آیا می دانید تا کنون 8431 نفر در 18 دوره آموزشی سون لرن ثبت نام کرده اند !

نکاتی کاربردی در مورد CSS (جلسه آخر) : نکاتی در مورد ویژگی table-layout

0 250 ۲۲ دی ۹۵

در این مطلب با ادامه نکاتی کاربردی در مورد CSS در خدمتتون هستیم.
css-style

ویژگی بنام table-layout نیز وجود دارد

شاید شما فکر کنید که موردی که داریم در موردش صحبت میکنیم رو در موردش اطلاع دارید و با خودتون بگید که اینکه همون ویژگی display: table خودمون هست که با استفاده از اون به راحتی از لحاظ عمودی در مرکز قرار میدادیم. اما این چیزی که میخایم در موردش صحبت کنیم، ویژگی display: table نیست و منظورمون در اینجا ویژگی table-layout هست.

ویژگی table-layout یک ویژگی ساده و راحت به حساب نمیاد و باید در استفاده از اون دقت داشته باشید. در ابتدا مواردی که در مورد این ویژگی درون Spec بیان شده هست رو دقت کنید:

درون fast algorithm قالب افقی جداول به محتوای درون سلولهای بستگی ندارد و فقط به عرض جدول و عرض ستونها و border و cell spacing بستگی داره.

شاید فهمیدن این جمله و نقل قول در ابتدا کمی گیج کننده و سخت باشه. در ادامه این قضیه رو به همراه مثال برای شما روشن خواهیم کرد. مانند گذشته اگر مثالی رو قرار بدیم خیلی میتونه در فهمیدن قضیه به ما کمک کنه. در مثال زیر در ابتدا ویژگی table-layout برابر با مقدار fixed قرار گرفته و اگر بر روی دکمه Toggle در زیر جدول کلیک کنید، این ویژگی برداشته میشه و Off میشه. میتونین با اینکار تفاوت بین بودن و یا نبودن این ویژگی رو متوجه بشید.

همونطور که دیدید در ابتدا ویژگی table-layout: fixed هست و زمانی که بر روی دکمه Toggle کلیک میکنید، مقدار این ویژگی به حالت اولیه خودش یعنی auto تبدیل میشه و قالب و الگوریتم قرار گیری جدول تغییر میکنه. این کار همیشه لازم نیست و همیشه هم جواب مطلوب به ما نمیده ولی برای موارد خاصی که در اون اطلاعات درون جداول عرضهای زیاد و کم غیرقابل پیش بینی دارن، خیلی بدرد میخوره و مورد استفاده قرار میگیره.

شما میتونین برای مطالعه بیشتر در این زمینه به مطلب آموزشی که اخیرا بر روی سایت قرار گرفته استفاده کنید. برای اینکار میتونین به این لینک و این لینک مراجعه کنید.

با بیان این نکته، این سری نکات مربوط به CSS به پایان رسید و امیدوارم که بدردتون خورده باشه و به سطح دانش شما افزوده باشه. نکات بیشمار دیگه ای در مورد CSS وجود داره که در آینده بیان خواهد شد.

امیدوارم از این جلسه خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید.

یا علی

Source

:: مطالب جدید سون لرن را از طریق ایمیل دریافت کنید :

دیدگاه ها اولین دیدگاه این مطلب را ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

ورود/عضویت سریع با اکانت فیسبوک/جیمیل شما

:: شما می توانید با استفاده از اکانت یاهو یا جیمیل خود به صورت کاملا امن، سریع و بدون نیاز به ورود اطلاعات عضو و وارد سایت شوید. در این صورت هیچ نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور خود نخواهید داشت و هویت شما از طریق ایمیلتان مورد تائید قرار می گیرد .
برای استفاده از این روش باید در اکانت گوگل(جیمیل) و یا یاهوی خود لاگین باشید .
عضویت/ ورود سریع با :
در حال اتصال ...

ورود به سایت

ورود سریع با :
در حال اتصال ...

جستجو در سون لرن

عبارت :
7LearnTelegram