ترفندهای پیشرفته jQuery (قسمت 23)

- visibility ۰ mode_comment

در این قسمت با ادامه ترفندهای پیشرفته jQuery در خدمت شما هستیم. jquery trickshot

موضوع چهارم : ماهر شدن در JQuery

تا به اینجا ترفندهای زیادی در اختیار شما قرار گرفته. در این بخش ترفندهای پیشرفته ای خدمتتون عرض خواهد شد که میتونین با استفاده از اونا به یک حرفه ای در زمینه jQuery تبدیل بشید.

ترفند 45 : کار کردن حرفه ای با Console

تا بحال شاید متوجه شده باشید که راههای بهتری از Alert برای رفع اشکال برنامه و کدها وجود داره. Chrome و Safari از موتور Webkit استفاده میکنن و ابزارهای قدرتمندی رو برای توسعه دهندگان فراهم میکنن. Firefox از Firebug استفاده میکنه و IE ابزارهای مرتبط با خودشو داره. در همه اونا یک قسمت برای Console تعبیه شده که میتونین برای اشکال یابی کدهاتون از اون استفاده کنید.

در اینجا متدهای کاربردی که میتونین از اون در Console بهره ببرین رو براتون توضیح میدم.

میتونین بجای اینکه متنی در Alert نمایش بدین ، با استفاده از این کد همون متن رو در Console چاپ کنید و ساده تر و بی دردسر تر خواهد بود.

همچنین میتونین متغیرهایی رو در Console تعریف کنین و اونا رو به Console.log پاس بدین تا در اون چاپ بشه. میبینید که دو تا %s قرار داده شده و a و b بترتیب سر جای خودشون میشینن.

کدهای بالا تقریبا یک کار رو انجام میدن و با اجرا کردن این کدها میتونین متدهای Window رو بررسی کنید.

با استفاده از کد بالا مثل اینکه log کرده باشید ، با این تفاوت که این مورد از نوع information هست و یک آیکون آبی در کنار اون قرار میگیره.

با استفاده از کد بالا یک پیام هشدار با آیکون زرد نمایش داده میشه.

با استفاده از کد بالا یک پیام ارور با آیکون قرمز نمایش داده میشه.

با استفاده از متد count میتونین چیزهای مختلف رو بشمارید و در هر بار یکی به اون اضافه میشه.

ساخت یک گروه و بلاک برای مجموعه ای از پیام ها رو میتونین با استفاده از group و groupEnd انجام بدین. اگر کد بالا رو در Console اجرا کنید ، تصویری همانند تصویر زیر رو خواهید دید:

group

با استفاه از متدهای time و timeEnd که در ابتدا و انتهای کدهای مورد نظر قرار میگیرن ، میتونین مدت زمانی که این کدها طول میکشه که اجرا بشن رو اندازه بگیرید. خروجی بصورت زیر خواهد بود:

با استفاده از روش زیر میتونین کدها و برنامتون رو پروفایل کنید:

خروجی در Console بصورت زیر خواهد بود:

حالا اگر بخواید نتیجه رو ببینید ، باید وارد تب Profiles در Inspect Element بشید و روی موردی که در سمت چپ قرار داده شده کلیک کنید.profile

شما میتونین با رفتن به این لینک در مورد Inspect Element کروم و با رفتن به این لینک در مورد Firebug اطلاعات بیشتری رو کسب کنید.

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.