15 بررسی ضروری قبل از راه انداختن وبسایت (قسمت 3)

- visibility ۲ mode_comment

در این مطلب با ادامه موارد بررسی قبل از راه انداختن وبسایت در خدمتتون هستم.04-01_launch_website_ld_img

در مطلب قبل در مورد متاتگها و تست کردن سایت در مرورگرهای مختلف صحبت کردیم.

مورد 4 : خواندن متنهای سایت برای پیدا کردن مشکلات نوشتاری (PROOFREAD)

همه چیز رو بخونید. حتی اگه قبلا خونده باشید، یکبار دیگه هم برای اطمینان بخونید. از فرد دیگه ای بخواید که متن رو بخونه. همیشه چیزی وجود داره که بشه اونو برداشت و چیز بهتری رو سر جاش قرار داد تا متن بهتری به نظر برسه. ببینید میتونید با استفاده از کلمات خاص، مقدار و میزان متن رو در کمترین حد خودش نگه دارید. متنهایی که زیاد هستن رو به پاراگرافهای کوچکتر بشکونید.

عنوانهای واضح در بین متون خود قرار بدین و همچنین از لیستها استفاده کنید، با اینکار کاربران راحتتر میتونن با متن ازتباط برقرار کنن و اونو بخونن. همچنین در نظر داشته باشید که در سایتهایی که داینامیک هستن گاهی اوقات متن خیلی زیاد و گاهی اوقات هم متن خیلی کم هست. سعی کنید برای هر دو شرایط موارد خوبی رو پیش بینی کنید تا ظاهر سایتتون بهم نخوره.

برای مطالعه بیشتر در این زمینه میتونین به این لینک مراجعه کنید.

مورد 5 : بررسی لینکها

b-links

هیچوقت فرض نکنید که 100 درصد لینکهای شما درست آدرس دهی شده هستند، بر روی تک تک اونا کلیک کنید و تستشون کنید. بعضی اوقات ممکنه که یادتون رفته باشه http:// رو برای لینکهای خارجی اضافه کنید. مطمئن بشید که لوگوی سایت شما به صفحه اصلی لینک داده شده باشه.

همچنین در مورد اینکه لینکهای شما چگونه کار میکنند فکر کنید. برای کاربران قابل مفهومه که اونا لینک هستن؟ کاربران باید لینکارو از متنهای صفحه مجزا شده ببینن. یعنی لینکها باید استایل خاصی داشته باشند که کاربران متوجه لینک بودن اونا بشن. متنهایی که لینک نیستن رو Underline براشون نزارید، چون باعث گیج شدن کاربران میشه.

در اینجا هم ابزاری رو در اختیارتون میزارم که میتونین با استفاده از اون لینکهای سایت خودتون رو بررسی کنید:

مورد 6 : همه موارد سایت رو بررسی کنید و از کارکرد اونا مطمئن بشید

هر چیزی که در سایتتون وجود داره و کاربران باید با اونا کار کنن رو تست کنید. زیرا با این کار اگه ارور یا مشکلی در اون باشه، شما قبل از کاربران با اون برخورد کرده اید و به تجربه کاربری سایتتون صدمه وارد نمیشه.

اگر شما بعنوان مثال یک فرم تماس با ما دارید مثل یکی از کاربران اونو تست کنید و مطمئن بشید که همه مراحل صحیح و بی نقص هستند. از دیگران و حرفه ای ها و کسانی که کارشون این هست بخواید که بخشهای مختلف سایت شما رو بررسی کنند.

با اینکار متوجه میشید که کاربران چطور و چگونه با سایت شما ارتباط برقرار میکنن. شاید افراد دیگه ای که سایت شما رو تست میکنن از روشی اون کارو انجام بدن که به یک خطا برخورد کنه و شما به اون فکر نکرده باشین، با این تست میتونین این خطاهارو تا درصد بالایی بگیرید.

برای مطالعه بیشتر در این زمینه میتونین به لینک زیر مراجعه کنید:

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران
آرش

مممنون از مطالب خوبتون

محمد اسفندیاری

خواهش میکنم موفق باشید

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.