campaign-experts

بهترین فریم ورک های php در سال 2018visibility  
mode_comment   ۰

در سال های اخیر زبان برنامه نویسی php یکی از محبوب ترین زبان ها برای توسعه وب سایت بوده است، این زبان با این که یک زبان ایمن است اما در سال های اخیر بسیار پیشرفت کرده است و همینطور فریم ورک های php نیز پیشرفت بسیاری کرده اند. برای این که توسعه دهندگان هر بار طراحی سایت را از صفر شروع نکنند فریم ورک ها به وجود آمدند.

فریم ورک های php

یک فریم ورک ر واقع مجموعه ای از توابع عمومی می باشد که می توان آنها را تغییر داد و از آنها استفاده کرد. فریم ورک های php به شما کمک می کنند که کدهای قابل استفاده مجدد ایجاد کنید که می توانند در زمان شما برای ایجاد پروژه صرفه جویی کنند. اگر شما یک برنامه نویس مبتدی و یا حرفه ای هستید فریم ورک های php می توانند کمک بسیار زیادی به شما کنند. ما در این مطلب قصد داریم 10 مورد از بهترین فریم ورک های php را به شما معرفی کنیم.

فریم ورک های php

فریم ورک لاراول

در صدر لیست بهترین فریم ورک های php فریم ورک لاراول قرار دارد، این فریم ورک در سال 2011 منتشر شده و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. مهمترین ویژگی آن در توانایی مدیریت برنامه های پیچیده تحت وب می باشد، این فریم ورک در میان سایر فریم ورک های php از امنیت و سرعت بیشتری برخوردار می باشد.

فریم ورک های php

فریم ورک symphony

این مورد از فریم ورک های php در سال 2005 کار خود را آغاز کرده است و طول عمر آن بیشتر از سایر فریم ورک های php می باشد، در طول یک دهه این فریم ورک موفق شده است که اعتماد توسعه دهندگان را به خود جذب کند، این فریم ورک را میتوان تنها مورد از فریم ورک های php دانست که به صورت کامل استانداردهای php در آن رعایت شده است. این فریم ورک جز اولین انتخاب ها برای بسیاری از توسعه دهندگان می باشد که دلیل این موضوع توانایی های فوق العاده آن است.

فریم ورک Codeigniter

یکی از فریم ورک های php است که بسیار سبک می باشد و استفاده از آن نیاز به نصب و پیکربندی خاصی ندارد، این فریم ورک بسیار ساده و قدرتمند است و دارای حجم تنها 2 مگا بایت است، استفاده از این فریم ورک برای توسعه دهندگان داینامیک توصیه می شود زیرا بسیاری از ماژول های مفید را برای شما فراهم می کند. فریم ورک Codeigniter نسبت به سایر فریم ورک های php از سرعت قابل ملاحظه ای برخوردار می باشد.

Zend Framework

فریم ورک بعدی در لیست بهترین فریم ورک های php فریم ورک zend می باشد که از برخی از ویژگی ها مانند اینترفیس ها و خاصیت ارث بری قابل ارث بری می باشد. این فریم ورک بر اساس روش agile ساخته شده است و کاملا به صورت شی گرایی کار می کند. در این فریم ورک تمامی قواعد زبان برنامه نویسی php رعایت شده است که مزایای بسیار زیادی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند.

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back

فریم ورک های php

فریم ورک FuelPHP

این فریم ورک یکی از فریم ورک های php است که قابل ارث بری و بسیار منعطف می باشد، این فریم ورک بر اساس معماری mvc کار می کند. این فریم ورک همچنین یک کلاس داوطلب که با نام کلاس Presenter شناخته می شود و قبلا آن را با نام ViewModel می شناختند به خود اضافه کرده است که وظیفه کنترل بین لایه view و کنترلرها را بر عهده دارد. این فریم ورک از برخی از ویژگی های مفید برای برقراری امنیت در وب سایت شما استفاده می کند.

فریم ورک slim

اگر به دنبال ایجاد برنامه های کاربردی برای وب هستید فریم ورک slim یکی از بهترین گزینه ها برای شما می باشد، این فریم ورک یک فریم ورک فوق العاده است که برای ایجاد برنامه های تحت وب کوچک بسیار مفید است. با ای که حجم این فریم ورک بسیار پایین است ولی دارای ویژگی های بسیار قدرتمند رمز نگاری می باشد که امنیت اپلیکیشن شما را به میزان زیادی بالا می برد. این فریم ورک در میان توسعه دهندگان بسیار معروف است چرا که دارای به روزرسانی های مرتبی می باشد که باعث قدرت آن می شود.

فریم ورک Phalcon

یکی از فریم ورک های php است که یک فریم ورک کامل می باشد و توسط زبان های برنامه نویسی c و c++ نوشته شده است. با این که این فریم ورک توسط زبان c نوشته شده است ولی شما نیازی نیست که درباره یادگیری این زبان نگران باشید. برخلاف بسیاری از فریم ورک های php این فریم ورک از منابع کمتری استفاده می کند و از سال 2012 نیز به صورت مداوم به روزرسانی هایی برای آن می آید.

فریم ورک های php

فریم ورک Aura

برخلاف سایر فریم ورک های php که در این مطلب معرفی کردیم این فریم ورک مجموعه ای از کتابخانه های php می باشد که جمع آوری شده اند، این فریم ورک چندین بار به روز رسانی شده است و به خوبی از آن نگهداری می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های این فریم ورک این است که می توانید از تمامی کتابخانه های آن در پروژه های خود استفاده کنید.

فریم ورک Yii 2

این فریم ورک که از جالب ترین فریم ورک های جاوا اسکریپت است بر اساس این ایده ساخته شده است که کارهای تکراری انجام ندهید. این فریم ورک یک فریم ورک شی گرایی می باشد که می توانید از این خاصیت در پروژه های تحت وب خود استفاده کنید. این فریم ورک از یک کلاس بسیار قدرتمند استفاده می کند که کاربرد بسیار زیادی برای شما دارد.

فریم ورک CakePHP

این فریم ورک در سال های اخیر جز محبوب ترین فریم ورک های php بوده است و تغییراتی نیز در آن ایجاد شده است، در آخرین نسخه از این فریم ورک کتابخانه های کاربردی بسیار زیادی به آن اضافه شده است که باعث راحتی کار توسعه دهندگان شده است.

فریم ورک های php

comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :