راهنمای بهینه سازی عملکرد زبان PHPvisibility  
mode_comment   ۰

وقتی در حال توسعه یک وب اپلیکیشن بر اساس زبان PHP هستیم، فقط حل کردن مشکلات و نیازمندی های پروژه کافی نیست. منابع سرور مانند ذخیره، حافظه و تعداد سی پی یو هایی که به قیمت هاستینگ ربط دارند نیز مهم هستند؛ به همین علت توسعه دهندگان در زمان توسعه وب اپلیکیشن ها باید این منابع را نیز در نظر بگیرند. در ادامه به تعدادی از راه های بهینه سازی عملکرد زبان PHP اشاره شده است.

نسخه زبان PHP مهم است

آخرین نسخه زبان PHP یکی از سریع ترین نسخه ها می باشد. طبق بررسی های انجام شده، نسخه 7 زبان PHP خیلی سریعتر از PHP5 است. نسخه های زبان PHP از ابتدای زمان انتشار خود به مدت 2 سال کاملا پشتیبانی می شوند.

زبان PHP

کاربرد نقل قول تک و دوگانه در بهینه سازی زبان PHP

شاید این موضوع آخرین چیزی باشد که توسعه دهندگان به آن اهمیت می دهند، اما آزمایش های زیادی انجام شده است تا ثابت کند که استفاده از نقل قول های تک خیلی سریعتر از استفاده از نقل قول های دوگانه است.

زبان PHP

تاثیر تابع count در حلقه ها (Loops)

اساسا از حلقه ها برای عبور از یک آرایش استفاده می شود؛ اما اگر شرایط حلقه از تابع count برای شمارش تعداد المان های آرایش استفاده می کند، یک هزینه بسیار بالا در استفاده از این تابع وجود خواهد داشت.

 

متغیرهای بسته یا ثابت نشده

در زمان query دیتابیس، یک اتصال باید ساخته شود و یک راه برای انجام این کار معرفی یک متغیر اتصال است. ما می دانیم هر متغیری که استفاده شد یا نشان داده شد از حافظه استفاده می کند، بنابراین تمرین خوبی است که بعد از اینکه query یا تمام queries کامل شدند، اتصال را ببندیم.

متدهای ایستا یا ویژگی های آن، از منابع کمتر استفاده می کند

وقتی از متدهای ایستا در کلاس ها استفاده می شود، نیازی نیست کلاس آن معرفی شود. بر عکس متدهای عمومی یا ویژگی هایی که قبل از دسترسی به آن باید کلاس آن معرفی شود، متدهای ایستا را می توان مستقیما فراخواند. وقتی یک کلاس با یک متد وجود دارد که از کلاس های دیگر خیلی فراخوانده می شود، این متد را باید به عنوان ایستا معرفی کرد. این متد فضای استفاده از حافظه اپلیکیشن را کاهش می دهد.

زبان PHP

کوچک کردن زبان CSS و JavaScript

یک راه دیگر برای بهینه سازی عملکرد ، کوچک کردن کد زبان JavaScript و CSS می باشد. این کار باعث می شود انسان ها نتوانند آن را بخوانند، اما زمانی که ما راجع به وب اپلیکیشن هایی که در استفاده هستند صحبت می کنیم، خوانایی یک کد دارای اولویت نیست.

زبان PHP

استفاده از یک CDN برای بهینه سازی عملکرد زبان PHP

وب اپلیکیشن ها معمولا از کتابخانه هایی مانند بوت استرپ استفاده می کنند و آنها بهترین راه استفاده از شبکه انتقال محتوا (CDN) می باشند. بیشتر فایل عکس ها، CSS و JavaScript، ایستا می باشند، بنابراین هوشمندانه است که کپی های محتوا را در سروری نزدیکتر به جایی که کاربر می باشد نگه داریم.

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :