آیا می دانید با دوره های آموزشی سون لرن می توانید از 0 تا 100 طراحی وب را در منزل فراگیرید!

آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 31) - نمودار ترکیبی - قسمت 1

0 337 ۲۲ خرداد ۹۵

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمونه اول : ترکیبی از نمودارهای دایره ای، ستونی و خطی

در این نمونه میخایم یک نمونه نمودار رو در اختیارتون قرار بدیم که در اون انواع مختلفی قرار داده شدن و اطلاعات مختلف رو نمایش میدن. مثلا در این نمودار، ما از نمونه های دایره ای، خطی و ستونی استفاده میکنیم و همه اونا رو بصورت همزمان در یک نمودار به نمایش میزاریم. یه احتمال زیاد با چنین نمودارهایی زیاد روبرو شدید. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

بیشترین تمرکز ما بر روی قطعه کد زیر هست:

میبینید که درون متغیر series اعضای زیادی وجود داره که هر کدوم از این اعضاء ویژگی های خاص خودشون رو دارن. با استفاده از ویژگی type، ویژگی هر کدوم از اونا رو مشخص میکنیم و همچنین با استفاده از data، اطلاعات و داده های اونا رو به نمودار معرفی میکنیم. نمودارهایی که اونا رو ستونی تعریف کردیم بصورت زیر هستند:

میبینید که سه بلاک قرار داده شده برای هر سه اونا نوع ستونی در نظر گرفته شده و هر کدوم اسمی دارن و اطلاعاتشون هم بصورت آرایه قرار داده شده. بعد از اون یک تابع خطی از نوع spline تعریف شده:

میبینید که نوع اون رو برابر با spline قرار دادیم و اطلاعاتش رو هم قرار دادیم. برای مارکر یا نشانه اون هم طول border اون رو برابر با 2 قرار دادیم و رنگشو مشخص کردیم و رنگ داخلی اون رو سفید در نظر گرفتیم.

میبینید که این نمونه یک نمودار دایره ای هست و داده های اون رو در سه دسته در Data قرار دادیم. میبینید که موقعیت مرکز اون رو با استفاده از ویژگی center مشخص کردیم و سایزشو 100 در نظر گرفتیم. خروجی بصوررت زیر خواهد شد:combination column chart

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

:: مطالب جدید سون لرن را از طریق ایمیل دریافت کنید :

دیدگاه ها اولین دیدگاه این مطلب را ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

ورود/عضویت سریع با اکانت فیسبوک/جیمیل شما

:: شما می توانید با استفاده از اکانت یاهو یا جیمیل خود به صورت کاملا امن، سریع و بدون نیاز به ورود اطلاعات عضو و وارد سایت شوید. در این صورت هیچ نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور خود نخواهید داشت و هویت شما از طریق ایمیلتان مورد تائید قرار می گیرد .
برای استفاده از این روش باید در اکانت گوگل(جیمیل) و یا یاهوی خود لاگین باشید .
عضویت/ ورود سریع با :
در حال اتصال ...

ورود به سایت

ورود سریع با :
در حال اتصال ...

جستجو در سون لرن

عبارت :