آیا می دانید با دوره های آموزشی سون لرن می توانید از 0 تا 100 طراحی وب را در منزل فراگیرید!

ممکنه شما نیاز به jQuery نداشته باشید (قسمت 20)

0 335 ۳ اسفند ۹۴

در این مطلب با ادامه مطالب مربوط با کدهای جایگزین برای jQuery در خدمتتون هستم و امیدوارم که بدردتون بخوره. Javascript-vs-jquery

موضوع 5 : امکانات دیگر

مورد 4 : استفاده از Extend

اگر بخوایم در jQuery از Extend استفاده کنیم، بصورت زیر عمل میکنیم:

در jQuery که به راحتی میتونین این کار رو انجام بدین. میبینید که از متد extend استفاده کردیم. این متد 3 ورودی دریافت میکنه. ورودی اول یک آرایه و ورودی دوم و سوم اشیاء مورد نظر هستند که قصد داریم روی اونا اعمالی رو انجام بدیم.

حالا همین کار رو اگر بخواید با Javascript خالص انجام بدین بصورت زیر خواهد بود:

برای IE8 به بالا:

میبینید که در Javascript نیز میتونین به راحتی این کار رو انجام بدین. با استفاده از کد بالا میتونین به هدف مورد نظر دسترسی پیدا کنید. در ابتدا یک تابع بنام extend ساختیم و یک ورودی بنام out برای اون انتخاب کردیم. در نهایت هم هر جا که بخایم میتونیم از این تابع استفاده کنیم.

اگر بخواید برای این مورد جایگزینی پیدا کنید، میتونید موارد زیر رو بررسی کنید:

مورد 5 : استفاده از Index Of

اگر بخوایم در jQuery از Index Of استفاده کنیم، بصورت زیر عمل میکنیم:

میبینید که در ابتدا از متد inArray  استفاده کردیم و میتونین با استفاده از این متد به هدفمون برسیم. این متد دو ورودی رو دریافت میکنه و عمل مورد نظر رو بر روی آرایه مورد نظر انجام میده.

حالا همین کار رو اگر بخواید با Javascript خالص انجام بدین بصورت زیر خواهد بود:

برای IE8 به بالا:

میبینید که در Javascript نیز میتونین چنین کاری رو شبیه سازی کنید و از اون استفاده کنید. در بالا در ابتدا یک تابع بنام indexOf تعریف شده و میتونین از اون در هر جا که بخاید استفاده کنید.

برای IE9 به بالا:

میبینید که در مرورگر ie9 به بالا راحتتر میتونین به این مورد دسترسی پیدا کنید. در اینجا از متد indexOf استفاده شده. این مورد در مرورگر IE9 به بالا از قبل تعریف شده و شما میتونین به راحتی از اون استفاده کنید. متدهایی که از قبل در Javascript تعریف شده هستند، خیلی بهینه تر هستند و میتونین با خیال راحت از اونا استفاده کنید. در ابتدا آرایه مورد نظر رو انتخاب کردیم و بعد از متد indexOf استفاده کردیم و بعنوان ورودی برای اون item رو قرار دادیم و قصد داریم که بفهمیم که این عضو در چه موقعیتی از این آرایه قرار دارد.

امیدوارم که از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و سربلند باشید.

یا علی

Source

:: مطالب جدید سون لرن را از طریق ایمیل دریافت کنید :

دیدگاه ها اولین دیدگاه این مطلب را ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

ورود/عضویت سریع با اکانت فیسبوک/جیمیل شما

:: شما می توانید با استفاده از اکانت یاهو یا جیمیل خود به صورت کاملا امن، سریع و بدون نیاز به ورود اطلاعات عضو و وارد سایت شوید. در این صورت هیچ نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور خود نخواهید داشت و هویت شما از طریق ایمیلتان مورد تائید قرار می گیرد .
برای استفاده از این روش باید در اکانت گوگل(جیمیل) و یا یاهوی خود لاگین باشید .
عضویت/ ورود سریع با :
در حال اتصال ...

ورود به سایت

ورود سریع با :
در حال اتصال ...

جستجو در سون لرن

عبارت :