آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 27) - نمودارهای پراکندگی

- visibility ٠ mode_comment

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمودار Scatter یا پراکندگی

با استفاده از این نمونه نمودارهای از نوع Scatter یا پراکندگی رو به زیبایی رسم کنید و داده ها رو به نمایش بزارید. برای آشنایی بیشتر با این نمودار میتونین به این لینک مراجعه کنید. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

میبینید که در ابتدا کدی بصورت زیر رو قرار دادیم:

میبینید که با استفاده از ویژگی type، نوع نمودار رو برابر با scatter یا پراکندگی قرار دادیم. همچنین با استفاده از ویژگی zoomType که در جلسات قبلی هم از اون استفاده شد، کاری کردیم که در جهتهای افقی و عمودی قابلیت بزرگنمایی داشته باشه.

با استفاده از متغیر plotOptions، ویژگی های نقاط و tooltip رو بصورت مورد نظرمون در میاریم. میبینید که شعاع marker ها رو برابر با 5 در نظر گرفتیم و گفتیم زمانی که بر روی اونا هاور شدفعال بشن و رنگ border هم مشخص شده. با استفاده از ویژگی tooltip هم، فرمت و محتویاتی که قصد داریم در tooltip نمایش داده بشه رو قرار دادیم.

میبینید که درون series داده هامون رو قرار دادیم. دو دسته کلی درون این متغیر قرار دادیم که یکی برای male یا مردان و دیگری برای female یا زنان بکار برده میشه. رنگ هر کدوم رو هم با استفاده از ویژگی color مشخص کردیم. خروجی کلی بصورت زیر خواهد شد:scatter chart

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران
dabiry

با عرض سلام و خسته نباشید
وظیفه خودم میدونم که تشکر کنم از نویسنده مقالات فوق و مجموعه سایت سون لرن بابت ارائه مطالب آموزنده و مفیدی که اگر بی نظیر نباشند بطور حتم کم نظیر و فوق العاده ارزشمند هستند ، برای همه شما عزیزان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم .

سلام
با تشکر از شما
خوشحالیم که تونستیم برای شما کاری رو انجام بدیم
موفق و پیروز باشید

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.