتی با اطلاعات محدود خودم این بخش جای مانور خیلی بیشتری رو داشت.

لقمان آوند

سلام و ممنون از دیدگاهی که گذاشتی
واقعیت اینه که این فصل توی این دوره نبود که تصمیم گرفتم اضافه اش کنم و چند تا الگوی پرکاربرد رو بگم. ولی چیزی که می گی کاملا درسته. ایشالله در آینده آموزش الگوهای طراحی رو کاملتر و جامعتر خواهیم داشت و به صورت ویژه تر براش وقت میزاریم.

Seyed Reza Bazyar replyپاسخ

من میخوام این دوره رو تهیه کنم. این دوره تکمیل شده یا هنوزم داره ادامه پیدا میکنه؟

مصطفی قدیمی

سلام وقت بخیر
بله 1-2 جلسه باقی مونده که به صورت هفتگی داره منتشر میشه

ارسال نظرات

کاربر گرامی، امکان ارسال نظر و پشتیبانی برای دوره های مجازی فقط برای دانشجویان این دوره امکان پذیر می باشد.