چک لیستی برای سئو ( SEO ) سایت ( قسمت 3 )

- visibility ۳ mode_comment

در این قسمت با ادامه مطلب چک لیستی برای سئو سایت در خدمت شما هستم و میخام نکاتی رو خدمتتون عرض کنم و امیدوارم که مفید واقع بشه.seoimage

اگر یادتون باشه در قسمت قبل ، 4 مورد از مواردی که میتونین در بهینه سازی تگ title از اونا استفاده کنید ، بیان شد و امیدوارم که بدردتون خورده باشه. در این قسمت میخام این نکات رو ادامه بدم.

مورد 5 : کلمات کلیدی رو با خط تیره ( - ) یا ( | ) از هم جدا کنید

هم خط تیره و هم pipe خوانایی متن تگ title رو برای کاربران سایت شما بیشتر و بهتر و آسانتر میکنن. از منظر SEO ، خط تیره مزایایی رو به title شما اضافه میکنه که میشه از بین اونا به افزایش رتبه کلمه کلیدی شما اشاره کرد. برای مثال اگر شما یک Web Designer هستید ، پس عبارت کلیدی "Web-Design" رو اگر شما انتخاب کرده باشین ، سایت شما هم در نتایج جستجوی عبارت "Web Design" و هم در "WebDesign" خواهد آمد. از نگاه کاربردی بودن ، این مورد خیلی برای کاربران مفید هست ، چون اونا رو به وارد کردن عبارتی خاص برای رسیدن به محتوایی معین ، محدود نمیکنید و کاربران اگر به اشتباه space هم نزارن ، باز هم سایت شما در نتایج جستجو قرار خواهد گرفت.

مورد 6 : از مخففها استفاده کنید

برخلاف کلمات مترادف ، هنوز اختلافات زیادی در مورد اینکه موتورهای جستجو میتونن بدرستی مخفف ها رو تفسیر کنن وجود داره. اینکه فقط در title از یک کلمه مخفف استفاده کنیم و انتظار داشته باشیم که هم کاربران و هم موتورهای جستجوگر به درستی محتوای سایت مارو تشخیص بدن کار اشتباهی هست. این کار به این دلیل اشتباهه که یک مخفف گاه میتونه به موارد زیادی تفسیر بشه. مثلا کلمه مخفف "AAA" میتونه "American Automobile Association" یا "Access All Areas" یا "Anti Aircraft Artillery" و یا 190 مورد دیگه باشه. با این وجود کاربران بصورت مستقیم کلمات مخفف رو در موتورهای جستجو ، سرچ میکنن ( مانند کلمه SEO ). پس اگر صفحه شما در مورد موضوع خاصی هست که یک مخفف دارد ، بهتره که در title هم مخفف و هم کلمه های کلیدی وجود داشته باشن. اگر مخخف بصورت انگلیسی هست ، باید اونو با حروف بزرگ بنویسید و بقیه title رو با حروف کوچک و عادی.

مورد 7 : هر صفحه از سایت دارای title منحصر به فرد و یکتا باشه

اگر متناسب با محتوای هر صفحه از سایتتون ، کلمات کلیدی مناسب و ویژه ای رو در title همون صفحه قرار بدین ، باعث میشه که صفحات منحصر به فرد بشن و موتورهای جستجو راحتتر میتونن صفحات سایت شما رو دسته بندی کنن. علاوه بر این بعد از جستجو کردن عبارتی در Google و اومدن تعدادی از لینکهای صفحات شما در SERPs ، کاربران میتونن به راحتی از طریق title ، صفحه مورد نظرشونو پیدا کنن. فرض کنید که title شما برای صفحات متفاوت ثابت باشه ، در اون صورت نتیجه ای که در گوگل خواهید دید بصورت زیر خواهد بود:Title-Tag-Optimization-Guidelines-Usability-SEO-Same-Name

همونطور که تصویر بالا میبینید ، در نتایج جستجو سه تا لینک از یک سایت نمایش داده شدن ، همونطور که میبینید با اینکه صفحات متفاوتن ، اما title اونا یکی هست و کاربران به سختی میتونن صفحه مورد نظر خودشونو پیدا کنن.

مورد 8 : پیروی از عرف نامگذاری برای صفحه اصلی

اولین کلمه از title صفحه اصلی شما ، باید نام سایت شما باشه. بعد از اون باید کلمات کلیدی کوتاهی که صفحه شما رو توصیف میکنن و توضیحاتی در مورد اون میدن ، قرار بگیره. هرگز title خودتون رو با کلمه ای مثل "The" و یا "Welcome = خوش اومدین" شروع نکنید ، چون با اینکار خوانایی تگ title رو برای کاربرانتون سختتر میکنید و سختر میتونن سایت شما رو تشخیص بدن.Title-Tag-Optimization-Guidelines-Usability-SEO-Naming

همچنین اگر کاربرانتون سایت شما رو bookmark کنن ، اگر title با نام سایت شما شروع نشده باشه ، در دسته اشتباهی قرار میگیره و کاربران سختتر میتونن بعدا اونو پیدا کنن. تقریبا 822 میلیون از وبسایتهای جهان شامل کلمات "Welcome to the website of" میشن. این مورد پیدا کردن سایت مورد نظر برای کاربران رو سختر میکنه.

مورد 9 : پیروی از عرف نامگذاری برای صفحات دیگر

متن title رو با کلمات کلیدی و اصلی که صفحه مورد نظر رو توصیف میکنن شروع کنید. در آخر هر title هم باید نام کمپانی و سایت شما نوشته بشه. دلیل اینکه نام سایت رو در آخر قرار میدیم ، اینه که به کاربران کمک کنیم که این صفحه یکی از زیرمجموعه های سایت مورد نظر هست و همچنین کاربران راحتتر میتونن تصمیم گیری کنن.

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران
moh86 jjjjjj

سلام .عالی بود موفق باشید

moh86 jjjjjj

شما به طور عملی و حرفه ای کار سئو انجام میدید؟

محمد اسفندیاری

نخیر دوست عزیز

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.