campaign-off40

برنامه نویسی : آموزش بهترین زبان های برنامه نویسیvisibility  
mode_comment   ۱۳۶

برنامه نویسی : بهترین روش آموزش انواع برنامه نویسی : اگر در حال حاضر شما در این صفحه هستید و قصد خواندن این مقاله در مورد بهترین زبان های برنامه نویسی را دارید، احتمالا از برنامه نویسانی هستید که نیاز دارید به طور مداوم خود را با فناوری های جدید برای حفظ محبوبیت و موقعیت های شغلی تان منطبق کنید و یا جزو کسانی هستید که می خواهند یک تصمیم بزرگ برای آینده خود بگیرند و با انتخاب یک زبان به دنیای بسیار لذت بخش و البته چالش برانگیز برنامه نویسان وارد شوند.

برنامه نویسی چیست ؟

تعریف برنامه نویسی از زبان بهزاد مرادی موسس سکان آکادمی :
به زبان خیلی ساده،‌ برنامه نویسی عبارت است از نوشتن دستوراتی که یک سیستم مثل کامپیوتر آن‌ها را متوجه شده و دستورات ما را یکی پس از دیگری اجرا می کند. حال، یک زبان برنامه نویسی لغات، دستورات و قوانینی را در اختیار ما به عنوان یک برنامه نویس قرار می‌دهد که از آن طریق می‌توانیم با کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری صحبت کنیم (دقیقاً به همان صورت که ما از واژگان زبان شیرین فارسی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنیم و حرف همدیگر را می فهمیم!)

آموزش برنامه نویسی

بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که با سوال"پر درآمدترین زبان برنامه نویسی چیست ؟" و "کدام زبان برنامه نویسی کامپیوتر آینده ی بهتری دارد ؟" در حال دست و پنجه نرم کردن هستید و هنوز نتوانسته اید زبان برنامه نویسی مد نظرتان را انتخاب کنید شما را دعوت به همراهی در یک ماجراجویی میکنم تا در انتهای آن بتوانید بهترین زبان برنامه نویسی در سال 2019 را با توجه به اهداف مد نظرتان انتخاب کنید.

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم ؟

همانطور که می دانید دغدغه ی بسیاری از افراد فعال در حوزه نرم افزار مخصوصا کسانی که قصد ورود به این حوزه را دارند، این است که کدام یک از زبان ها بهترین زبان برای یادگیری برنامه نویسی است و این موضوع همیشه یکی از بحث برانگیزترین و داغ ترین موضوعات در حوزه نرم افزار می باشد. پاسخ به این سوال قطعا کاری ساده نیست و باید از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار گیرد.

از طرفی دیگر با توجه به سرعت چشمگیر پیشرفت فناوری، ظهور و تکامل زبان های جدید در دنیای امروز، برای باقی ماندن در این رقابت به روز بودن امری غیرقابل اجتناب است، به ویژه برای کسانی که به طور حرفه ای در این حوزه مشغول به فعالیت می باشند؛ که در صورت هوشمندی و مجهز بودن آن ها به دانش روز، می توانند از این سفره گسترده سهمی برای خود بردارند.

بنابراین برای اینکه بتوانیم بهترین زبان برنامه نویسی را انتخاب کنیم باید بر اساس بروزترین اطلاعات زبان‌های برنامه نویسی، توانایی ها، کاربردها و محدودیت های آن‌ها را بشناسیم. به عبارتی ساده تر باید بدانیم که هر زبان با توجه به توانایی هایش، در چه زمینه هایی بهترین کاربرد را دارد. پس اگر آماده اید، برویم تا با شروع این ماجراجویی داستان هر زبان را بشناسیم و به اهداف اصلی، توانایی ها و محدودیت های آنها پی ببریم. ‌

شروع ماجراجویی:

آموزش زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

ماجراجویی ما با سفر به دنیای یکی از محبوب ترین و داغ ترین زبان های حال حاضر یعنی جاوا اسکریپت آغاز می شود. زمانی که صحبت از محبوبیت زبان های برنامه نویسی به میان می آید، بی شک نام جاوا اسکریپت همواره در لیست محبوب ترین زبان های برنامه نویسی به چشم می خورد که طبق نتایج سایت StackOverFlow این زبان توانسته با اکتساب 69.8 درصد رأی کاربران، به عنوان محبوب ترین زبان در جایگاه نخست قرار گیرد.

امروزه همه کسانی که قصد دارند به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار فعالیت کنند، جاوا اسکریپت را به عنوان یک گزینه همه فن حریف در اختیار دارند. اگر شما یکی از این افراد هستید اجازه دهید به شما بگویم که قرار است از این زبان خیلی استفاده کنید و زمانی که می گویم خیلی زیاد منظورم همیشه است. بله، شاید همیشه ی خدا از این زبان استفاده نکنید ولی تقریبا 90 درصد اوقات از آن استفاده خواهید کرد و به همین دلیل تعجبی ندارد اگر بگویم جاوا اسکریپت از لحاظ کاربرد بقیه ی زبان های برنامه نویسی را با خاک یکسان می کند.

درست است که شما با یادگرفتن این زبان هیچوقت هکر نخواهید شد و درحوزه ی هوش مصنوعی شانسی نخواهید داشت و نمی توانید به سمت کار با بیگ دیتا بروید ولی اگر بخواهید بک اند کار کنید Nodejs به کمک شما می آید و برای فرانت اند شما فریمورک های بزرگی همچون React , Angular, Vue را در لیست خود دارید، حتی اگر بخواهیم از کتابخانه ی جی کوئری هم چشم پوشی کنیم! با این حال اگر بخواهید اپلیکیشن های تحت دسکتاپ و موبایل را هم تولید کنید فریمورک هایی همچون Electron و React Native را در اختیار دارید که چیزی برای شما کم نمی گذارند.

تمام این فریمورک ها و کتابخانه هایی که مبتنی بر زبان جاوا اسکریپت هستند به اندازه ی کافی قوی هستند و نسبتا از پیچیدگی کمی برخوردارند. پس اگر قصد دارید به یک متخصص جاوا اسکریپت تبدیل شوید و به فکر راه اندازی یک استارتاپ هستید، می توانید با استفاده از این زبان به تنهایی نقش یک تیم فنی را تا زمان بزرگ شدن استارتاپ بازی کنید! محبوبیت و کاربردی بودن این زبان در حوزه های مختلف با یکدیگر دست به دست هم می دهند تا آن را به یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری تبدیل کنند. بنابراین اگر دوست دارید به یک برنامه نویس همه فن حریف تبدیل شوید بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع، جاوا اسکریپت می باشد.

آموزش زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

مگر می شود در این ماجراجویی به دنیای بی انتهای برنامه نویسان وارد شد و به ماری به نام پایتون برخورد نکرد؟ اما این مار برخلاف مارهای دنیای ما، بسیار دوست داشتنی است و یکی از بهترین همراهان ما در دنیای برنامه نویسی خواهد بود. اگر بخواهم به اولین و مهمترین ویژگی این زبان اشاره کنم قطعا به «سادگی و آسانی» آن اشاره خواهم کرد که به همین دلیل پایتون به یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب کسانی تبدیل شده است که قصد دارند برای اولین بار برنامه نویسی کنند.

پایتون را خیلی سریع می توانید یاد بگیرید و به سرعت کدنویسی را با آن شروع کنید. اما اشتباه نکنید، سادگی پایتون به معنای ضعیف بودن آن نیست بلکه پایتون یک زبان سطح بالا است که از شی گرایی و برنامه نویسی ساختار یافته به طور کامل پشتیبانی می کند. همچنین از پایتون به عنوان یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی هک یاد می شود و برای آن فرقی نمی کند که هدف شما از آن ایجاد وب اپلیکیشن و نرم افزارهای تحت دسکتاپ است و یا مدیریت سرورهای شبکه و یا حتی توسعه ی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، این زبان به بهترین نحو از عهده ی تمام آن ها بر خواهد آمد و به ‌جرات می‌توان ادعا کرد که در دیگر زمینه های برنامه‌نویسی هم شما را تنها نخواهد گذاشت.

همچنین در حال حاضر پایتون در شرکت‌ها و سازمان‌های معتبری مانند گوگل، یاهو، یوتیوب، آی بی ام بسیار پر استفاده است که با این اوصاف یادگیری پایتون نه تنها به سکوی پرتابی برای شما به دنیای برنامه‌نویسی تبدیل می شود بلکه می تواند شما را تا رسیدن به موقعیت های شغلی در معتبرین شرکت های داخلی و خارجی نیز یاری کند.

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

آموزش زبان برنامه نویسی php

نوبتی هم که باشد نوبت می رسد به این که شما را دعوت به تماشا و ورود به دنیای پی اچ پی کنم. این فیل ها در دنیای ما با نام پی اچ پی شناخته می شوند. زبان پی اچ پی، یک زبان اسکریپتی است که اساس و بنیان ایجاد آن، برای طراحی صفحات پویای وب بوده است. از نقاط قوت این زبان می توان به وجود فریمورک های بسیار قدرتمند و محبوبی هم چون لاراول و سیمفونی، دارا بودن بیش از 80% از سهم بازار وب، متن باز و رایگان بودن، جامعه ی بزرگ و پشتیبانی خوب اشاره کرد.

البته ناگفته نماند که این زبان به همان اندازه که طرفداران زیاد و پر و پا قرصی دارد، منتقدان زیادی هم داشته است که انتقاداتی از جمله کثیف بودن نوع کدنویسی، پایین بودن سرعت اجرا و حتی پشتیبانی نکردن از شی گرایی را به آن وارد می کردند. اما این زبان با بروزرسانی های بسیار عالی که در طی سال های اخیر داشته است، توانسته به خوبی از این انتقادها به منظور پیشرفت خود استفاده کند و تقریبا تمام ضعف های خود را از بین ببرد تا اکنون بتوانیم شاهد پیشرفت های خیره کننده ای از این زبان قدرتمند باشیم تا جایی که پی اچ پی بعد از اضافه کردن قابلیت پشتیبانی از شی گرایی، تمام تمرکز خود را بر روی بهینه سازی کدنویسی و سرعت اجرای کدهای خود معطوف کرده است.

همچنین پی اچ پی توانسته است خود را به عنوان یکی از محبوب ترین زبان در حوزه ی طراحی وب معرفی کند. پس انتخاب با شماست اگر میخواهید به صورت مستقل و آزاد کد نویسی کنید و به دنیای توسعه وب علاقه مند هستید، پی اچ پی یک انتخاب ایده آل از میان زبان های تحت وب برای شما خواهد بود.

از طرفی هم باید به این نکته توجه کنیم که علاوه بر اینکه تقریبا 32% سایت های جهان با سیستم مدیریت محتوای وردپرس که مبتنی بر پی اچ پی است، ساخته شده اند بیش از 70% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان پی اچ پی را به عنوان زبان اصلی خود انتخاب نموده اند و همین امر باعث شده بازار برنامه نویسان به شدت نیازمند نیروی متخصص پی اچ پی باشد. پس اگر PHP را انتخاب کنید در حال حاضر یک فرصت بسیار ویژه برای شما وجود دارد تا جذب بازار کار در این حوزه شوید.

info نکته :

اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر و یادگیری زبان پی اچ پی هستید به شما توصیه می کنم که فرصت را از دست ندهید و حتما به راهنمای جامع زبان پی اچ پی مراجعه کنید.

آموزش زبان برنامه نویسی php

آموزش زبان جاوا

اگر تا اینجای سفر خسته شده اید می توانم به شما یک فنجان قهوه پیشنهاد دهم ولی قبل از آن باید به شما هشدار دهم که این قهوه یکی از تلخ ترین نوشیدنی هایی است که تجربه خواهید کرد و شاید اولین بار که این قهوه را بنوشید شدت تلخی آن باعث شود که دیگر به طرف آن نروید ولی اگر صبر داشته باشید و تلخی آن را در ابتدا تحمل کنید چنان به آن عادت خواهید کرد که دیگر نمی توانید از این نوشیدنی شگفت انگیز دست بکشید.

همانطور که می دانید این قهوه همان زبان جاوا است. جاوا مناسب ترین انتخاب برای کسانی است که عاشق یک زبان برنامه نویسی قانونمند با ساختاری استاندارد هستند و بی شک می توان ادعا کرد که این زبان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیا شناخته می شود که طبق آخرین آمار انجمن برنامه نویسان TIOBE ، جاوا به لحاظ کارایی و استفاده، دارای بالاترین امتیاز در سرتا سر دنیا می باشد و رتبه اول را از آن خود نموده است.

یکی از مهمترین ویژگی های زبان جاوا بهره مندی از ماشین مجازی جاوا ( JVM ) است که این زبان را با هر پلتفرمی سازگار می کند. پس تصمیم با شماست اگر می خواهید توسعه دهنده ی بک اند، برنامه نویس اپلیکیشن های اندرویدی و حتی میکروپروسسورها شوید و یا به مدیریت Big Data بپردازید، جاوا یک انتخاب بسیار مطمئن برای شما خواهد بود.

بنابراین اگر قصد ورود به دنیای برنامه نویسی، مخصوصا برنامه نویسی اپلیکیشن های اندرویدی را دارید و می خواهید به یک متخصص اندروید تبدیل شوید وقت آن رسیده که حتما مفهوم شعار معروف زبان جاوا را که می گوید "یک ‌بار بنویسید، همه‌ جا اجرا کنید" را تجربه کنید و از کدنویسی با این زبان قدرتمند و همه فن حریف که آن را به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی اندروید می شناسند، لذت ببرید.

