آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 36) - نمودار سه بعدی - قسمت 3

- visibility ۰ mode_comment

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمونه چهارم : نمودار دایره ای سه بعدی

در این نمونه میخایم یک نمونه نمودار رو در اختیارتون قرار بدیم که در اون نمودارمون بصورت دایره ای و سه بعدی نمایش داده شده و به اون عمق و زیبایی خاصی بخشیده. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

در ابتدا کدی بصورت زیر قرار داده شده:

میبینید که نوع نمودار رو برابر با دایره ای قرار دادیم و حالت سه بعدی اون رو هم فعال کردیم. زاویه چرخش اون رو هم مشخص کردیم. متغیر Series هم بصورت زیر هست:

میبینید که در ویژگی data همه داده های مورد نظر خودمون رو قرار دادیم و یکی از اونا رو selected کردیم. خروجی بصورت زیر خواهد بود:pie 3d chart

نمونه پنجم : نمودار دایره ای سه بعدی بصورت Donut

در این نمونه میخایم یک نمونه نمودار رو در اختیارتون قرار بدیم که در اون نمودارمون بصورت دایره ای و Donut و سه بعدی نمایش داده شده. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

در ابتدا کدی بصورت زیر قرار داده شده:

میبینید که نوع نمودار رو برابر با دایره ای قرار دادیم و حالت سه بعدی اون رو هم فعال کردیم. زاویه چرخش اون رو هم مشخص کردیم. متغیر plotOption هم بصورت زیر هست:

میبینید که درون ویژگی pie، ویژگی innerSize رو برابر با 100 قرار دادیم. با اینکار شعاع درونی رو برابر با 100 قرار دادیم و باعث میشه که شکل Donut به خودش بگیره. با استفاده از ویژگی depth هم عمق این نمودار رو مشخص کردیم. خروجی بصورت زیر هست:3d donut chart

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.