آیا می دانید با دوره های آموزشی سون لرن می توانید از 0 تا 100 طراحی وب را در منزل فراگیرید!

آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 43) - نمودار حرارتی - قسمت 2

0 414 ۵ تیر ۹۵

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم.
highcharts

نمونه دوم : نمودار حرارتی عظیم و بزرگ

در نمونه قبلی با یک نمودار حرارتی ساده شما رو آشنا کردیم و دیدید که چطور با استفاده از رنگها، داده ها رو نمایش دادیم و اونا رو با استفاده از نوار راهنمایی که در سمت راست اون قرار داشت در اختیار و معرض دید کاربران قرار دادیم. در این نمونه نمودار حرارتی رو خواهید دید که داده های زیادی رو در خودش جا میده و خیلی عظیم هست. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

میبینید که علاوه بر فایل اصلی Highchart، فایلهای data.js و heatmap.js قرار داده شده است.

میبینید که در ابتدا کدی بصورت زیر قرار داده شده:

با استفاده از کد بالا اومدیم و همه داده هایی که قراره در نمودار نمایش داده بشن رو وارد کردیم و اونا رو درون یک تگ pre قرار دادیم و display اون رو برابر با none در نظر گرفتیم تا در صفحه نمایش داده نشه. بدلیل اینکه اطلاعات زیاد بود نشد که همه داده ها رو در بالا قرار بدیم و بجای اونا ... قرار دادیم. کل داده ها در فایل زیر قرار داده شدن.

بعد از اون بعلت اینکه داده ها زیادن و باید المنتها و مربع های زیادی در نمودار ساخته شه، از SVG که خود نمودار تولید میکنه استفاده نمیکنیم و با استفاده از کد زیر اون رو در یک canvas نمایش میدیم و قابلیت های اون رو افزایش میدیم.

با استفاده از کد بالا بجای اینکه از SVG برای رسم نمودار استفاده بشه، از canvas استفاده شده و اون رو برای این حالت بهینه تر کرده. کد بالا به نوعی افزونه یا plugin هست و قابلیتهای highcharts رو بالا برده.

درون متغیر data هم داده های خودمون رو به نمودار معرفی کردیم. همون طور که میبینید درون ویژگی cdv، محتویات همون تگ pre رو قرار دادیم که در ابتدا تعریف کردیم.

با استفاده از کد بالا نوع نمودار رو برابر با حرارتی قرار دادیم و فاصله نمودار رو از چهار طرف مشخص کردیم.

با استفاده از کد بالا به ترتیب محورهای افقی و عمودی رو مشخص کردیم و ویژگی های مورد نظرمون رو براشون در نظر گرفتیم. محور افقی از نوع زمانی هست و حداقل اون ابتدای 2013 و حداکثر اون ابتدای 2014 هست. محور عمودی هم حداقل و حداکثر برابر با 0 تا 23 داره و بصورت معکوس یا reverse شده هست.

با استفاده از ویژگی بالا رنگ بندی اون محور راهنمایی که در پایین نمودار قرار داده شده رو مشخص میکنیم. میبینید که از 15- تا 25 گستردگی داره و همچنین رنگ 4 نقطه از اون رو مشخص کرده و بصورت گرادیانی نمایش داده شدن. خروجی بصورت زیر خواهد بود:heat largemap chart

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

:: مطالب جدید سون لرن را از طریق ایمیل دریافت کنید :

دیدگاه ها اولین دیدگاه این مطلب را ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

ورود/عضویت سریع با اکانت فیسبوک/جیمیل شما

:: شما می توانید با استفاده از اکانت یاهو یا جیمیل خود به صورت کاملا امن، سریع و بدون نیاز به ورود اطلاعات عضو و وارد سایت شوید. در این صورت هیچ نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور خود نخواهید داشت و هویت شما از طریق ایمیلتان مورد تائید قرار می گیرد .
برای استفاده از این روش باید در اکانت گوگل(جیمیل) و یا یاهوی خود لاگین باشید .
عضویت/ ورود سریع با :
در حال اتصال ...

ورود به سایت

ورود سریع با :
در حال اتصال ...

جستجو در سون لرن

عبارت :
7LearnTelegram