آیا می دانید میانگین رضایت دانشجویان سون لرن از دوره ها، بیش از 94% می باشد!

آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 9) - نمودارهای خطی - قسمت 5

0 491 ۲۸ اردیبهشت ۹۵

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمونه هفتم : نمودار spline با محورهای معکوس

در این جلسه یک نمودار spline نوارهای افقی رو در اختیارتون قرار میدم که با استفاده از این نوارها محور عمودی رو به بازه گوناگونی دسته بندی کرده و برای هر کدوم عنوانی رو مشخص میکنیم. در ابتدا کل کدهای این نمودار رو قرار میدیم تا اونا رو ببینید:

همونطور که دیدید در ابتدا نوع نمودار برابر با spline قرار گرفته است. بیشتر تنظیمات این نمودار همانند نمودارهای قبلی هست. تنها قسمتی که تمرکز ما بیشتر روی اون هست تنظیمات مربوط به yAxis هست. این تنظیمات بصورت زیر هستند:

میبینید که در ابتدا عنوان محور عمودی مشخص شده و بعد از اون حداقل مقدار محور عمودی با استفاده از ویژگی min برابر 0 در نظر گرفته شده. ضخامت گریدها رو برابر با 0 قرار داده و با اینکار نمایش داده نمیشن. با استفاده از plotBands میتونین نوارهای افقی رو مشخص کنید و قرار بدین. همونطور که میبینید این ویژگی بصورت یک آرایه هست و برای هر عضو این آرایه یک شئ یا object قرار داده میشه و خصوصیات اون رو مشخص میکنه. ما اولین جزء رو براتون توضیح میدیم و بقیه نیز همانند با اونا هستند.

میبینید که مشخص شده که این نوار از نقطه 0.3 تا 1.5 رو پوشش میده و رنگ اون هم با استفاده از ویژگی color مشخص شده. برای عنوان اون هم از ویژگی label استفاده شده و متن اون رو درون text قرار داده و رنگ اون رو هم برابر با  606060 در نظر گرفته. نوارهای دیگه نیز بهمین صورت تعریف شدن. خروجی بصورت زیر خواهد بود:spline plotbands

نمونه هشتم : نمودار با محورهای لگاریتمی

در این قسمت یک نمودار لگاریتمی در اختیارتون قرار داده میشه. کدهای این نمودار:

میبینید که در ابتدا تنظیمات محور عمودی بصورت زیر قرار داده شده است:

با استفاده از ویژگی type و قرار دادن مقدار logarithmic برای اون باعث میشه که نمودار بصورت لگاریتمی در بیاد. انواع مختلفی که برای ویژگی type میتونین قرار بدین بصورت linear و logarithmic و datetime یا category هست. مقدار پیش فرض برابر با linear یا خطی هست. اگر خروجی نمودار رو ببینید بصورت زیر خواهد بود:logarithmic line chart

میبینید که محور عمودی بصورت لگاریتمی زیاد شده است.

در قسمتهای بعد نمونه های دیگه ای رو در اختیارتون میزارم.

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

:: مطالب جدید سون لرن را از طریق ایمیل دریافت کنید :

دیدگاه ها اولین دیدگاه این مطلب را ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

ورود/عضویت سریع با اکانت فیسبوک/جیمیل شما

:: شما می توانید با استفاده از اکانت یاهو یا جیمیل خود به صورت کاملا امن، سریع و بدون نیاز به ورود اطلاعات عضو و وارد سایت شوید. در این صورت هیچ نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور خود نخواهید داشت و هویت شما از طریق ایمیلتان مورد تائید قرار می گیرد .
برای استفاده از این روش باید در اکانت گوگل(جیمیل) و یا یاهوی خود لاگین باشید .
عضویت/ ورود سریع با :
در حال اتصال ...

ورود به سایت

ورود سریع با :
در حال اتصال ...

جستجو در سون لرن

عبارت :