توابع بازگشتی (recursive functions) در فریمورک لاراول برای حل مسائل سلسله مراتبیvisibility  
mode_comment   ۰

توابع بازگشتی

در دنیای برنامه نویسی توابع این توانایی را دارند که خود را به صورت مکرر فرخوانی کنند و در هر بار مقادیر جدید را دریافت کنند. در این روش در هر بار اجرای تابع مقادیر حساب شده در  stack به صورت push ذخیره می شود و در انتهای اجرای برنامه تمام فراخوانی ها به صورت pop برگشت داده می شود. توابعی که به این شکل فرخوانی و استفاده می شوند توابع بازگشتی (recursive functions) نام دارند.

 

در مسائلی که مربوط به ساختار های سلسله مراتبی هستند می توان به راحتی توابع بازگشتی (recursive functions) را برای حل آنها در نظر گرفت. توابع بازگشتی با توجه به شرایط و مقادیر فعلی می توانند دوباره خود را فرخوانی کنند و امکان تولید ساختار ها یا پردازش داده های سلسله مراتبی را برای ما فراهم کنند. مثال هایی از سلسله مراتب از نرم افزار های تحت وب را به شرح زیر می توان نام برد.

 

منوهای آبشاری 

منوی آبشاری و توابع بازگشتی

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back

منوهای آبشاری که استفاده زیادی در وب دارند می توانند نمونه بسیار خوبی برای ساختاری های سلسله مراتبی باشند. طراحی و تولید این منو ها توسط توابع بازگشتی (recursive functions) به راحتی امکان پذیر می باشد.

دیدگاه های تو در تو

نظرات سلسله مراتبی و توابع بازگشتی

دیدگاه های تو در تو در هر وب سایتی که بخش نظرات مشتریان و کاربران را در نظر گرفته باشد وجود دارد و این بخش نیز از مسائلی است که به ساختارهای سلسله مراتبی مرتبط می باشد و استفاده از توابع بازگشتی (recursive functions) راه حل این نوع مسائل می باشد.

دسته بندی های سلسله مراتبی

دسته بندی های سلسله مراتبی و توابع بازگشتی

ایجاد دسته بندی ها و قرار دادن دسته بندی های دیگر به عنوان زیر مجوعه آنها از مسائلی است که می توان با توابع بازگشتی آنها را به راحتی حل کرد.

حل دسته بندی های سلسله مراتبی در دوره متخصص لاراول

در ویدیوی زیر بخشی از ویدیوهای دوره متخصص لاراول را می بینیم که روش شرح داده شده را برای حل مسئله دسته بندی های سلسله مراتبی استفاده کرده ایم.

 

 

comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :