ترفندهای پیشرفته jQuery (قسمت هشتم)

- visibility ۰ mode_comment

در این قسمت با ادامه ترفندهای پیشرفته jQuery در خدمت شما هستیم. jquery trickshot

موضوع دوم : عملکرد و کارائی

توسعه دهندگان وب فقط نمیخان که سایتی که طراحی میکنن کار بکنه ، بلکه میخان سریع و بهینه کار کنه. هیچکس  خوشش نمیاد که سایتش سرعت لود کمی داشته باشه و بهینه نباشه. در این قسمت تعدادی نکته در اختیارتون قرار داده میشه که میتونین عملکرد سایتتون رو بهبود ببخشید.

ترفند 15 : jQuery رو بصورت CDN قرار بدین

بهترین راه در قدم اول برای اینکه عملکرد Javascript سایتتون رو بهبود بخشید اینه که بصورت ساده آخرین نسخه از jQuery رو در سایتتون قرار بدین ، به این دلیل که با اومدن هر نسخه ، یک سری از چیزها بهبود پیدا کردن و تعدادی از باگها برطرف شده است. استفاده از jQuery بصورت CDN میتونه انتخاب خوبی باشه ، به این دلیل که میتونه زمان لود سایتتون رو پایین بیاره.

مورد اول : درخواست jQuery از CDN رسمی

مورد دوم : درخواست jQuery از CDN شرکت Google

همونطور که دیدید پروتکل اون مشخص نشده و به این معنا هست که سایت مورد نظر هم در پروتکل http و هم در https قرار داده شده و میتونین از هر دوی اونا استفاده کنید. برای مطالعه بیشتر میتونین این لینک رو ببینید.

مورد سوم : درخواست آخرین نسخه از 1.10.x (فقط برای 1 ساعت کش میشه)

مورد چهارم : درخواست آخرین نسخه jQuery (در استفاده از این مورد دقت داشته باشید)

در مورد آخر منظور از دقت این بود که اگر شما همیشه آخرین نسخه رو لود کنید و بعد از مدتی یک تغییر اساسی در اون داده بشه ، شاید بخش اعظمی از کدهای شما از کار بیوفته. بنابراین از یک نسخه پایدار که کدهای شما بر روی اون درست انجام میشه استفاده کنید.

ترفند 16 : کاهش دستکاری در DOM تا حد ممکن

بر خلاف همه چیزهای دیگه که میشه با استفاده از چیزهای پیشرفته اونا رو بهبود بخشید ، هنوز دستکاری در DOM میتونه باعث کاهش کارائی سایت شما بشه و باید تا حد ممکن استفاده از اون رو کاهش بدین. این قضیه زمانی که تعداد بسیار زیادی المنت به یکباره به صفحه اضافه میشه ، بهتر خودشو نشون میده. کد HTML زیر رو در نظر بگیرید:

کد Javascript نا مناسب:

میبینید که در بالا به یکباره 100 المنت در حلقه for به المنت مورد نظر اضافه شد. یعنی 100 بار در DOM دستکاری کردیم و این میتونه خیلی عملکرد سایت رو ضعیف بکنه.

کد Javascript مناسب:

میبینید که در بالا یک آرایه تعریف شده و تمام المنتهایی که قراره به DOM اضافه بشه رو درونش قرار داده و در آخر با استفاده از متد join کل اعضای موجود در آراایه رو به عنصر مورد نظر اضافه کرده. یعنی در اینجا فقط یکبار در DOM دستکاری شده و این صد در صد  بنفع شما خواهد بود.

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.