آموزش زبان برنامه نویسی جاوا

آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ

در این بخش از سفر قصد دارم که یکی از اعضا خانواده محبوب و البته صاحب قدرت در دنیای برنامه نویسی را به شما معرفی کنم. پس اگر قصد دارید از نفوذ و قدرت این خانواده در دنیای برنامه نویسی برای پیشرفت و ترقی خود استفاده کنید باید بگویم که ابتدا باید آن ها را به خوبی بشناسید و یکی از آن ها را به عنوان دوست و همراه خود در این سفر انتخاب کنید.

نام این عضو از خانواده ی C ،C# است که به عنوان پسر جوانتر این خانواده از او یاد می شود. اما جوانی این زبان به مفهوم خامی و ضعیف بودن آن نیست بلکه این پسر جوان توانسته است از تمام خصوصیات و تجارب پدر و برادر بزرگتر خود یعنی C و C++ به بهترین شکل الگو بگیرد و استفاده کند تا امروزه به عنوان یکی از قدرمندترین زبان های برنامه نویسی شناخته شود. C# یک زبان برنامه نویسی شی گرا و سطح بالا است که توسط مایکروسافت در سال 2000 ساخته شده است.

شاید در ابتدا C# از لحاظ ساختاری خیلی به C++نزدیک بود اما کم کم راه خود را از آن جدا کرد و توسعه یافت، تا جایی که تفاوت‌های آنها بیشتر و بیشتر شد تا به امروز که می توان ادعا کرد که اگر شما C# را به عنوان زبان برنامه نویسی خود انتخاب کنید، میتوانید از آن به عنوان یک میانبر به دنیای برنامه نویسی استفاده کنید چرا که C# این امکان را برای شما فراهم می کند که در حوزه های مختلف نرم‌افزاری از جمله ساخت اپلیکیشن های اندرویدی، ساخت اپلیکیشن های مبتنی بر iOS ، برنامه نویسی وب وحتی نرم افزارهای دسکتاپی برنامه نویسی کنید.

بهترین زبان برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس

اکنون زمان آن رسیده تا شما را با پسر ارشد خانواده ی C که یکی از فرمانده های با سابقه ی دنیای برنامه نویسی است، آشنا کنم. فرمانده ای که از آن همیشه به عنوان الگویی موفق و الهام بخش برای دیگر زبان های برنامه نویسی یاد می شود و بسیاری از زبان های حال حاضر از آن مشتق گرفته شده اند. اما با این حال همه فکر می کردند به دلیل اینکه تا به ‌حال چند دهه از عمر این زبان برنامه نویسی گذشته است، دیگر زمان بازنشتگی آن فرا رسیده، اما این فرمانده باتجربه در میدان نبرد با زبان های تازه به دوران رسیده نشان داد که "هنوز دود از کنده بلند می شود".

نام این فرمانده C++ است و از سال 1985 فعالیت خود را آغاز کرده است. این زبان سطح میانی توانسته است در طی سال های فعالیت خود از طریق به کارگیری در شرکت های بزرگی همچون مایکروسافت، اوراکل، ادوبی و... به شهرت فراوانی دست یابد.همچنین یادگیری برنامه نویسی معمولا در دانشگاه ها تحت عنوان درسی آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به دانشجویان در رشته های فنی مهندسی تدریس می شود. شاید خیلی ها بر این باور بودند که این زبان برنامه نویسی قدیمی شده است و دیگر کاربردی ندارد اما شاید هیچ کس انتظار این را نداشت که این زبان دوباره قیام کند و بتواند در حوزه واقعیت مجازی از دیگر زبان ها پیشی بگیرد و هم چنان محبوبیت خود را حفظ کند.

تقریبا تمام سیستم های سطح پایین مانند سیستم عامل، سیستم های ماشینی و ... با استفاده از زبان C++ نوشته شده اند. پس اگر می خواهید یک برنامه نویس در سطح سیستم باشید و یا به برنامه نویسی در حوزه ی بازی های رایانه ای بپردازید، زبان C ++ برای شما گزینه ی بسیار مناسبی است.

آموزش زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس

آموزش زبان برنامه نویسی روبی

هر کس که برای اولین بار به دنیای برنامه نویسی پا می گذارد در فکر پیدا کردن گنج و برداشتن غنیمتی از آن برای خود است. بنابراین اگر شما هم با این افراد هم عقیده اید و شیفتهی جواهرات و سنگ های قیمتی هستید، باید مسیر حرکت سفرمان را به سمت سرزمینی عوض کنم که به داشتن یاقوت های قرمز رنگش مشهور است، یاقوت های زیبایی که آنها را در دنیای برنامه نویسی روبی می نامند. زبان برنامه نویسی روبی برای اولین بار در سال 1995 به جامعه ی برنامه نویسان با شعار "بهترین دوست برنامه نویس" معرفی شد. روبی زبانی شی گرا و سطح بالا است که امروزه به عنوان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی جهت ساخت و توسعه ی وب اپلیکیشن و وب سرویس ها شناخته می شود.

از طرفی اگر بخواهم به مزایای این زبان برنامه نویسی اشاره کنم باید به سینتکس بسیار ساده و روان آن که شباهت زیادی به زبان های محاوره ی انسانی دارد اشاره کنم که یادگیری آن را برای برنامه نویسان بسیار ساده کرده است. این امر باعث شده است که روبی به یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی که می خواهند برای اولین بار پا به دنیا برنامه نویسی گذارند تبدیل شود.

با این حال از این نکته نباید غافل شد که گستره ی فعالیت های این زبان در مقایسه با زبان های دیگر برنامه نویسی در حوزه ی توسعه ی وب چندان وسیع نیست و از فرصت های شغلی کمتری نسبت به زبان هایی مثل پی اچ پی بهره مند است. پس انتخاب با شما است، اگر میزان موقعیت های شغلی برای شما از اهمیت پایین تری برخوردار است، می توانید روبی را به عنوان زبان برنامه نویسی خود انتخاب کنید.

زبان برنامه نویسی RUBY

آموزش زبان برنامه نویسی سوئیفت

اگر در طول این سفر به آسمان نگاه کرده باشید حتما چشمتان به پرنده ای زیبا و سفید رنگ افتاده است. این پرنده در دنیای ما به عنوان زبان برنامه نویسی سوئیفت شناخته می شود. ‍‍‍‍‍‍سوئیفت یک زبان برنامه‌نویسی کامپایلری است که به منظور توسعه‌ی نرم افزارهای مبتنی بر سیستم عامل های انحصاری شرکت اپل یعنی iOS ، macOS، watchOS و tvOS توسط این شرکت در سال 2014 ساخته شده است.

شرکت اپل این زبان برنامه نویسی را با هدف جلوگیری از خطا های برنامه نویسی، سهولت بخشیدن به برنامه نویسی برای سیستم عامل های خود و افزایش سطح امنیت نسبت به زبان هایی مثل Objective-C طراحی کرده و توسعه داده است. همچنین زبان برنامه نویسی سوئیفت طوری طراحی و ساخته شده است که بتواند قابلیت همراهی زبان Objective-C و حتی زبان C را در خود داشته باشد که همین امر باعث شده است تا این زبان بتواند نام خود را در بین محبوب ترین زبان های برنامه نویسی به ثبت برساند. بنابراین اگر شما هم با توجه به رشد روز افزون و محبوبیت زیاد محصولات شرکت اپل تصمیم گرفته اید به سمت توسعه ی نرم افزارهای مبتی بر سیستم عامل های این شرکت بروید زبان سوئیفت بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

زبان برنامه نویسی SWIFT

آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین

در این بخش از سفر تصمیم گرفتم که شما را به جزیره ای به نام کاتلین دعوت کنم، جزیره ای که ممکن است کسانی که علاقه مند به برنامه نویسی اپلیکیشن های اندرویدی هستند، عاشقش شوند و با ورود به آن دیگر قصد برگشتن از آن جا را نداشته باشند. نام این جزیره تقریبا ناشناخته از جوانی جویای نام که قصد دارد جا پای جای زبان برنامه نویسی جاوا بگذارد، انتخاب شده است.

کاتلین برای اولین بار در سال 2011 توسط شرکت JetBrains به جامعه ی برنامه نویسان معرفی شد و پنج سال بعد، درسال 2016 اولین نسخه پایدار از این زبان ارائه شد. کاتلین یک زبان متن باز قدرتمند و شی گرا است که به گفته سرپرست تیم توسعه دهندگان آن، قرار است از جاوا بهتر عمل کند. عاملی که باعث شده است کاتلین مورد توجه برنامه نویسان این حوزه قرار گیرد و بتواند نام خود را در بین محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ثبت کند، این است که در سال 2017 شرکت گوگل، این زبان برنامه نویسی را به عنوان زبان دوم برنامه نویسی سیستم عامل اندروید، معرفی کرده است.

با توجه به اینکه بسیاری از توسعه دهندگان با تجربه در این حوزه ریسک مهاجرت از زبان برنامه نویسی جاوا به کاتلین را پذیرفته اند و بر این عقیده بودند که قبول این ریسک ارزشش را دارد. اگر شما هم با این افراد هم عقیده هستید می توانید با قبول این ریسک و به امید دست یابی به موقعیت های شغلی مناسب در آینده، زبان کاتلین را به عنوان زبان مورد استفاده خود انتخاب کنید.

بهترین زبان های برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی GO

قبل از اینکه ماجراجویی ما به اتمام برسد باید شما را با خرس آبی سرزمین برنامه نویسی آشنا کنم. خرسی که نامش Golang است و از عبارت Go Language اقتباس شده، ولی همه آن را به اختصار Go صدا می زنند. زبان برنامه نویسی Go که توسط شرکت گوگل ساخته شده است برای اولین بار در سال 2009 به دنیای برنامه نویسان وارد شد.

این زبان متن باز، شی گرا و سطح پایین است که از سینتکسی تمیز و روان بهره می برد. زبان Go شما را قادر می کند تا با استفاده از آن هر نوع نرم افزاری را پیاده سازی کنید. پس اگر قصد انتخاب یک زبان برنامه نویسی بهینه در زمینه های وب، سرور و شبکه را با در نظرگرفتن قابلیت مقیاس پذیری بالا دارید، می توانید از زبان Go برای این منظور استفاده کنید.

بهترین زبان برنامه نویسی go

پر درآمدترین زبان برنامه نویسی

پر درآمدترین زبان برنامه نویسی در ایران بدون شک زبانیه که که برنامه نویس در اون زبان و مفاهیم های آن حرفی برای گفتن دارد این سوال که من کدام زبان را یاد بگیرم که بتوانم به راحتی درآمد میلیونی داشته باشم یک سوال اشتباه است که اکثر دوستانی که با کد نویسی آشنا میشوند از ما روزانه می پرسند از نظر من پولساز ترین زبان برنامه نویسی زبانی است که بتوانید در آن همیشه به روز و حرفی برای گفتن داشته باشید پس صرفا وقت خود را روی یک زبان خاص نگذارید و سعی کنید مفاهیم و کانسپت های برنامه نویسی را یاد بگیرید.

 

info نکته :

توجه داشته باشیم که هدف از یادگیری کد نویسی، این نیست که ما برنامه نویس زبان پایتون یا برنامه نویس زبان سی شویم بلکه هدف این است که ما یک برنامه نویس خوب شویم و زبان‌های برنامه نویسی مختلف صرفاً به مثابه ی ابزاری برای انجام کارهای ما هستند. یک برنامه نویس خوب با هر زبانی می‌تواند یک محصول منحصر به فرد تولید کند اما یک برنامه نویس بد، حتی اگر بهترین و سریع‌ترین زبان کد نویسی دنیا را در اختیار وی قرار دهیم، باز هم تضمینی ایجاد نمی‌کند که برنامه اش اثربخش باشد.

 

پایان ماجراجویی:

قطعا افراد مختلف در هر سفر، تجارب مختلفی به دست می آورند. اگر این ماجراجویی اولین سفر شما به دنیا بزرگ برنامه نویسان بوده است، امیدوارم بتوانید با استفاده از تجربه ای که از این سفر به دست آورده اید به خوبی با زمینه های برنامه نویسی آشنا شده باشید و بتوانید به پرسش "چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم ؟" پاسخ دهید و بهترین زبان را با توجه به اهدافتان انتخاب کنید.

همچنین اگر هم اکنون شما عضوی از خانواده ی بزرگ برنامه نویسان هستید در نتیجه قطعا با مبانی  آشنا هستید، پس به ما بگویید از چه زبانی استفاده می کنید و علت استفاده از آن چیست؟ در بخش نظرات همین صفحه منتظر به اشتراک گذاشتن تجارب شما هستیم...

 

متخصص PHP
دوست داری از طریق برنامه نویسی کسب درآمد کنی؟ اگر می خوای با برنامه نویسی وب و موبایل کسب درآمد کنی، جایی استخدام شی و یا حتی اینکه درامد ارزی داشته باشی، حتما دوره های متخصص سون لرن رو یه نگاه بنداز : متخصص شو arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران
الهام replyپاسخ

سلام
من در رشته مدیریت مالی تحصیل کردم و حیطه کاری ام بورس و پیش بینی قیمت سهمه . میشه راهنمایی کنید چه برنامه نویسی برای این رشته کاربردی تر است. ممنون

زهره فرزام replyپاسخ

سلام
من دانشگاه الکترونیک خوندم و به برنامه نویسی خیلی علاقه دارم و قصد رفتن از ایرانو دارم. نمیدونم با این شرایط بهتره زبان های تخصصی رشتم مثل vhdl رو کار کنم یا زبان هایی مثل سی شارپ یا جاوا رو یاد بگیرم بهتره؟

مهدی علامه

سلام دوست عزیز
انتخاب زبان بستگی به اهداف شما داره، که قصد دارید در آینده در چه زمینه هایی برنامه نویسی کنید
همچنین باید فاکتورهایی مثل بازار کار در کشور مقصد و… را بررسی کنید.

زینب replyپاسخ

برای موفقیت تو برنامه نویسی چه برای طراحی سایت چه ساخت اپلیکیشن نیاز هست یکی از رشته های دانشگاهی تو زمینه کامپیوتر بریم یا از طریق همین کلاس ها هم میتونیم همه مطالب و یاد بگیریم واینکه نداشتن مدرک دانشگاهی تاثیری در موفقیت کاری شخص داره منظورم اینه که خوب من کلاس برم و مدرک بگیرم ولی مدرک دانشگاهی نداشته باشم کسی راضی میشه کارشو به من بسپاره

مهدی علامه

سلام دوست عزیز
قطعا داشتن مدرک از پیش نیازهای موفقیت در این حوزه نیست و نخواهد بود ولی شاید در روند کار بتواند کمک کننده باشد.
ولی در دنیای برنامه نویسی مهارت، داشتن تجربه و سابقه کار و همچنین نمونه کار خوب بسیار تاثیر گذار تر است.
برای ورود به بازار کار فرقی نمیکنه که خودت یاد گرفتی، دانشگاه رفتی و یا کلاس های خصوصی و…. آنچه اهمیت دارد میزان مهارت شماست
اما تفاوتی که کلاس های خصوصی و آنلاین دارند این است که شما را زودتر به موفقیت و مهارت مورد نیاز می رسانند

احمدرضا replyپاسخ

سلام استاد ممنون که مطالب مفیدتون رو در اختیار ما گذاشتین میشه بهم بگین تقریبا چند روزه میتونم زبان جاوا اسکریپت رو یاد بگیرم ؟

جمیله یزدان پناه replyپاسخ

سلام من چند سالی است که برنامه نویسی در دانشگاه تدریس میکنم البته برنامه نویسی جاوا اما تا حال برای درامد ازآن استفاده نکرده ام صرف تدریس در دانشگاه و حل مشکلات دانشجویان عزیز پرداختم و حال تصمیم دارم برای درامد از آن استفاده کنم و چیز های از خود بسازم و عرضه کنم میشود مرا رهنمایی کنید.ممنون از سایت پرمحتوا و معتبر تان.

امیرحسین replyپاسخ

سلام خسته نباشید.
من واقعا موندم چه زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم تو سایت های مختلف رفتم و مقاله های مختلفی خوندم.همه جا میگن بر اساس هدفتون زبان مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
اما من نمی دونم هدفم چیه و نمی دونم در آینده دقیقا قراره چه کار کنم.
بیشتر تعریف زبان های جاوااسکریپت و پی اچ پی و پایتون و سی شارپ رو شنیدم.
نمی دونم کدوم رو یاد بگیرم.
البته نمی دونم چرا زبان پایتون با این که هیج شناختی ازش ندارم و حتی یک خط کد هم باهاش ننوشتم صرفا اسمش بهم خوش اومده.
لطفا فقط یک زبان بگید که بازار کار خوبی داشته باشه تا شروع کنم و تو رو خدا نگید با توجه به هدفت انتخاب کن. چون هدف خاصی ندارم. هدفم اینه پول در بیارم!
خیلی ممنونم.

مهدی علامه

سلام امیرحسین
متاسفانه یا خوشبختانه دقیقا جواب ما هم انتخاب یک زبان بر اساس هدف است! چون جواب صحیح این است.
مثل این میمونه که بخوای پیچ یک وسیله رو سفت کنی و بگی برام مهم نیست با چه ابزاری، هر چی دارید بدید و یکی که هیچ آگاهی در اون زمینه نداره به تو یک اره برقی بده !!🤔 در حالی که تو تنها به یک پیچ گوشتی نیاز داشتی. پس انتخاب یک زبان باید با توجه به هدفت باشه مثلا قصد داری برنامه نویس وب بشی یا موبایل یا ….
اما می تونی زبان هایی مثل پایتون، جاوا اسکریپت و جاوا را یاد بگیری، چون با این نوع زبان ها تقریبا توی هر حوزه ای می تونی شروع به کدنویسی کنی

ایمان replyپاسخ

سلام .ممنون بابت مطالب مفیدتون.من تازه میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم.هدف از شروع اینه که اولا ؛ کلا با برنامه نویسی آشنا بشم دوم اینکه در آینده بتونم ازش کسب درآمد داشته باشم.میخواستم نظر شما را در این خصوص بدونم ک کدام زبان بهتر است و به درد آینده میخوره.و اون زبان رو چگونه شروع کنم و اگه میشه کتاب ها و منابع اون رو معرفی کنید.ممنون میشم.

مهدی علامه

سلام ایمان عزیز
برای اینکه در زمینه برنامه نویسی موفق بشی و زمان کمتری برای رسیدن به درآمد زایی طی کنی، باید حوزه برنامه نویسی مورد نظرت رو هم انتخاب کنی
چون دنیای برنامه نویسی، دنیای بسیار بزرگی است و باید قبل از ورود به اون دقیقا بدونیم چرا و به چه دلیل می خواهیم وارد این دنیا شویم!
پس اول ببین به چه حوزه ای علاقه مندی : طراحی وب، موبایل و… بعد از اون می تونم خیلی دقیق بهترین مسیر یادگیری را در اختیارت بزارم
تشکر

alimohammadi replyپاسخ

سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتون

alimohammadi replyپاسخ

خیلی مطالب مفیدی بودن ممنون
خسته نباشید

پوریا replyپاسخ

چرا perl رو نگفتی لقی

sazokar replyپاسخ

عالی بود بازم از این آموزش های خوب بذارید با تشکر

امیر replyپاسخ

سلام ممنون از سایت و مطالب خوبتون.من تازه میخوام برنامه نویسی رو یاد بگیرم .اهدافم از یادگیری طراحی وب و بعد اپ های موبایل هست بهتره با کدوم زبان برنامه نویسی آشنا بشم و اینکه در آینده بتونم ازش کسب درآمد داشته باشم.

مهدی علامه

سلام امیر عزیز
یکی از زبان های مناسب برای اینکه بتونید هم اپ موبایل درست کنید و هم به طراحی وب بپردازید، جاوا اسکریپت است
تشکر

ehdasgostar3 replyپاسخ

سلام ببخشید شما کلاس های اموزش برنامه نویسی هم میذارید؟ و اگه بله مدرک هم دارن این کلاس ها؟

مهدی علامه

سلام دوست عزیز
سایت سون لرن هم کلاس های حضوری و هم دوره های غیر حضوری را برگزار می کند
بله، در انتهای دوره ها مدرک داده میشه
برای اطلاعات بیشتر می تونید به پشتیبانی سایت پیام بدید

علی replyپاسخ

سلام من می خوام از برنامه نویسی پول دربیارم و در زمینه ی طراحی سایت و نرم افزار و روبات کار کنم با این صحبت هایی که استاد در فیلم گفتن با یاد گرفتن زبان جاوا همه این کار هارو میشه انجام داد

محمد replyپاسخ

سلام
نظر شما در مورد GOچیه بین نود جی اس و گو باید یکی رو انتخاب کنم سمت بک اند وب به نظر شما کدوم قدرت مانوربیشتری داره؟

اسما replyپاسخ

سلام.من میخوام زبان سی شارم رو به صورت تخصصی یاد بگیرم .شما دوره های اموزشی غیرحضوری برای سی شارپ دارید؟

مهدی علامه

سلام دوره مجازی آموزش سی شارپ وجود دارد
برای اطلاعات بیشتر لطفا به پشتیبان سون لرن پیام بدید

امین replyپاسخ

با تشکر ویژه از مدیریت سایت بابت ارائه مطالب کاربردی

alimohammadi replyپاسخ

سلام اقای علامه میخاستم درباره مدت زمان یادگیری زبان های برنامه نویسی بپرسم
واینکه میشه چند زبان رو کنار هم یاد گرفت؟
تشکر

مهدی علامه

سلام دوست عزیز
یادگیری برنامه نویسی به موارد زیادی مرتبط است، آشنایی با زبان انگلیسی، منطق ریاضی و….
ولی به صورت کلی زمانی بین 6 تا یکسال برای آموزش برنامه نویسی مناسب است.
بعد از طی کردن این فرآیند، یادگیری زبان های بعدی به مراتب ساده تر و سریع تر می شود.
خواهش می کنم🌹

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :

1 2