مزیت های استفاده از فریم ورک لاراولvisibility  
mode_comment   ۰

همانطور که می دانید یکی از بهترین فریم ورک های زبان برنامه نویسی پی اچ پی، فریم ورک لاراول می باشد، مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول بسیار زیاد می باشد و با استفاده از این فریم ورک کار برنامه نویسان وب بسیار راحت تر شده است و می توانند بسیاری از برنامه های پیچیده را به وسیله این فریم ورک طراحی کنند. اگر شما نیز علاقه دارید که با فریم ورک لاراول به طراحی سایت بپردازید بهتر است این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید تا با مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول برای برنامه نویسی وب آشنا شوید.

فریم ورک لاراول چیست؟

اگر با برنامه نویسی وب و علی الخصوص برنامه نویسی به زبان پی اچ پی آشنایی داشته باشید می دانید که فریم ورک های بسیار زیادی برای راحت تر شدن کار برنامه نویسان وجود دارد، یکی از این فریم ورک ها فریم ورک لاراول می باشد. فریم ورک لاراول یک فریم ورک این سورس و متن باز می باشد که برای توسعه معماری MVC طراحی شده است، کد این فریم ورک بر روی مخزن گیت هاب قرار گرفته است و امروزه به عنوان یکی از بهترین فریم ورک های زبان برنامه نویسی پی اچ پی معرفی می شود. مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول بسیار زیاد می باشد که برای برنامه نویسان یادگیری آنها واجب است، اگر قصد آشنایی با مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول را دارید بهتر است این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید.

 مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول

استفاده از کامپوننت های متعدد

یکی از برترین مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول این است که از کامپوننت های بسیار زیادی در طراحی آن استفاده شده است که باعث می شود تا کار برنامه نویسی و طراحی سایت برای برنامه نویسان بسیار راحت تر شود، این امکانی بسیار فوق العاده برای طراحان سایت است که بتوانند برنامه های بسیار پیچیده ای را طراحی کنند.

 مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول

استفاده از ابزار ORM

یکی از بهترین ابزارهایی که در فریم ورک لاراول استفاده شده است و می توان از آن به عنوان یکی از مهمترین مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول یاد کرد این است که این فریم ورک از ابزار ORM برای برقرار کردن پلی ارتباطی بین بانک های اطلاعاتی و اجرای کوئری استفاده می شود، این ویژگی به شما امکانات بسیار زیادی را که یکی از مهمترین آنها ایجاد برخی از محدودیت ها بین اشیا ساخته شده توسط شما و جدول اطلاعاتی شما می باشد را می دهد.

مناطق توسعه یافته در لاتک

یکی از برترین مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول این است که منطق برنامه نویسی در آن به شکل فوق العاده ای توسعه یافته است و شما می توانید از آن برای برنامه نویسی های پیچیده تر استفاده کنید. یکی از بهترین ویژگی های این ابزار این است که شما می توانید برنامه ها را هم به صورت Controllers & Actions بنویسید و یا اینکه در همان callback روتر این برنامه ها را تعریف کنید.

 مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول

استفاده از خاصیت auto-loading

یکی دیگر از مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول استفاده از یکی از خاصیت های داخلی لاراول به نام auto-loading برای کلاس ها می باشد که می توانید با استفاده از این خاصیت تمامی کلاس ها و کامپوننت های خود را به صورت خودکار در صورت نیاز لود کنید و از آنها استفاده کنید. این ویژگی یکی از برترین مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول می باشد. چرا که با این روش دیگر نیازی نیست که در مواقعی به صورت دستی کتابخانه ها و فایل های خود را include کنید.

 مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول

ویژگی فوق العاده Migration

یکی دیگر از مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول این است که  از ویژگی Migration استفاده می کند این ویژگی در واقع یک سیستم کنترل ورژن بانک اطلاعاتی می باشد که باعث می شود تا به راحتی با هاست خود در ارتباط باشید و بتوانید به راحتی با آن تعامل کنید. این ویژگی در واقع یکی از برترین مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول می باشد چرا که کار کردن با بانک اطلاعاتی همواره دارای سختی های بسیار زیادی بوده است و شما به وسیله این ویژگی می توانید به راحتی با بانک اطلاعاتی خود ارتباط برقرار کنید.

خاصیت Unit testing

یکی دیگر از برترین مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول این است که با استفاده از خاصیت Unit testing حجم بسیار بالایی از تست های مختلف را در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام دهید تا بتوانید خطاهای احتمالی که ممکن است برای برنامه شما پیش آمده باشد را شناسایی کنید و در صدد حل کردن آن ها برآیید.

 مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول

نصب و سفارشی سازی آسان

از موارد دیگر مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول می توان به سفارشی سازی فوق العاده آسان و همین طور نصب آسان این فریم ورک نسبت به سایر فریم ورک ها اشاره کرد، با استفاده از این فریم ورک می توانید در مدت زمان کوتاهی آن را برای خود سفارشی سازی کنید تا به راحتی بتوانید مطابق به سلیقه خود از آن استفاده کنید.

کد نویسی آسان تر یکی از بهترین مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول

از برترین مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول می توان به این مورد اشاره کرد که این فریم ورک دارای امکانات داخلی بسیار زیادی می باشد که می توانید از این امکانات فوق العاده در راستای کد نویسی بسیار راحت برای طراحی سایت استفاده کنید و بتوانید به راحتی با این فریم ورک ارتباط برقرار کنید، از جمله این فریم ورک ها مواردی از قبیل template engines، dependency injection، containers و service layers می باشند که استفاده از آنها از جمله مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول می باشد.

more  بیشتر بخوانید : Eager loading در لاراول چیست

 مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول

سیستم امنیتی بسیار بالا از دیگر مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول

یکی دیگر از مزیت های استفاده از فریم ورک لاراول این است که دارای سیستم امنیتی بسیار فعالی می باشد که از وب سایت شما در مقابل injection ها و حملات XSS محافظت می کند و کسی که در حال برنامه نویسی با استفاده از فریم ورک لاراول می باشد دیگر نیازی نیست که نگران این موارد باشد.

کاهش حجم کد نویسی یکی از مزیت های لاراول

یکی از بهترین مزیت های استفاده از لاراول این است که تمامی کوئری های شما می توانند در مدل های جداگانه ای ذخیره شوند که بعدها از آنها استفاده کنید این ویژگی فوق العاده باعث شده است که در برنامه نویسی سایت با استفاده از فریم ورک لاراول حجم بسیار زیادی از کدهای شما کاهش یابد و شما بتوانید بهتر و راحت با برنامه خود تعامل داشته باشید و آن را اصلاح کنید.

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :