آموزش استفاده از نقشه گوگل در صفحات وب - Google Maps (جلسه 22) - نمونه های دیگر - قسمت 4

- visibility ٢ mode_comment

در این مطلب با ادامه آموزش Google Maps در خدمتتون هستیم.

google-maps

در جلسه قبل دو نمونه از موارد پیشرفته گوگل مپ رو بهتون نمایش دادم و در این جلسه نیز میخام دو نمونه دیگه از این موارد رو خدمتتون ارائه بدم.

نمونه 7 : نمایش لایه تردد دوچرخه یا bicycle

Google Maps امکانی رو در اختیار شما قرار میده که با استفاده از اون میتونین یک لایه یا  Layer به نقشتون اضافه کنید و اطلاعات راه های مخصوص تردد دوچرخه رو بر روی نقشه قرار بدین. به این ترتیب کاربران با نگاه به نقشه مورد نظر میفهمن که کدام خطوط مخصوص دوچرخه هست و میتونن از اون استفاده کنن. کد زیر رو در نظر بگیرید:

خروجی بصورت زیر هست:google maps bicycle layer

همونطور که در کد و نقشه مورد نظر دیدید، راه هایی با رنگ سبز رنگ قرار داده شدن و نشون میدن که این مسیرها، محل تردد دوچرخه هست.

نمونه 8 : مسیریابی ساده یا Simple Direction

Google Maps امکانی رو در اختیار شما قرار میده که با استفاده از اون میتونین راه و مسیر بین دو نقطه رو مشخص کنید و روی نقشه نشون بدید که از چه راهی باید از نقطه اول به نقطه پایانی رسید. از این امکان در خیلی از جاها و برنامه ها استفاده شده و شما هم میتونین کارهای زیادی با استفاده از اون انجام بدین. کد زیر رو در نظر بگیرید:

خروجی بصورت زیر هست:direction simple google maps

همونطور که دیدید تونستیم با عوض کردن گزینه های مورد نظر و عوض کردن مبدا و مقصد، مسیر بین دو نقطه رو بر روی نقشه مشخص کنیم. کارهای زیادی میتونین با استفاده از این ابزار انجام بدین.

در جلسات بعدی بیشتر در مورد این ابزار قدرتمند گوگل صحبت میکنیم.

امیدوارم از این جلسه خوشتون اومده باشه.

موفق باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران
محمد کاشانی

ادامه این دوره چی شد؟

وحید صالحی

چشم بزودی

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.