آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 25) - نمودارهای دایره ای - قسمت 3

- visibility ٠ mode_comment

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمونه چهارم : نمودار نیم دایره ای Donut

با استفاده از این نمونه میتونین نمودارهایی رسم کنید که بصورت نیم دایره ای اطلاعات و داده ها رو نمایش بدن. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

میبینید که در ابتدا کدی بصورت زیر رو قرار دادیم:

میبینید که با استفاده از ویژگی های startAngle و endAngle زاویه های شروع و پایانی برای رسم نیم دایره رو مشخص کردیم و از -90 تا +90 رسم میشه. با استفاده از ویژگی center هم موقعیت مرکز رو مشخص کردیم.

میبینید که در ابتدا نوع نمودارها رو pie یا دایره ای در نظر گرفتیم. با استفاده از ویژگی innerSize هم شعاع داخلی رو برابر با 50 درصد در نظر گرفتیم تا بصورت Donut بشه و درون data هم، داده های مورد نظرمون رو قرار دادیم. خروجی بصورت زیر خواهد بود:Semicircle donut

نمونه پنجم : نمودار دایره ای به همراه زیرمجموعه

با استفاده از این نمونه میتونین نمودارهای دایره ای رسم کنید که با کلیک بر روی هر قسمت از اونا، اطلاعات موجود در هر کدام نمایش داده بشه و با کلیک بر روی دکمه برگشت به نمودار اولیه و اصلی برگردید. کل کدها بصورت زیر هست:

میبینید که همانند مثالی که در گذشته قرار دادیم، اطلاعات درون تگ pre قرار داده شده و به اون id = tsv نسبت داده شده.

با استفاده از این کدها و همانگونه که قبلا گفته شد، اطلاعات موجود در تگ pre تجزیه و تحلیل میشه و مرورگرها و ورژنها اونا استخراج میشه و درون متغیرهای مربوطه وارد میشه.

بعد از اون از داده های استخراج شده درون متغیر series استفاده میکنیم.

با استفاده از این کد هم خاصیت drilldown هم فعال میکنیم که بشه در زیر مجموعه های اون هم سیر کرد. خروجی بصورت زیر میشه:pie drilldown chart

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.