campaign-experts

اعتبارسنجی در فریم ورک لاراول و لاگین با ایمیل یا یوزرنیم در یک فیلدvisibility  
mode_comment   ۰

اعتبارسنجی پیش فرض فریم ورک لاراول به شما اجازه می دهد که فقط با ایمیل وارد سیستم شوید؛ اما ما می توانیم از راه های دیگری مانند یوزرنیم نیز برای فریم ورک لاراول استفاده کنیم. فریم ورک لاراول به طور پیش فرض فقط از طریق ایمیل برای لاگین اجازه می دهد، اما می توانیم در کنار لاگین با ایمیل از یوزرنیم نیز استفاده کنیم. در اینجا یاد می گیریم که چطور با دو راه لاگین و پسورد وارد سیستم شویم. لاگین می تواند یا ایمیل باشد یا یوزرنیم.

ایجاد پروژه

ابتدا یک پروژه فریم ورک لاراول جدید با نام لاگین با installer لاراول بسازید. در اینجا از فریم ورک لاراول نسخه 5.6 استفاده می کنیم.

گواهی نامه های پایگاه داده را در فایل .env نصب کنید. دستور زیر را اجرا کنید تا اساس لاگین و ثبت نام ابتدایی را ایجاد کنید.

Create-users-table.php را در راهنمای database/migrations باز کنید. فیلد یوزرنیم را در up اضافه کنید تا یوزرنیم را ذخیره کنید. برای انجام این کار، کد زیر را کپی کنید و با متد up جایگزین کنید.

حال با اجرای دستور زیر پایگاه داده را انتقال دهید.

ثبت نام کاربران

بعد از اضافه کردن ستون یوزرنیم در پایگاه داده، باید سندیت پیشفرض فریم ورک لاراول را تغییر دهید تا یوزرنیم را قبول کند و در پایگاه داده ذخیره کند.

فریم ورک لاراول

نمایش ثبت نام

ابتدا فیلد ورودی یوزرنیم را به فرم ثبت نام کاربران اضافه کنید. به register.blade.php حاضر در راهنمای resources/views/auth بروید. بعد از نام ستون، کد زیر را اضافه کنید تا یک فیلد ورودی یوزرنیم اضافه شود.

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back

کنترلر ثبت نام

فرانت اند نصب شده است و فقط منطق بک اند باقی مانده است. به فایل RegisterController.php در راهنمای app/Http/Controllers/Auth بروید.

در متد validator، اعتبار را به فیلد یوزرنیم نیز اضافه کنید.

یوزرنیم لازم است، باید طولانی باشد و می تواند حداکثر 255 کاراکتر باشد. در متد Create، یوزرنیم را اضافه کنید تا یوزرنیم همراه با فیلدهای دیگر در پایگاه داده ذخیره شود.

وارد شدن با یوزرنیم یا ایمیل

حال که یوزرنیم در زمان ثبت نام کاربران اضافه شده است، به کاربران توانایی ثبت نام با ایمیل یا یوزرنیم می دهیم.

فریم ورک لاراول

نمایش لاگین

ابتدا باید تغییراتی در نمایش لاگین، به خصوص در ردیف ورودی آدرس ایمیل، ایجاد کنیم. به فایل login.blade.php حاضر در راهنمای resources/views/auth بروید. حال ردیف اول فرم که ورودی آدرس ایمیل است را با محتوای زیر جایگزین کنید.

در اینجا ورودی لاگین را با نام login ارسال کرده ایم. فریم ورک لاراول آن را می پذیرد و ورودی را ایمیل یا یوزرنیم فرض می کند.

Login Controller

حال منطق بک اند را برای لاگین خود نصب می کنیم. به فایل LoginController.php حاضر در راهنمای app/Http/Controllers/Auth بروید. این کد آپدیت شده برای فایل کنترل لاگین است.

در اینجا یک ویژگی یوزرنیم جدید اضافه کرده ایم. این فیلد فقط دو ارزش ایمیل یا یوزرنیم خواهد داشت. در سازنده، ما متد find username را فرا می خوانیم و در آن ارزش ورودی login را درک می کنیم. بررسی می کنیم که آیا فیلد یک ایمیل معتبر است یا خیر. در صورت معتبر بودن $dield Type را به email تنظیم می کنیم در غیر این صورت از username استفاده می کنیم.

comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :