آیا می دانید میانگین رضایت دانشجویان سون لرن از دوره ها، بیش از 94% می باشد!

آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 24) - نمودارهای دایره ای - قسمت 2

0 309 ۱۵ خرداد ۹۵

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمونه سوم : نمودار حلقه ای و Donut

با استفاده از این نمونه میتونین نمودارهایی رسم کنید که داده ها رو بصورت حلقه یا رینگ مانند نمایش بدین و این ابزار اونا رو donut نام گذاری کرده. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

میبینید که در ابتدا کدی بصورت زیر رو قرار دادیم:

میبینید که در ابتدا با استفاده از متدهای موجود در Highcharts به رنگهای مختلف دسترسی پیدا کردیم و یک نمونه از اون رو در متغیر colors ذخیره کردیم. بعد از اون دسته هامون رو قرار دادیم. بعد از اون درون متغیر Data داده ها و اطلاعات مورد نظر مربوط به مرورگرها و نسخه های مربوط به اونا رو قرار دادیم. میبینید که در هر کدام یک dilldrown وجود داره که در اون اطلاعات مربوط به ورژنهای هر مرورگر قرار داده شده است. در انتها هم تعدادی متغیر قرار داده شده که در ادامه کاربرد اونا رو توضیح میدیم.

با استفاده از این کد هم حلقه for به تعداد اعضای موجود در متغیر Data تکرار میشه و در هر تکرار حلقه، مرورگرها به آرایه browserData و ورژنها به آرایه versionData منتقل و push میشن. در نهایت هم این داده های به دست اومده رو در متغیر Series قرار میدیم:

میبینید که دو دسته برای series قرار دادیم و در یکی مرورگرهای مختلف و در دیگری ورژنهای مختلف رو قرار دادیم. با استفاده از ویژگی size اندازه دایره خارجی و با ویژگی innerSize، اندازه دایره داخلی رو مشخص میکنیم. خروجی بصورت زیر خواهد بود:pie donut chart

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

:: مطالب جدید سون لرن را از طریق ایمیل دریافت کنید :

دیدگاه ها اولین دیدگاه این مطلب را ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

ورود/عضویت سریع با اکانت فیسبوک/جیمیل شما

:: شما می توانید با استفاده از اکانت یاهو یا جیمیل خود به صورت کاملا امن، سریع و بدون نیاز به ورود اطلاعات عضو و وارد سایت شوید. در این صورت هیچ نیازی به ورود نام کاربری و رمز عبور خود نخواهید داشت و هویت شما از طریق ایمیلتان مورد تائید قرار می گیرد .
برای استفاده از این روش باید در اکانت گوگل(جیمیل) و یا یاهوی خود لاگین باشید .
عضویت/ ورود سریع با :
در حال اتصال ...

ورود به سایت

ورود سریع با :
در حال اتصال ...

جستجو در سون لرن

عبارت :