آشنایی با کادر Layer Style فتوشاپ

- visibility ۴ mode_comment

با سلام به همه ی دوستان عزیز . در این آموزش قصد دارم تا در مورد کادر Layer Style توضیحاتی رو ارائه بدم . این کادر که یکی از پرکاربرد ترین کادر ها به خصوص برای کسانی که به خلق تصاویر در فتوشاپ علاقه دارند محسوب میشه ( که خودم هم در فتوشاپ به خلق تصاویر بیشتراز ویرایش تصاویر علاقه دارم ) و ان شاء ال... بعد از اتمام توضیحات کادر Layer Style کم کم آموزشهای ما نیز به سمت حرفه ای تر شدن پیش میرند . پس من توصیه میکنم که این آموزش رو که جزو آموزش های پایه محسوب میشه حتما بخونید و از دستش ندید . خوب بریم به سراغ آموزش :

نام آموزش : آشنایی با کادر Layer Style فتوشاپ

نرم افزار مورد نیاز : Adobe Photoshop Cs 6

مدت زمان یادگیری : حدودا 25 دقیقه ( نیاز به تمرین زیاد دارد )

  مرحله اول : قبل از هر چیز ابتدا یه سند ( داکیومنت ) جدید به ابعاد 500 * 500 ایجاد کنید . بعد از این کار نوبت به باز کردن کادر Layer Style میرسه که برای باز کردن این کادر چند روش متفاوت وجود داره که من همه رو توضیح میدم :

1 – اولین راه که ساده ترین راه هم محسوب میشه ، رفتن به روی لایه مد نظر و فشردن گزینه ی Blending Options  بعد از کلیک راست کردن به روی لایه

2 – دومین راه ، فشردن آیکن  ( Add a Layer Style ) حالا چه با کلیک راست کردن و چه با کلیک چپ کردن و بعد انتخاب گزینه ی Blending Options در کادر باز شده

خوب بعد از انتخاب گزینه ی Blending Options ( حالا چه با روش 1 و چه با روش 2 ) با کادری مثل کادر زیر رو به رو میشید :

اولین گزینه در این کادر گزینه ی Bevel & Emboss هستش که خود این گزینه هم دارای دو زیر شاخه به نام های  Texture و Contour هست ، کار این گزینه برجسته کردن و حجم دهی محسوب میشه ( برای این که با کار این گزینه ها به خوبی آشنا بشید میتونید یه متن دلخواه بنویسید و بعد با رفتن به روی لایه ای که در اون متن وجود داره کادر Blending Options رو باز کنید . ) و برای طراحی دکمه ها نیز به کار میره که کم کم همه ی اینهارو با هم در جلسات بعد کار میکنیم و این گزینه ها بیش از توضیح دادن نیاز به آشنایی زیاد دارند .

1 – نوع ( مخروطی کردن بیرون لایه ، مخروطی کردن از داخل ، برجسته کاری و ... ) .

2 – تکنیک ( تراشیدن سخت و نرم ، یکنواخت و ... ) .

3 – میزان تو رفتگی و عمق برجستگی لایه .

4 – جهت که شامل دو گزینه ی بالا و پایین میباشد .

 5 – سایز .

 6 – میزان هموار کردن برجستگی .

 7 – زاویه تابش نور .

 8 – منحنی تراز .

9 – استفاده از بافت .

  مرحله دوم :گزینه بعد ، گزینه ی Stroke ( خط دور ) هستش که کاربرد این گزینه رو میشه در بنر های تبلیغاتی سطح شهر خیلی خیلی مشاهده کرد :

1 – سایز خط دور نوشته و یا عکس ما رو معلوم میکنه که البته زیاده روی در این گزینه نه تنها باعث زیبایی کار ما نخواهد شد بلکه اون رو زشت و بی روح نیز خواهد کرد . پس اگه در جایی دیدید که این گزینه بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته شده بود میشه گفت که طراحش در سطح آماتوری بوده .

2 – این گزینه که شامل 3 گزینه ی Outside , Inside , Center هستش مشخص میکنه که این خط ما بیرون از مثلا یک نوشته یا داخل و یا مرکز اون باشه .

 3 –  این گزینه شامل انواع مختلفی از این خط دور هاست که گزینه ی Normal در اینجا بهترین گزینست و توصیه میشه که همیشه این گزینه رو انتخاب کنید .

4 – شفافیت رنگ خط دور را مشخص میکند .

5 – شامل سه گزینه ی Color , Gradient , Pattern میباشد که فعلا ما در اینجا با گزینه ی Color کار میکنیم و با گزینه های بعد در جلسات بعدی آشنا خواهیم شد .

6 – رنگ خط دور ما در اینجا مشخص میشود .

  مرحله سوم : و اما گزینه ی دیگه ای که در این جلسه به اون میپردازم گزینه ی Inner Shadow یا سایه ی داخلی هستش :

در اینجا توصیه میشه که همه ی موارد رو با تصویر بالا یکسان کرده و همیشه گزینه هایی رو که دور اونها انتخاب شده است رو تغییر دهید زیرا در اینجا سایر گزینه ها کاربرد چندانی ندارند .

منتظر قسمت بعد باشید ...

comment دیدگاه کاربران
restless

ممنون عالی بود منتظر قسمت های بعدی هستیم 😉

رضا ساطع بیدگلی

قسمت بعد هم تا دو ، سه روز دیگه منتشر میشه

hamed_z2001

ممنون رضا جون.قسمت های سه ، چهار و … مثال پثال …. اینا کی منتشز میشه؟؟؟

سامان

دمتون واقعا گرم.عالی بود.هیچ وبلاگی مثل شما توضیح کامل نداشت.

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.