توابع بازگشتی (recursive functions) در فریمورک لاراول برای حل مسائل سلسله مراتبیvisibility  
mode_comment   ۴

توابع بازگشتی

در دنیای برنامه نویسی توابع این توانایی را دارند که خود را به صورت مکرر فرخوانی کنند و در هر بار مقادیر جدید را دریافت کنند. در این روش در هر بار اجرای تابع مقادیر حساب شده در  stack به صورت push ذخیره می شود و در انتهای اجرای برنامه تمام فراخوانی ها به صورت pop برگشت داده می شود. توابعی که به این شکل فرخوانی و استفاده می شوند توابع بازگشتی (recursive functions) نام دارند.

 

در مسائلی که مربوط به ساختار های سلسله مراتبی هستند می توان به راحتی توابع بازگشتی (recursive functions) را برای حل آنها در نظر گرفت. توابع بازگشتی با توجه به شرایط و مقادیر فعلی می توانند دوباره خود را فرخوانی کنند و امکان تولید ساختار ها یا پردازش داده های سلسله مراتبی را برای ما فراهم کنند. مثال هایی از سلسله مراتب از نرم افزار های تحت وب را به شرح زیر می توان نام برد.

 

منوهای آبشاری 

منوی آبشاری و توابع بازگشتی

منوهای آبشاری که استفاده زیادی در وب دارند می توانند نمونه بسیار خوبی برای ساختاری های سلسله مراتبی باشند. طراحی و تولید این منو ها توسط توابع بازگشتی (recursive functions) به راحتی امکان پذیر می باشد.

دیدگاه های تو در تو

نظرات سلسله مراتبی و توابع بازگشتی

دیدگاه های تو در تو در هر وب سایتی که بخش نظرات مشتریان و کاربران را در نظر گرفته باشد وجود دارد و این بخش نیز از مسائلی است که به ساختارهای سلسله مراتبی مرتبط می باشد و استفاده از توابع بازگشتی (recursive functions) راه حل این نوع مسائل می باشد.

دسته بندی های سلسله مراتبی

دسته بندی های سلسله مراتبی و توابع بازگشتی

ایجاد دسته بندی ها و قرار دادن دسته بندی های دیگر به عنوان زیر مجوعه آنها از مسائلی است که می توان با توابع بازگشتی آنها را به راحتی حل کرد.

حل دسته بندی های سلسله مراتبی در دوره متخصص لاراول

در ویدیوی زیر بخشی از ویدیوهای دوره متخصص لاراول را می بینیم که روش شرح داده شده را برای حل مسئله دسته بندی های سلسله مراتبی استفاده کرده ایم.

 

 

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران
علی replyپاسخ

سلام دمتون گرم و خسته نباشید
ببخشید این مال کدوم دوره هست؟؟ آیا برگزار شده یا قراره برگزار بشه؟؟
میشه تمام ویدیوهاش را خرید؟؟

مصطفی قدیمی

سلام وقت بخیر
این ویدئو قسمتی از آموزش دوره متخصص لاراول هست

علی replyپاسخ

سلام لطفا راهنمایی کنید این دوره برای فروشه؟؟ اگه آره لطفا لینک بدین /سپاس

البته توی سایت را دیدم دو تا دوره هست:
1- یکی آینده قراره برگزار بشه
2- یکی هم دوره آموزشی واسه فروشه لینکش هم اینه https://www.7learn.com/course/laravel1

حالا سوال من اینه که این فیلم آیا از دوره های برگزار شده قبلی هست؟ یا داخل مجموعه آموزشی که لینکش را مشخص کردم هست؟؟

کیوان علی محمدی

سلام دوست عزیز. این ویدیو متعلق به دوره متخصص Laravel هست که قبلا برگزار شده و برای فروش در سایت قرار نمیگیره. می تونید از صفحه متخصص Laravel برای رزرو ثبت نام اقدام کنید تا بعدا و در زمان شروع ثبت نام همکاران باهاتون تماس بگیرن.اون لینکی که ارسال کردین دوره مجازی لاراول هست که در اون یک فروشگاه فایل پیاده سازی شده.

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :