کد جاوا اسکریپت نوشتن متن در صفحه وبvisibility  
mode_comment   ۸

برای اینکه با استفاده از زبان جاوااسکریپت بتوانید متنی را در صفحه وب نمایش دهید و یا بنویسید یک متد با نام document.write تعریف شده است .

نمایش و چاپ متن در صفحه وب

این متد یک پارامتر ورودی می پذیرد که همان متنی است که می خواهد در صفحه نوشته شود . به طور مثال با استفاده از کد زیر متن Hello World در صفحه چاپ خواهد شد .

نمایش و چاپ مقادیر متغیر های جاوا اسکریپت در صفحه وب

همچنین می تونید با استفاده از این متد مقادیر متغیر های جاوااسکریپت را نیز چاپ کنید :

به طور مثال در کد فوق ، مقادیر دو متغیر name و age رو با استفاده از این متد در خروجی (صفحه وب) چاپ می کنید . البته در بین ایندو نیز یک فضای خالی (space) هم چاپ می کنیم تا به هم نچسبند .

نمایش و چاپ مقادیر ترکیبی از متن و متغیرها در صفحه وب

در جاوااسکریپت بسیاری از مواقع نیاز داریم که ترکیبی از متن و متغیر ها را چاپ کنیم . در این حالت به جای اینکه چند بار متد document.write را بنویسیم ، می توانیم فقط با یکبار صدا زدن متد این کار رو انجام بدیم . لازمه ی این کار اینکه که از عملگر + برای چسباندن متن ها و متغیر ها به هم استفاده کنیم . همون مثال بالا رو اینبار می خوایم به صورت ترکیبی و فقط با استفاده از یکبار صدا زدن متد document.write بنویسیم :

عملگر + در جاوااسکریپت اگر برای متن ها و متغیر های غیر عددی استفاده بشه اونها رو به هم می چسبونه و اگر برای عدد ها و متغیر های عددی استفاده بشه اونها رو با هم جمع می کنه . یک مثال دیگه هم در زیر آوردم که با استفاده از جاوا اسکریپت یک لینک رو در صفحه وب نمایش میدیم :

بدبن ترتیب می تونید هر ترکیبی از متغیر ها و متن ها رو در زبان جاوااسکریپت با استفاده از این متد در صفحه وب چاپ کنید و به نمایش بگذارید .

متخصص جاوا اسکریپت
با جاوا اسکریپت جادوگری کنید! آیا می دونید با زبان جاوااسکریپت می تونید، برای فرانت اند و بک اند وبسایت ها برنامه نویسی کنید؟ همینطور اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل بسازید؟ اگر دوست داری اینکارها رو انجام بدی و React, ElectronJS, ReactNative, NodeJS,MongoDB و ... رو تو یه دوره یاد بگیری، متخصص جاوااسکریپت سون لرن رو حتما ببین : متخصص جاوا اسکریپت arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران
$

سلام من قالب طراحی می کنم اما نمی تونم مثل سایر طراحان مشاهده ی قالبو کد قرار بدم اگر کمک کنید ممنون میشم در ضمن اگر میشه لطف کنید راهنماییتونو به ایمیلم ارسال کنید .
متشکر

سجاد دریس

سلام.
سوالتون رو واضضحتر بپرسین. “نمی تونم مثل سایر طراحان مشاهده ی قالبو کد قرار بدم ”
منظورتون از این جمله چیه؟

پیمان

سلام 😀
چطوری یک متن رو با آژاکس در یک تکس باکس بنویسم؟ 😕
با تشکر ❓

کیوان علی محمدی

سلام،سوال نامفهومه واضح تر بگین.

پیمان

منظورم اینکه مثلا در html برای تکس باکس در قسمت value میتونیم چیزی بنویسیم
اما در آژاکس چطور این کار را بکنم؟

وحید صالحی

مقدار val تکست باکس رو برابر با مقدار مورد نظرت قرار بده

s.f

سلام میشه طرز نوشتن کد آوردن عکس ر هم بگید و اینکه با چه کدی میشه سایز و رنگ نوشیتمون رو عوض کنیم

لقمان آوند

سلام
می تونید از کدهای html در لابلای تابع write جاوا اسکریپتبرای این منظور استفاده کنید.

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :