بررسی وجود کلمه خاص در متن با استفاده از strpos در PHPvisibility  
mode_comment   ۰

بررسی وجود کلمه خاص در متن با استفاده از strpos در PHP

بررسی وجود کلمه خاص در متن با استفاده از strpos در PHP

فرض کنید که یک رشته در PHP داریم که میخوایم بفهمیم یک کلمه خاص در اون وجود داره یا نه. برای اینکار از تابع strpos استفاده میکنیم که با استفاده از اون میتونیم موقعیت کلمه مورد نظر در رشته رو تشخیص بدیم.

سینتکس این تابع بصورت strpos(string, find, start) هست. میبینید که بعنوان ورودی اول یک رشته رو میگیره و در ورودی دوم اون چیزی که میخواد دنبالش بگرده رو میگیره و با استفاده از ورودی دلخواه سوم میتونین موقعیت شروع جستجو رو مشخص کنید. اگر ورودی سوم رو وارد نکنید، بصورت پیش فرض 0 در نظر گرفته میشه که یعنی از اول رشته به دنبال کلمه مورد نظر میگرده.

این تابع اگر کلمه مورد نظر رو در رشته پیدا نکنه، false رو برگشت میده و اگر پیدا کنه موقعیت اولین کلمه رو برگشت میده. پس ما میتونیم با مقایسه مقدار برگشتی از این تابع با false، بودن یا نبودن کلمه مورد نظر رو در رشته متوجه بشیم.

برای اینکار بصورت زیر عمل میکنیم:

همونطور که میبینید یک رشته در متغیر a قرار داده شده و حالا در if خروجی تابع strpos رو با false مقایسه کردیم. اگر خروجی مخالف false باشه رشته true چاپ میشه. در کد بالا چون کلمه are در رشته مورد نظر وجود داره، پس موقعیت اون که 4 هست رو برگشت میده و از اونجایی که 4 مخالف با false هست، پس true در خروجی چاپ میشه.

اگر شما هم روشی برای انجام اینکار به ذهنتون میرسه خوشحال میشیم که در بخش نظرات با ما در میان بذارید.

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :