آموزش استفاده از نقشه گوگل در صفحات وب - Google Maps (جلسه 19) - نمونه های دیگر - قسمت 1

- visibility ۰ mode_comment

در این مطلب با ادامه آموزش Google Maps در خدمتتون هستیم.

google-maps

در جلسات قبلی بصورت کلی جزئیات نقشه گوگل رو بهتون آموزش دادیم و شما رو با تمامی موارد اون آشنا کردیم و اگر همه آموزشها رو دیده باشید، میتونین نقشه مورد نظر خودتون رو بسازید و در سایتتون قرار بدین تا کاربران از اون استفاده کنن. علاوه بر مواردی که در جلسات قبل بیان شد، شما میتونین از امکانات پیشرفته ای که Google maps در اختیارتون قرار میده استفاده کنید. این امکانات قابلیت های زیادی به نقشتون اضافه میکنه که بعضا رایگان نیستن و برای استفاده از اونا باید اونا رو بخرید و به نقشتون اضافه کنید. در اینجا امکانات مختلفی که وجود داره رو معرفی میکنیم و برای هر کدام مثالی میزنیم. در انتها هم نحوه خرید و فعالسازی از اونا رو بهتون توضیح میدیم.

نمونه 1 : ساخت نوع پیشرفته برای نقشه

همونطور که در جلسات قبلی دیدید 4 نوع اصلی و پیش فرض برای نوع یا type نقشه وجود داشت که عبارت بودند از ROADMAP و SATELLITE و HYBRID و TERRAIN.

با استفاده از این امکان میتونین یک نوع جدید برای نقشه بسازید و در اون المنتها و جاده ها و موارد مختلف رو متناسب با نیاز خودتون تغییر بدین و در اختیار کاربرانتون قرار بدین. کد زیر رو در نظر بگیرید:

خروجی بصورت زیر هست:google maps create new type

همونطور که دیدید یک نوع جدید بنام US Road Atlas ساختیم و با استفاده از اون خیابانها و ... رو تغییر استایل دادیم.

نمونه 2 : نمایش موقعیت مورد نظر با وارد کردن نام اون موقعیت

در این نمونه یک باکس ورودی قرار داده شده که میتونین با استفاده از اون نام منطقه مورد نظرتون رو وارد کرده و با زدن بر روی دکمه مورد نظر، اون نقطه در صورت وجود به شما نمایش داده میشه. کد این مورد بصورت زیر است:

خروجی بصورت زیر هست:geocoding-simple google maps

همونطور که دیدید درون ورودی مورد نظر عبارت شیراز رو وارد کردم و بر روی دکمه Geocode کلیک کردم. با این کار شیراز به من نمایش داده میشه.

در جلسات بعدی بیشتر در مورد این ابزار قدرتمند گوگل صحبت میکنیم.

امیدوارم از این جلسه خوشتون اومده باشه.

موفق باشید

یا علی

Source

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.