آموزش رسم نمودار با Highcharts (جلسه 21) - نمودارهای ستونی عمودی - قسمت 5

- visibility ٠ mode_comment

در این جلسه با ادامه موضوع مربوط به رسم نمودار با Highcharts در خدمتتون هستم. highcharts

نمونه هشتم : نمودار ستونی عمودی با مکانهای ثابت

با استفاده از این نمونه میتونین نمودارهایی رسم کنید که نمودارهای اون موقعیت های ثابت و مورد نظر شما رو داشته باشن و فاصله اونا رو از هم مشخص کنید. در این نمونه از ویژگی های pointPadding و pointPlacement استفاده شده است. کل کدهای مربوط به این نمونه رو در اختیارتون میزارم و بعد براتون توضیح میدم:

کدی که بیشتر توجه ما در این آموزش به اون جلب میشه، کد زیر هست:

 

میبینید که در کدهای بالا دو ویژگی pointPadding و pointPlacement وجود داره.

ویژگی pointPlacement سه مقدار null و on و between رو قبول میکنه. در نمودار ستونی زمانی که این ویژگی برابر با on قرار میگیره، هیچ فاصله و padding بر روی محور افقی بین ستونها ایجاد نمیشه. اگه مقدارشو برابر با between قرار بدیم، ستونها در بین تیک های موجود بر محور افقی قرار داده میشه. از نسخه 3.0.2 به بعد امکان اینکه از اعداد دلخواه برای این ویژگی استفاده کنید، محیا شده است. برای نمونه اگر اون رو برابر با 0 قرار بدین، ستونها دقیقا بر روی تیکهای موجود بر روی محور قرار میگیرن و اگر اون رو برابر با -0.5 قرار بدین بین اون تیک و تیک قبلی قرار میگیرن و اگر برابر با 0.5 قرار بدین، بین اون تیک و تیک بعدی قرار میگیرن.

با استفاده از ویژگی pointPadding میتونین فاصله بین ستونهای نمودار رو مشخص کنید. مقدار پیش فرض این ویژگی 0.1 است و میبینید که در کدهای بالا برای هر کدام از Series ها، مقدار اون رو تغییر دادن.

در نهایت خروجی بصورت زیر خواهد بود:column fixed chart

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

موفق و پیروز باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.