ترفندهای پیشرفته jQuery (قسمت 19)

- visibility ۰ mode_comment

در این قسمت با ادامه ترفندهای پیشرفته jQuery در خدمت شما هستیم. jquery trickshot

موضوع چهارم : Ajax

ترفند 37 : با jQuery آی پی خود رو دریافت کنید

آیا اینو میدونستید که میتونید با استفاده از یک خط کد Javascript آی پی عمومی خود رو دریافت کنید و بفهمید؟ یک سرویس رایگان وجود داره که به شما پیشنهاد میشه و میتونید با استفاده از اون مقاصدتون رو انجام بدین. برای اینکار بصورت زیر عمل کنید:

کدهای Javascript:

برای اینکه کد بالا کارکرد مناسبی داشته باشه ، باید مرورگر شما از CORS ( cross-origin request sharing ) پشتیبانی کنه. اگر مرورگر شما از این ویژگی پشتیبانی نکنه یک ارور در Console نمایش داده میشه و این کد انجام نمیشه. کد بالا باعث میشه به آدرس مورد نظر بره و نتایج رو در متغیر r ذخیره کنه و بعد از اون بوسیله ویژگی ip ، آی پی رو از این ابزار دریافت میکنیم.

برای مرورگرهای قدیمی و مرورگرهایی که از CORS پشتیبانی نمیکنن میتونین از روش درخواست JSON-P استفاده کنید:

با استفاده از این روش میتونین به آی پی خودتون دسترسی داشته باشید.

ترفند 38 : ساده کردن درخواست Ajax

jQuery یک راه ساده و کوتاه رو به شما پیشنهاد میکنه که میتونین با استفاده از Ajax محتویات مورد نظرتون رو لود کنید و درون المنت دلخواه قرار دهید. این کار در jQuery با استفاده از متد load انجام میشه.

کدهای HTML:

کدهای Javascript:

در اولین مرحله المنتهای مورد نظر رو انتخاب میکنیم و در یک متغیر قرار میدیم:

حالا فرض کنید که قصد داریم محتویات یک فایل متنی رو در پاراگراف اولمون قرار بدیم. برای اینکار بصورت زیر عمل میکنیم:

میبینید که در ابتدا عضو اول از متغیر رو انتخاب کردیم که همون پاراگراف اول هست. بعد از اون با استفاده از متد load فایل متنی 1.txt رو لود کردیم و در اون قرار دادیم. اگر خروجی برنامه رو ببینید و اگر کارا رو درست انجام داده باشید ، متنهایی که در فایل متنی هستن در تگ p قرار میگیرن.

مثال دیگری رو براتون میزنم:

با استفاده از کد بالا میتونین قسمت خاصی از فایل html رو دریافت کرده و در تگ p مورد نظر قرار دهید. برخلاف درخواست Ajax معمولی ، شما در اینجا میتونین یک انتخابگر CSS قرار دهید و با اینکار نتایج رو محدود کردید و همون چیزی که میخاید در اختیارتون قرار میگیره. با اینکار اطلاعات برگشت داده نمیشه ، بلکه بصورت مستقیم در المنت مورد نظر جای میگیره.

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.