آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 33) - نمودار ترکیبی - قسمت 3

- visibility ٠ mode_comment

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمونه سوم : نمودارهای چند محوره

در این نمونه میخایم یک نمونه نمودار رو در اختیارتون قرار بدیم که در اون نمودارمون شامل چند محور هست و شاخصهای متنوعی رو بصورت همزمان نشون میده. در این مثال محور عمودی رو بصورت چنتایی قرار دادیم. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

کد اصلی این نمونه بصورت زیر هست:

در نمونه قبلی فقط درون متغیر yAxis دو عضو قرار دادیم، ولی در اینجا سه عضو قرار دادیم و با استفاده از این روش سه محور عمودی خواهیم داشت. شما میتونین از هر چنتایی که بخواید استفاده کنید. درون هر عضو هم دو ویژگی title و labels قرار داده شده که با استفاده از اونا ویژگی های عنوان و label ها رو مشخص میکنیم. در نهایت هم مثل گذشته ویژگی opposite رو برابر با true قرار دادیم تا محور ها در سمتهای مختلفی قرار بگیرن.

در متغیر Series هم سه سری داده وارد کردیم و دو تا از اونا از نوع spline هست و دیگری از نوع ستونی هست. خروجی بصورت زیر خواهد بود:combination multiple axes

نمونه چهارم : نمودار پراکندگی به همراه خط رگرسیون

در این نمونه میخایم یک نمونه نمودار رو در اختیارتون قرار بدیم که در اون تعدادی داده قرار داده شده و همچنین با استفاده از اون یک خط رگرسیون برای داده های مورد نظر قرار داده شده و میتونین از اون استفاده کنید. اگه با رگرسیون آشنا نیستید میتونین این مطلب رو بخونید. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

کد اصلی این نمونه بصورت زیر هست:

میبینید که دو دسته داده قرار دادیم. یکی از اونا از نوع Scatter یا پراکندگی هست و همون داده هایی هست که میخایم خط رگرسیون اونا رو رسم کنیم. یکی دیگه از داده ها بصورت خطی هست و در اینجا نقش خط رگرسیون رو بازی میکنه. خروجی اون بصورت زیر هست:scatter combination chart

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.