campaign-experts

آموزش Eloquent لاراول با مثالvisibility  
mode_comment   ۰

زبان PHP یک زبان قدرتمند است. در عصر حاضر فریم ورک لاراول، یک فریم ورک PHP قدرتمند و مشهور در نظر گرفته می شود. فریم ورک لاراول همراه با Eloquent، تکنولوژی رقابتی برای وب اپلیکیشن ها فراهم می کند. در ادامه شاهد نحوه عملکرد Eloquent Laravel و مدل های مختلف خواهیم بود که چطور راه بسیار خوبی برای برقراری ارتباط فراهم کرده است.

Laravel Eloquent چیست؟

فریم ورک لاراول زبان PHP حاوی ORM Eloquent است که یک راه بسیار آسان برای برقراری ارتباط با یک دیتابیس فراهم می کند. با توجه به اینکه توسعه دهندگان نیاز به ساخت وب سایت های پیچیده و اپلیکیشن های دیگر دارند، این افراد زمان توسعه کوتاه تر را ترجیح می دهند. فریم ورک لاراول کمک می کند تا پیشرفت سریعتر انجام شود و همزمان با آن یک راه حل مناسب برای بیشتر مشکلات فراهم می کند.

فریم ورک لاراول

 طرز کار Eloquent Laravel

توسعه دهندگان می توانند با استفاده از اجرای ActiveMethod با دیتابیس های چندگانه به خوبی کار کنند. ActiveMethod یک الگوی معماری می باشد که مدلی که در ساختار MVC ایجاد شده است را به یک جدول در دیتابیس مربوط می کند. مزیت آن برای مدل ها این است که می توان عملیات دیتابیس مشترک را بدون برنامه نویسی طولانی SQL queries اجرا کرد. با کمک Eloquent فرایند همگام سازی دیتابیس های مختلفی که در سیستم های مختلف اجرا می شود، ساده می شود. دیگر به هیچ وجه نیازی نیست SQL queries بنویسید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که جدول های دیتابیس و رابطه بین آنها را تعریف کنید و Eloquent بقیه کار را برای شما انجام می دهد.

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back

فریم ورک لاراول

تعریف مدل های Eloquent Laravel

بعد از اینکه کار migration دیتابیس به اتمام رسید، فرایند بعدی داده ریزی یا ایجاد داده در دیتابیس (seeding) می باشد. با توجه به اینکه داده ریزی، فرایند وارد کردن رکوردها به دیتابیس است، همراه با آن Eloquent نیز وارد عمل می شود. از این رو قبل از اینکه بتوانید در دیتابیس داده وارد کنید، باید مدل های خود را بسازید. هر جدول دیتابیس یک مدل مربوط دارد که برای تعامل با آن جدول استفاده می شود. مدل ها به شما اجازه می دهند تا داده ها را در جدول ها داده ریزی کنید و رکوردهای جدید را به جدول اضافه کنید. آسان ترین راه برای ایجاد یک نمونه دستور زیر است:

 

Seeders

افراد زیادی هستند که از کار با Seeders گیج می شوند، اما Seeders کلاسی می باشد که دیتابیس شما را شلوغ می کند و در فریم ورک لاراول با آن برخورد می کنیم. نکته خوب راجع به Seeders این است که آنها می توانند با استفاده از یک دستور ساده برای رِفرش کردن دیتابیس شما اجرا شوند.Seeders باعث می شود که نام های غیرقابل خواندن مانند «hjkahdkajshfkjsd» که شاید باعث چشم پوشی از باگ ها شود را از بین ببرید.

CRUD with Eloquent

عملیات CRUD تحت نظر Eloquent ORM، کار با چندین دیتابیس را برای توسعه دهندگان فریم ورک لاراول آسان میکند. Eloquent عملیات create، retreive ، update و delete (CRUD) را اجرا می کند و مدل های هدف را برای جدول های دیتابیس فریم ورک لاراول ترسیم می کند.

comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :