آموزش استفاده از نقشه گوگل در صفحات وب - Google Maps (جلسه 20) - نمونه های دیگر - قسمت 2

- visibility ۰ mode_comment

در این مطلب با ادامه آموزش Google Maps در خدمتتون هستیم.

google-maps

در جلسه قبل دو نمونه از موارد پیشرفته گوگل مپ رو بهتون نمایش دادم و در این جلسه نیز میخام دو نمونه دیگه از این موارد رو خدمتتون ارائه بدم.

نمونه 3 : نمایش اطلاعات و لایه KML

فایلهایی با پسوند kml وجود دارند که یک زبان بر پایه XML هست و برای Google Earth کاربرد داره و با استفاده از اون نقاط یا مسیرهای جغرافیایی رو بر روی نقشه مشخص میکنن. kml مخفف Keyhole Markup Language هست و Google Maps این امکان رو به شما میده که لایه KML رو به نقشه خودتون اضافه کنید و مسیر و نقطه هایی رو بر روی اون مشخص کنید. کد زیر رو در نظر بگیرید:

خروجی بصورت زیر هست:layer-kml

همونطور که دیدید یک سری خطوط و مسیرهای با رنگ های مختلف بر روی نقشه مشخص شده است. در کد بالا یک فایل بنام cta.kml قرار داده شده و اطلاعات این مسیرها درون اون موجود هست. شما میتونین اون فایل رو بصورت جداگانه در مرورگر باز کنید و با محتویات اون آشنا بشید.

نمونه 4 : درست کردن نقشه حرارتی یا Heatmap

شما میتونین بر روی Google maps یک لایه یا Layer جدید تعریف کنید و یک نقشه حرارتی رو بر روی اون قرار بدین و مثلا نقاط مختلف رو نسبت به متغیرهای گوناگون با هم بسنجدید. به احتمال زیاد از این نمونه نقشه ها زیاد دیده اید. کد زیر رو در نظر بگیرید:

خروجی بصورت زیر هست:heatmap layer google maps

همونطور که کد و خروجی رو دیدید یک سری نقطه و مختصات مشخص شده اند و این لایه حرارتی بر روی نقشه گوگل قرار گرفته و نقاط رو با هم مقایسه میکنن. همچنین در بالای نقشه 4 دکمه قرار داده شده اند که میتوان از اونا برای کنترل heatmap استفاده کرد. میتونین شعاع و شفافیت و ... نقشه حرارتی رو متناسب با نیاز خودتون تغییر بدین.

در جلسات بعدی بیشتر در مورد این ابزار قدرتمند گوگل صحبت میکنیم.

امیدوارم از این جلسه خوشتون اومده باشه.

موفق باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.