معرفی ویژگی های جدیدترین ورژن لاراولvisibility  
mode_comment   ۰

جدیدترین ورژن لاراول دارای مزیت ها و ویژگی های بسیار زیادی می باشد که می توانید از تک تک آن ها استفاده کنید تا برنامه ها و اپلیکیشن های بسیار قدرتمندی را طراحی کنید. در این مطلب قصد داریم برخی از ویژگی های ورژن جدید لاراول را بیان کنیم تا بتوانید از این ویژگی ها برای برنامه نویسی بهتر استفاده کنید.

قابلیت پیش فرض Frontend

یکی از بهترین ویژگی های جدیدترین ورژن فریم ورک لاراول قابلیت پیش فرض Frontend است که به این نسخه اضافه شده است، با استفاده از این ویژگی می توانید دو حالت پیش فرض را برای php artisan انتخاب کنید که در ادامه به بررسی این دو حالت می پردازیم.

حالت اول php artisan preset react می باشد، که در صورتی که از کامپوننت های react استفاده کنید این حالت به صورت پیش فرض تنظیم شده است.

حالت دوم php artisan preset none که به صورت پیش فرض بر روی none  ذخیره شده است.

جدیدترین ورژن لاراول

اضافه شدن گزینه های جدید routing

یکی دیگر از بهترین ویژگی های جدیدترین ورژن لاراول این است که گزینه های جدید و جالبی برای routing به آن اضافه شده است که کار برنامه نویسان را بسیار راحت تر کرده است. در ادامه مثالی را بیان می کنیم که با کاربرد این امکانات بیشتر آشنا شوید. فرض کنید که می خواهید welcome view را برگردانید، در این صورت تنها کافی است از قطعه کد زیر برای این کار استفاده کنید:

 

یا این که فرض کنید می خواهید کاربر را به یک مسیر و url دیگر هدایت کنید، در این صورت برای این کار تنها کافی است قطعه کد زیر را وارد کنید:

 

همانطور که مشاهده می کنید این ویژگی که در جدیدترین ورژن لاراول اضافه شده است کمک بسیار زیادی به شما در برنامه نویسی و استفاده از route ها می کند.

جدیدترین ورژن لاراول

ویژگی Blade::if  در جدیدترین ورژن لاراول

Blade::if از دیگر ابزارهایی است که در جدیدترین ورژن لاراول اضافه شده است و شما می توانید از آن استفاده های زیادی را کنید، این دستورها همانند دستورهای شرطی هستند که در ادامه با بیان یک مثال از آن ها، آن را توضیح خواهیم داد.

جدیدترین ورژن لاراول

ویژگی فوق العاده Renderable mailable

ویژگی فوق العاده دیگری که در جدیدترین ورژن لاراول اضافه شده است ویژگی Renderable mailable می باشد که این ابزار قادر است یک mailable را از یک مسیر مشخص بازگرداند، برای این که بهتر با این مفهوم آشنا شوید بهتر است مثالی که در ادامه آورده ایم را مطالعه کنید:

جدیدترین ورژن لاراول

ابزار فوق العاده Renderable Exception

همانطور که می دانید کار با exception ها در برنامه نویسی همواره دارای مشکلات بسیار زیادی بوده است، در این مطلب قصد داریم به قابلیت Renderable Exception در جدیدترین ورژن لاراول بپردازیم که کار با خطاها را برای ما راحت تر می کند. به صورت کلی دو روش برای کار کردن با Exception ها وجود دارد که روش اول روش ( )report است که با استفاده از آن می توانید گزارش خطاها را دریافت کنید و روش دوم نیز روش ( )render است که نحوه رندر کردن این خطاها را به نمایش می گذارد، مثال های زیر را در نظر بگیرید:

جدیدترین ورژن لاراول

ویژگی فوق العاده Responsible interface در جدیدترین ورژن لاراول

یکی از بهترین ویژگی هایی که به جدیدترین ورژن لاراول اضافه شده است ویژگی Responsible interface است که با کمک آن می توانید خیلی راحت یک شی را به حالت Responsive در بیاورید. برای این کار کافی است قطعه کد زیر را وارد کنید:

 

اعلان های ناشناس در جدیدترین ورژن لاراول  

به جدیدترین ورژن لاراول امکان و ابزار اعلان های ناشناس نیز اضافه شده است که کمک بسیار زیادی به برنامه نویسان می کند، قطعه کد زیر را در نظر بگیرید که یک روش آسان برای اطلاع دادن به کسانی که سیستم Notifiable برای آن ها فعال نیست:

 

امکانات جدید migration در دیتابیس

یکی دیگر از بهترین امکاناتی که در جدیدترین ورژن لاراول مشاهده می کنید ویژگی های جدیدی است که به migration در دیتابیس اضافه شده است و شما می توانید از آن ها استفاده های بسیار زیادی را ببرید. تا قبل از این که از جدیدترین ورژن لاراول رونمایی شود از دو روش DataBaseMifration و DataBaseTransactions به صورت ترکیبی استفاده می شد ولی بعد از این که از جدیدترین ورژن لاراول رونمایی شد مزایای بسیار زیادی به migration اضافه شد که باعث شد تا مزیت های بسیار زیادی را دارا بود که یکی از مهم ترین این مزیت ها سریع تر بودن این امکانات می باشد، به عنوان مثال نمونه کدی که در زیر آورده ایم را مشاهده کنید تا بیشتر با این مفهوم آشنا شوید:

جدیدترین ورژن لاراول

تغییراتی عمده در Package auto- discovery

یکی دیگر از مزیت ها و امکانات جالبی که در جدیدترین ورژن لاراول اضافه شده است تغییراتی است که در Package auto-discovery رخ داده است، از جمله مزیت هایی که در این تغییرات برای شما به وجود آمده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در جدیدترین ورژن لاراول دیگر نیازی نیست که در آرایه config/app.php ارائه دهنده خدمات ثبت کنید چرا که قطعه کدی در هر یک از پکیج های composer.json اضافه شده است که بدون این که نیازی به عملیات دستی داشته باشید این کار را به صورت خودکار برای شما انجام می دهد.

دومین مزیت این تغییرات برای شما این است که پکیج php artisan به صورت خودکار اجرای عملیات discovery را برعهده می گیرد و شما نیازی نیست که درباره اجرا شدن این عملیات نگرانی خاصی داشته باشید.

سومین مزیتی که این تغییرات برای شما به همراه دارد این است که در هنگام نصب پکیج ها تنها کافی است نام هر پکیج را به composer دهید تا خودش عملیات نصب را برای شما به صورت خودکار انجام دهد.

 

متخصص جاوا اسکریپت
با جاوا اسکریپت جادوگری کنید! آیا می دونید با زبان جاوااسکریپت می تونید، برای فرانت اند و بک اند وبسایت ها برنامه نویسی کنید؟ همینطور اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل بسازید؟ اگر دوست داری اینکارها رو انجام بدی و React, ElectronJS, ReactNative, NodeJS,MongoDB و ... رو تو یه دوره یاد بگیری، متخصص جاوااسکریپت سون لرن رو حتما ببین : متخصص جاوا اسکریپت arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :