نکاتی برای داشتن سایتی ( Site Faster ) سریعتر ( قسمت 3 )

- visibility ۲ mode_comment

در این قسمت با ادامه نکات برای داشتن سایتی سریعتر در خدمت شما هستم. با ما همراه باشید.

اصل اول : با سرعت بیشتری به درخواستها پاسخ داده شود

نکته 5: ارتباطات همزمان رو افزایش بدید

concurrent

زمانی که افراد در مورد شبکه ( Networking ) فکر میکنن ، اونو شبیه به یه لوله بین سرور و کلاینت میدونن که اطلاعات از توش میاد و میره و ارتباط انجام میشه. اما در حقیقت مرورگر میتونه بطور همزمان 6 ارتباط رو با سرور برقرار کنه ، یعنی میتونه 6 منبع رو در موازات هم دانلود کنه. این 6 ارتباط رو تنها میتونه با یک دامین برقرار کنه و میتونه با هر دامین 6 ارتباط دیگه هم برقرار کنه. یعنی اگر شما اطلاعاتتون رو در چند دامین قرار داده باشین ، مرورگر میتونه 6 ، 12 ، 18 و 24 ارتباط همزمان با سرور برقرار کنه و منابع مورد نظر رو دانلود کنه. پس سعی کنید ارتباطات همزمان رو افزایش دهید.

نکته 6: استفاده مجدد از ارتباطات برقرار شده

زمانی که ارتباطی با مرورگر برقرار میکنید ، مطمئن بشید که از اون مجددا استفاده میکنید. پس دستور connection برابر با Close رو برای مرورگر نفرستید. اگر درخواستی شبیه به درخواست زیر بفرستید ، ارتباط بعد از برقرار شدن ، بسته میشه و این خوب نیس:

تعدادی از فریم ورکها وجود دارن که این دستور رو برای مرورگر میفرستن. همچنین تعدادی از وب سرورها همانند آپاچی این کارو انجام میدن. پس سعی کنید تا جایی که امکانش هست ، از ارتباطات برقرار شده نهایت استفاده رو ببرید.

نکته 7: روی سرورهای خودتون شناخت خوبی داشته باشین

know server

تعداد زیادی از توسعه دهندگان به سرورهای دیگه لینک میدن و از سایتهای دیگه استفاده میکنن. این دسته از افراد باید به عملکرد سرور مقابل آگاه باشن و ازش مطمئن باشن ، چون در بعضی از موارد ایجاد اشکال در سرور مورد نظر میتونه بر روی سایت شما تاثیر بدی داشته باشه. استفاده از یک سرور ضعیف میتونه به سایت شما ضربه بزنه و پیشنهاد میشه که در انتخاب سایتهای مقصدتون دقت کنید.

نکته 8: زمانبندی شبکه خودتون رو درک کنید

این که یک طراح و توسعه دهنده درک خوبی از پشت صحنه قضیه داشته باشه ، میتونه اونو متقاعد کنه که همیشه و در همه موارد اصول رو رعایت کنه و بتونه با رعایت موارد مختلف سایتی سریعتر و بهینه تر داشته باشه.network timing

میبینید که از سمت چپ به راست اتفاقاتی که از زمان درخواست تا پاسخ داده میشه ، قرار گرفته و میتونین با دیدن این موارد درک بهتری از ارتباط بین سرور و مرورگر داشته باشید.

در قسمت بعدی نکات بیشتری رو براتون قرار میدم.

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

پیروز و سربلند باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران
وحید صالحی

خیلی خوبه ممنون محمد جان…

محمد اسفندیاری

خواهش میکنم داداش

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.