آیا می دانید با دوره های آموزشی سون لرن می توانید از 0 تا 100 طراحی وب را در منزل فراگیرید!

آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 41) - نمودار زاویه ای - قسمت 5

0 344 ۳ تیر ۹۵

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمونه پنجم : نمودار زاویه ای بشکل VU Meter

در این نمونه میخایم یک نمونه نمودار رو در اختیارتون قرار بدیم که یک نمودار VU meter رو شبیه سازی کرده و به زیبایی اون رو نمایش داده. این دستگاه VU meter مربوط به صدا هست و میتونین در اینجا بیشتر در مورد اون بخونید و مطالعه داشته باشید. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

میبینید که در ابتدا کدی بصورت زیر قرار داده شده:

با استفاده از این کد، نوع نمودار رو بصورت اندازه گیر یا guage قرار دادیم و برای پس زمینه یک گرادیان قرار دادیم و stops ها رو مشخص کردیم. ضخامت border رو برابر با 1 پیکسل در نظر گرفتیم و ارتفاع رو هم 200 پیکسل قرار دادیم.

با استفاده از کد بالا میایم مشخص میکنیم که دو تا نمودار میخایم داشته باشیم و با استفاده از pane پس زمینه و برد نمودار رو مشخص میکنیم. همونطور که میبینید از زاویه 45- تا 45 برای هر دو نمودار قرار داده شده و بنابراین زاویه 90 درجه رو میسازه. محل قرار گیری مراکز دایره ها نیز با استفاده از ویژگی center مشخص شده و size اونا رو هم قرار دادیم.

میبینید که برای هر دو نمودار تقریبا تنظیمات مشابهی رو قرار دادیم. حداقل و حداکثر رو به ترتیب برابر با 20- و 6 قرار دادیم. بعد از اون لیبل ها و تیکها رو مشخص کردیم و بهشون استایل دادیم و گفتیم که برای مقدار 0 تا 6 استایل متفاوتی داشته باشه و قرمز رنگ و ضخیمتر نمایش داده میشه.

با استفاده از متغیر Series مقادیر رو برای نمودار مشخص میکنیم.

با استفاده از کد بالا یک setInterval قرار دادیم که هر 0.5 ثانیه یکبار یک سری کد اجرا شه و نمودار بروزرسانی بشه و نمودار طبیعی تر جلوه بده. در هر بار اجرای این کدها یک متغیر تصادفی قرار داده میشه و عقربه نمودار جابجا میشه. در آخر هم کد زیر رو میزاریم و این تابع رو برای نمودار قرار میدیم و اضافه میکنیم:

خروجی بصورت زیر هست:guage vumeter highcharts

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

:: مطالب جدید سون لرن را از طریق ایمیل دریافت کنید :

دیدگاه ها اولین دیدگاه این مطلب را ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

ورود/عضویت سریع با اکانت فیسبوک/جیمیل شما

:: شما می توانید با استفاده از اکانت یاهو یا جیمیل خود به صورت کاملا امن، سریع و بدون نیاز به ورود اطلاعات عضو و وارد سایت شوید. در این صورت هیچ نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور خود نخواهید داشت و هویت شما از طریق ایمیلتان مورد تائید قرار می گیرد .
برای استفاده از این روش باید در اکانت گوگل(جیمیل) و یا یاهوی خود لاگین باشید .
عضویت/ ورود سریع با :
در حال اتصال ...

ورود به سایت

ورود سریع با :
در حال اتصال ...

جستجو در سون لرن

عبارت :