نکاتی برای داشتن سایتی ( Site Faster ) سریعتر ( قسمت 13 )

- visibility ٠ mode_comment

در این قسمت با ادامه نکات برای داشتن سایتی سریعتر در خدمت شما هستم. با ما همراه باشید.

اصل پنجم : نوشتن کدهای Javascript سریع

نکته 45: کدهای Javascript رو در زمان نیاز لود کنید

demand

شما باید در زمان نیاز به کد جاوااسکریپت اونو لود کنید. پس کل کدها رو در همون ابتدا که هیچ نیازی بهشون نیست لود نکنید و کاری کنید که وقتی کاربر به چیزی نیاز داشت ، در همون موقع لود و اجرا بشه. پس اینکار رو بصورت داینامیک انجام بدین. همونطور که در تصویر دیدین ، در ابتدا یک متغیر رو تعریف کردیم و مقدار اولیه اون رو false قرار دادیم که یعنی هنوز کاربر کار مورد نظر رو انجام نداده. حالا هر وقت تابع مورد نظر صدا زده بشه ، اگر مقدار برابر با false باشه ، فایل upload.js بصورت داینامیک لود میشه و در اختیار کاربر قرار میگیره.

نکته 46: فعل و انفعالات DOM رو کاهش دهید

dom interaction

تا جایی که میتونین فعل و انفعالات Dom رو کاهش دهید. مثال بالا رو در نظر بگیرید ، یک متغیر به نام leftSide تعریف شده و در ابتدا Document رو نوشته. در نتیجه موتور JS میره و از DOM ، کل Document رو میگیره و به موتور میده. بعد از اون دوباره Body رو صدا زده که دوباره همین کار انجام میشه و ...

تا جایی که میتونین باید این رفت و آمد ها رو کاهش بدین تا سرعت اجرای برنامتون افرایش پیدا کنه. همونطور که دیدین در بالا 15 رفت و آمد برقرار شده و این میتونه بد باشه و تا جایی که بشه باید این موضوع رو رعایت کرد.

نکته 47: استفاده از متدهای از پیش تعریف شده DOM بسیار موثرتر است

dom method

متدها و توابعی که در Javascript موجود هستن و از قبل تعریف شده اند از هر چیزی که خودتون یا کسان دیگه نوشته اند ، سریع تر و بهینه تر هست. پس سعی کنید تا جای ممکن از همین متدها برای کار کردن با DOM استفاده کنید.

نکته 48: برای دسترسی به مجموعه ای از المنتها از querySelectorAll استفاده کنید

selector all

زمانی که نیاز هست که به تعدادی از المنتهای DOM دسترسی داشته باشید ، از querySelectorAll استفاده کنید ، این متد بسیار سریع و بهینه هست.

در قسمت بعدی نکات بیشتری رو براتون قرار میدم.

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

پیروز و سربلند باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.