ترفندهای پیشرفته jQuery (قسمت 12)

- visibility ۰ mode_comment

در این قسمت با ادامه ترفندهای پیشرفته jQuery در خدمت شما هستیم. jquery trickshot

موضوع دوم : عملکرد و کارائی

ترفند 23 : برای رویداد Load خودتونو معطل نکنید

ما تقریبا عادت کردیم که یک $(document).ready() بسازیم و همه کدهامونو داخلش بریزیم تا اجرا بشن. اگر شما یک صفحه سنگین داشته باشید ، $(document).ready() میتونه با تاخیر انجام بشه. یک ترفند در این زمینه وجود داره که میتونه بهینه بودن و واکنشگرا بودن صفحه رو بهتر بکنه. با این کار میتونین وقتی که کل صفحه هنوز آماده نشده ، دستوری رو اجرا کنید.

دستور زیر رو در نظر بگیرید که با استفاده از همون $(document).ready() انجام میشه:

میبینید که کد مورد نظر رو در ready قرار دادیم و تا زمانی که کل صفحه آماده نباشه هر چقدر هم روی عنصر مورد نظر کلیک کنیم ، پیام نشون داده نمیشه. در صورتی که برای این مورد به ready نیاز نیست و میشه بصورت زیر و با استفاده از متد on اون رو انجام داد:

خارج از document.ready میتونین عملیاتی مثل کار بر روی اشیاء ، انجام محاسبات ، فرستادن درخواست Ajax و ... رو انجام بدین و بهینه بودن صفحتون رو افزایش بدین.

ترفند 24 : یک stylesheet بسازید زمانی که قصد دارید به چند المنت استایل بدهید

همونطور که در گذشته بیان شد ، ارتباط برقرار کردن با DOM میتونه آهسته باشه. یک ترفند که در زمینه با استایل وجود داره اینه که ویژگی هایی که قصد دارید رو بصورت یک stylesheet در بیارید و اونو به document اضافه کنید ، تا استایل مورد نظرتون بر المنتها اعمال بشه.

کدهای HTML زیر رو در نظر بگیرید:

حالا برای اینکه تغییری در استایل اونا ایجاد کنیم ، میتونیم از کد زیر استفاده کنیم:

این روش سریعتر خواهد بود ، بدلیل اینکه مرورگر میفهمه که چه زمانی نیاز به repaint کردن هست و همه المنتهارو به یکباره بروز رسانی میکنه. اگر میخواستین این کارو با استفاده از یک حلقه انجام بدین ، قاعدتا تعداد دفعات بیشتری repaint انجام میشد و خیلی بهینه نبود.

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.