15 بررسی ضروری قبل از راه انداختن وبسایت (قسمت 2)

- visibility ٠ mode_comment

در این مطلب با ادامه موارد بررسی قبل از راه انداختن وبسایت در خدمتتون هستم.04-01_launch_website_ld_img

در مطلب قبل در مورد Favicon و بهینه سازی اون صحبت کردیم و ابزاری برای کار با اون به شما معرفی کردیم.

مورد 2 : Title و Meta data

عنوان صفحه سایت شما مهمترین المنت برای سئو و همچنین با اهمیت برای کاربران است که میتونن متوجه بشن که صفحه مورد نظر در مورد چه چیزی هست و چه چیزی رو درون خودش جا داده. مطمئن بشید که عنوانهای تمام صفحاتتون با هم متفاوت باشند و عنوان مرتبط با محتوایی که توی صفحه هست باید باشه. برای اینکار بصورت زیر عمل کنید:

متاتگهای description و keyword خیلی برای سئو مهم نیستند و نمیشه اونا رو ضروری دونست(حداقل برای موتورهای جستجوی معروف)، اما هنوز ایده و کار خوبیه که اونا رو قرار بدیم. description هم نباید برای دو صفحه شبیه به هم باشه و باید محتوای اون صفحه رو به کاربران توضیح بده. دلیل اینکار این هست که بعضی از مواقع موتورهای جستجو این مورد رو در نتایج جستجو نمایش میدن. بصوت زیر:

خروجی در موتورجستجو بصورت زیر خواهد بود:b-desc

تعدادی متاتگ دیگه هم لازمه که باید اونا رو قرار بدین:

بهینه کردن Internet Explorer:

مربوط به Responsive کردن:

تگهای Open graph رو قرار بدین.

متا تگ canonical رو فراموش نکنید. مثال:

از humans.txt استفاده کنید. مثال:

متا تگ منتشر کننده صفحه رو قرار بدین:

مورد 3 : تست کردن سایت بر روی مرورگرهای مختلف

checks

زمانی که شما فکر میکنید سایتتون رو با موفقیت طراحی کردید و همه چی خوب بنظر میرسه، کافیه سایتتون رو در مرورگر Internet Explorer باز کنید تا اشکالات طرحتون رو ببینید. این یه نکته مهم هست که سایتتون بر روی اکثر مرورگرهای موجود بخوبی نمایش داده بشه. باید سایتتون بر روی آخرین نسخه های پرکاربرد از مرورگرهای Internet Explorer، Firefox، Chrome،Opera و Safari و نسخه های موبایل بخوبی نمایش داده بشه. در این زمینه میتونین از دو لینک زیر برای تست کردن سایت خودتون بر روی مرورگرهای مختلف استفاده کنید:

با اینکار سایت شما برای اکثر کاربرانی که وارد سایت میشن به خوبی نمایش داده میشه و میتونین برای مرورگرهای قدیمی هم پیامی رو نمایش بدین که از کاربران بخواد تا مرورگرشون رو بروزرسانی کنند و ...

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.