آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 45) - نمودار درختی - قسمت 2

- visibility ۰ mode_comment

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمونه سوم : نمودار درختی عظیم و بزرگ

در این نمونه میخام یک نمودار درختی بزرگ رو در اختیارتون قرار بدم که اطلاعاتی در مورد میزان مرگ و میر کشورها و قاره های مختلف قرار میده. در ابتدا نام قاره ها رو مینویسه و با کلیک بر روی هر کدوم به زیر مجموعه های اونا میرید و اطلاعاتشون رو مشاهده خواهید کرد. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

میبینید که علاوه بر فایل اصلی Highchart، فایلهای treemap.js و heatmap.js قرار داده شده است.

میبینید که در ابتدا کدی بصورت زیر قرار داده شده:

با استفاده از کد بالا اومدیم و همه داده هایی که قراره در نمودار نمایش داده بشن رو وارد کردیم و اونا رو درون ویژگی data قرار دادیم. بدلیل اینکه اطلاعات زیاد بود نشد که همه داده ها رو در بالا قرار بدیم و بجای اونا ... قرار دادیم. کل داده ها در فایل زیر قرار داده شدن.

بعد از اون با استفاده از کد زیر دسته بندی های مورد نیاز برای جداسازی کشورها و قاره ها و همچنین دسته هایی که منجر به مرگ و میر شدن، از کد زیر استفاده میکنیم:

میبینید که در ابتدا یک متغیر آرایه بنام points ساختیم و همه اطلاعات بدست اومده رو به اون push و اضافه کردیم. حالا با استفاده از کد زیر اون رو به نمودار معرفی میکنیم.

 

میبینید که نوع نمودار رو برابر با treemap قرار دادیم و الگوریتم کنار هم قرار گرفتن رو بصورت squarified که قبلا توضیح داده شده است، قرار دادیم. درون ویژگی data هم همون آرایه points که حاوی اطلاعات مختلف هست رو قرار دادیم. خروجی بصورت زیر خواهد بود:tree largemap chart

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.